تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16469
تاریخ انتشار: پ, 1395/10/09 - 19:09
شهردار مشگین‌شهر در نشست مشترک بسیج اساتید دانشگاه پیام نور:
اغلب مشکلات شهری تا اوایل سال 96 حل می‌شود/ تا پایان مسئولیت خود عمده نگرانی مردم را حل می‌کنم
شهردار مشگین‌شهر در نشست مشترک بسیج اساتید دانشگاه پیام نور و در پاسخ به دغدغه های اساتید بسیجی گفت: اغلب مشکلات شهری تا اوایل سال 96 حل خواهد شد و برای برخی از ایده ها نیز در صورت مطالعه کارشناسی اقدامات جدی صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری اورامی به نقل از سفیرمشکین، نشست مشترک بسیج اساتید دانشگاه پیام نور مشگین‌شهر با حضور شهردار مشگین‌شهر در محل دانشگاه پیام نور برگزار شد.

 

در این نشست صفری به عنوان دبیر جلسه به تشریح اهداف جلسه که در نتیجه چندین جلسه مشترک با اساتید دانشگاه حاصل شده پرداخت.

 

همچنین یونس اشرفی امین مسئول بسیج اساتید دانشگاه پیام ور مشگین‌شهر به تشریح خلاصه‌ای از مشکلات و معضلات شهری که حاصل چندین هفته ارتباط با اساتید و نخبگان بود پرداخت و سایر اساتید نیز ضمن ارائه دیدگاه‌های خود خواستار همدلی مسئولان جهت حل و فصل مشکلات شدند.

 

مسعود خیرجو شهردار مشگین‌شهردر این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور در بین اساتید دانشگاه، این اقدام را که در راستای بیان مشکلات شهری  برگزار شده است ارزشمند خوانده و بر استمرار این جلسات تاکید کرد.

 

وی در تبیین برخی از مشکلات و پاسخ به دغدغه های اساتید بسیجی پرداخت و قول مساعدی دادند که اغلب مشکلات شهری تا اوایل سال 96 حل خواهد شد و برای برخی از ایده ها نیز قول همکاری دادند تا در صورت مطالعه کارشناسی اقدامات جدی و اساسی جهت اجرای پروژه های جدید برای توسعه همه جانبه مشکین شهر صورت گیرد.

 

شهردار مشگین‌شهر با بیان اینکه شهرداری در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان نیازمند همفکری و مساعدت و همکاری مسئولان و شهروندان است افزود:  هرچقدرمیزان مشارکت مردم در اداره امورات شهری بیشتر باشد به همان اندازه شاهد توسعه و پیشرفت امورات شهری خواهیم بود.

 

وی ضمن قدردانی از تلاش دادستان شهرستان در مسئله رفع سد معبر گفت: مشارکت بازاریان و کسبه و اصناف در اجرای ساماندهی سد معبر چشمگیر بوده و این همدلی نشان از نقش مهم مشارکت در اداره امور دارد.

 

خیرجو در خصوص ورودی‌های شهر گفت: ورودی‌های شهر به‌عنوان ویترین شهر نقش مهمی در زیبایی داشته و باید ساماندهی شوند لذا ما تمام سعی خود را خواهیم کرد تا با تخصیص اعتبارات ورودی‌های شهر را ساماندهی کرده و شکل و جلوه بهتری به ورودی‌ها شهر دهیم.

 

وی همچنین با اشاره به وضعیت نامناسب آسفالت اکثر معابر شهر افزود: جهت اجرای عملیات عمرانی و آسفالت ریزی معابر اعتباری در حدود ۲۷۰میلیارد ریال نیاز است و این  میزان اعتبار از اعتبار تخصیصی سالانه کل شهر بیشتر است و نیازمند مساعدت مسئولان استانی و کشوری است.

 

خیرجو اظهار امیدواری کرد: قبل از اتمام مسئولیت خود در شهرداری، نگرانی مردم در خصوص آسفالت خیابانها و کوچه ها را حل و فصل خواهیم کرد.

 

شهردار مشگین شهر فضای سبز شهری را نیز مطلوب نخوانده و اظهار داشت: فضای سبز شهری نیازمند تغییرات و اصلاحاتی در کاشت و نوع گونه های گیاهی و درختی و آبیاری مدرن است که  در زمان معین نسبت به اصلاح موارد فوق با استفاده از نظرات کارشناسان این حوزه اقدام خواهیم کرد.

 

شهردار مشگین شهر در پایان این نشست با اشاره به وضعیت نامناسب آرامستان جدید و نارضایتی مردم اظهار داشت: ساختمان این مکان بدلیل کمبود اعتبارات نیمه کاره مانده بود لذا طی مکاتباتی که با مسئولین خصوصا اداره اوقاف صورت گرفته مشکل حل و تا ماه‌های آینده ساختمان غسالخانه جدید آماده بهره برداری خواهد بود تا شهروندان مشکلی درخصوص دفن اموات نداشته باشند.

 

شایان ذکراست در این جلسه اساتید دانشگاه پیام نور شهرستان مشگین شهر هر کدام در صحبتهای جداگانه نسبت به ارائه مسائل و مشکلات شهری و انتقادات و پیشنهادات خود پرداخته و خواستار همکاری همه مردم و مسئولین جهت رشد و توسعه مشگین‌شهر شدند.

 

نکته قابل توجه این نشست که در نوع خود کم نظیر بود، فضای صمیمانه به دور از هرگونه حاشیه از سوی مسئولان و حاضران بود و تمام اساتید نیز بدون هیچ انگیزه خاصی، به صورت شفاف و دلسوزانه، نظرات خود را در راستای پیشرفت شهری در عرصه های گوناگون ارائه کردند.

 

برخی از مطالبات اساتید از شهردار محترم عبارت‌اند از:

 1. تداوم جدی طرح رفع سد معبر
 2. زیباسازی ورودی های شهر و استفاده از برندهای مشکین شهر در ورودی ها (مانند قله سبلان، بقعه شیخ حیدر، آب های گرم، انگور، سیب و...)
 3. استفاده از مفاخر علمی و فرهنگی شهر در نمای شهری
 4. تسریع در یکپارچه نمودن آسفالت خیابان‌ها و معابر شهری
 5. احداث پارک بانوان
 6. آموزش حقوق و  وظایف شهروندی به عموم مردم در ابعاد مختلف
 7. ایجاد ارتباط با سایر شهرهای کشور جهت معرفی شهرستان
 8. رسیدگی فوری و جدی به وضعیت نامطلوب آرامستان و ایجاد امکانات ویژه برای آن
 9. احداث پارکینگ در مجاورت پارک ها و داخل شهر
 10. تکمیل احداث خیابانهای نیمه تمام
 11. تعامل بیشتر با اساتید و نخبگان و متخصصان در حوزه های مختلف شهری
 12. برنامه ریزی دقیق برای درآمدزایی مناسب جهت پیشبرد پروژه های ناتمام شهرداری و...

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

پیشنهادات بسیار خوبی مطرح شده. شهردار مشکین شهر خوب کار می کنه اگر شورای شهر بذاره و به جای کمک، اذیتش نکنه
ارسال نظر