تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16462
تاریخ انتشار: چ, 1395/10/01 - 20:58
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آقای ظریف در جلسه کمیسیون امنیت ملی به اشتباه خود در اعتماد به حرف وزیر خارجه آمریکا اعتراف کرد و تصریح کرد که مسئولیت این اشتباه را می‌پذیرد.

به گزارش پایگاه خبری اورامی به نقل از دولت بهار، جواد کریمی‌قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، به بیان آخرین اظهارات محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در موضوع برجام در جلسه روز 28 آذر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پرداخت.

رئوس سخنان ظریف در این جلسه که از سوی عضو کمیسیون امنیت ملی در اختیار فارس قرار گرفت به شرح ذیل است:

* من اعتراف می‌کنم اشتباه کردم

* به حرف جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اعتماد کردم

* اگر استراتژی خودم را دنبال می‌کردم اکنون با مشکل مواجه نمی‌شدم

* می‌پذیرم اشتباه کردم

* مسئولیت آن را می‌پذیرم

* ما با صحبت و قول آقای کری اظهار نظر کردیم

* این اشتباه بزرگی بوده که من کردم

* به جان کری بعد از نقض اخیر که درخواست مذاکره در ایتالیا را داشت گفتم: «شما کاری کردید که حضور من با شما در یک شهر غیرممکن است»

* قبلا جان کری وزیر خارجه و وزیر خزانه‌داری آمریکا به ما گفتند اگر قانون داماتو به سنا برود ما روش‌هایی داریم که جلوی آن را بگیریم

حاجی‌دلیگانی: با اعترافات ظریف باید فاتحه برجام را خواند

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس،‌ با اشاره به نشست اعضای کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با وزیر امور خارجه گفت: با اعترافاتی که وزیر امورخارجه در این جلسه داشته باید فاتحه برجام را خواند و تمام کسانی که برجام را امضا کرده و آن را در کشور اجرا کردند، ازجمله شخص رئیس‌جمهور باید نسبت به مردم پاسخگو باشند.

وی افزود: آقای ظریف در جلسه کمیسیون امنیت ملی گفته است که من می‌پذیرم اشتباه کردم‌ و اگر استراتژی خودم را دنبال می‌کردم اکنون با مشکل مواجه نمی‌شدم. درواقع قصد داشته تا این‌گونه مطلب را منتقل کند که دیگران به وی گفته‌اند این کار را بکند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزیر امورخارجه با بیان اینکه من مسئولیت اشتباه خود را می‌پذیرم عنوان کرده؛ ما با قول آقای کری اظهارنظر کرده‌ایم و این درحالی است که مقام معظم رهبری در ابلاغ رسمی خود عنوان کردند که تعهدات پذیرفته‌شده در مذاکرات باید به صورت کتبی بوده و به‌امضای شخص رئیس‌جمهور آمریکا برسد.

واکنش وزارت امور خارجه

 به گزارش ایسنا به دنبال انتشار مصاحبه آقای کریمی قدوسی با برخی خبرگزاری ها و توزیع متنی مخدوش میان رسانه های کشور و انتساب سخنانی به وزیر محترم امور خارجه در جلسه مشترک شورای معاونین وزارت امور خارجه با اعضای محترم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در شامگاه دوشنبه مورخ ۲۸ آذر ماه،  بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن رد اظهارات آقای کریمی قدوسی نماینده محترم ‌مجلس شورای اسلامی اظهار  کرد: نامبرده از قضا در آن جلسه حضور نداشتند و نقل قول ایشان از سخنان وزیر امور خارجه کاملا نادرست، مخدوش و گزینشی است و به منظور بهر ه برداری های خاص تحریر و تنظیم شده است.

قاسمی تاکید کرد: نقل قول های منتشره وارونه جلوه دادن واقعیات و اظهارات وزیر امور خارجه بوده و این ناراستی در بیان و نقل قول با راستی سخنان وزیر امور خارجه در تضاد کامل قرار دارد.

 وی افزود: چنین اقدامی ناروا و دور از شوون اخلاقی است که تمامی ما باید به آن متخلق و پایبند باشیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه جناحی و سیاسی کردن مسائل ملی را خلاف مصالح کلی کشور و امنیت ملی برشمرد و گفت : نقل قول مطالب صحیح از جلسات محرمانه هم بر خلاف مصالح و امنیت ملی کشور است؛ حال آنکه نقل قول های نادرست ،صد درصد خلاف اخلاق و مصالح کشور و نظام تلقی می شود.

رنجبرزاده: بازبینی فیلم کمیسیون امنیت، صحت اظهارات کریمی‌قدوسی را تأیید کرد

اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: فیلم جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با وزیر امور خارجه بازبینی و اظهارات جواد کریمی‌قدوسی در خصوص صحبت‌های وزیر امور خارجه در این جلسه تأیید شد.

وی افزود: فیلم این جلسه با حضور بهروز نعمتی سخنگوی هیأت رئیسه،‌جهانبخش محبی‌نیا و جواد کریمی قدوسی بازبینی و صحبت‌های جواد کریمی‌قدوسی در خصوص اظهارات وزیر امور خارجه دراین جلسه توسط نعمتی و محبی‌نیا تأیید شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

درصورت صحت ظریف باید اخراج شود نمایندگان این ملت چرا سکوت کردند مگر می شود با اشتباه کردم از مسئولیت این خیانت برجامی فرار کرد مگر رهبری نگفتند آمریکا قابل اعتماد نیست عوام فهمید خواص نفهمید

ظریف می گوید من به قول آقای جان کری اظهار اظهار نظر کردم قول شیطان بزرگ مکر قابل اعتماد است دولت کمتر کاری که می تواند بکند برکناری فوری ظریف قبل از استیضا مجلس است اگر مجلس این عمل انقلابی را انجام دهد و لاریجانی اجازه دهد بعید می دانیم

با این اظهارات ظریف یعنی برجام در حال شکست است تاوان آن را نیز مردم خواهند پرداخت ، حالا به چه قیمتی خدا می داند آیا نمایندگان ملت که قسم یاد کرده اند در مقابل اظهارات ظریف چه عکس العملی نشان خواهند؟ داد اگر این اظهارات در دولت سابق می افتاد صدای اصولگرایان مدعی کوش فلک را پر می کرد امروز از چپ و راست اصولگرا و اصلاح طلب نخبگان انقلابی حتی علمای معظم سکوت کرده اند!!! آیا بعد از گذشت 3سال و نیم آقای ظریفمی گوید که من اشتباه کرده ام به سخنان آقای کری کوش دادم واین اشتباه بزرگی بود که من کردم و ... آیامی شود به سادگی از روی این مطالب گذشت بنابرین این فرصت سوزی و هزینه دولت یازدهم دراین آخر پایانی دولت را چه کسی باید به پردازد حال نباید به افکار عموی مردم جوابگو بود از دولت یازدهم انتظاری نداریم حداقل کسانی که مدعی انقلابی بودن هستند و خودشان را نخبه، دانشمند، دانشجو یان پیرو خط رهبر، به خصوص افرادی که خود را خط اول مبارزه در طول انقلاب می دانند و می گویند ما علمدار ولایت و انقلاب هستیم کجایند؟! رهبر معظم انقلاب مگر فریاد نگشیدند که به آمریکا این شیطان اکبر اطمینان و اعتماد نکنید .....

ظریف باید استیضا شود در پیشگاه ملت ایران مجلس چرا سکوت کردید

نه دوست عزیز ظریف باید اخراج شود چون به مزدم دروغ گفته است برجام از اول نیز بی جان و فرجام بود
ارسال نظر