تازه ترین مطالب

کد مطلب: 15034
تاریخ انتشار : د, 1395/02/27 - 16:33
وحید شیرین زاده گفت: متاسفانه مسئولین شهرستان مشگین‌شهر دم از حمایت از سرمایه گذار می‌زنند اما نه تنها هیچ حمایتی از آنان نمی‌شود بلکه خساراتی نیز بر سرمایه گذاران وارد می‌کنند که این امر خلاف فرامین مقام معظم رهبری است.

وحید شیرین زاده یکی از جوانان فعال اقتصاد مقاومتی و از نخبگان فعال دانشجویی که در رشته دکتری دامپزشکی رتبه سوم دانشکده را نیز کسب کرده بود در سال گذشته با دو میلیارد ريال آورده شخصی و 500 میلیون ريال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در روستای دستگیر از توابع بخش مرکزی شهرستان مشگین‌شهر طرح پرورش دام سنگین شروع کرده است.
 
وحید شیرین زاده در گفتگو با خبرنگار اورامی با بیان اینکه در این طرح 20رأس دام سنگین با نژاد مونت بیلیارد استفاده شده که این نوع نژاد برای اولین بار در شمال غرب کشور در شهرستان مشگین‌شهر نگهداری می‌شود لذا این نژاد به خاطر استعدادهای بسیار خوب به عنوان یک نژاد سودآور جمعیت آن در جهان رو به افزایش است و در حال حاضر دومین نژاد شیری کشور فرانسه است که استفاده از این نژاد هم برای سیستم‌های گاوداری صنعتی و هم گاوداری های نیمه صنعتی و روستائی توصیه می‌شود چون مقاومت زیاد این نژاد توانائی اش را درمقایسه با سایر نژادها به اثبات رسانده است و هر کیلوگرم شیر آن ارزش بیشتری از میانگین شیر گاو هلشتاین با چربی کمتر دارد.
 
وی افزود: این طرح در روستای دستگیر و در زمینی به مساحت 3 هزار متر مربع اجرا شده است و در ایجاد این محل با مسئولین مربوطه شهرستان خصوصاً امام جمعه شهرستان و استان، فرمانده سپاه و جهاد کشاورزی شهرستان هماهنگ شده و  محل نگهداری این دام احداث شده بود.
 
وی ادامه داد: با وجود هماهنگی قبلی و تائید جهاد کشاورزی شهرستان متاسفانه دیروز در 26 اردیبهشت ماه رأس ساعت 9 صبح  بدون اطلاع قبلیف و تذکر و اخطاریه از مراجع قضایی یک دستگاه لودر از طرف جهاد کشاورزی به محل نگهداری دام ارسال و تمام سازه ها را تخریب شده است.
 
شیرین زاده خاطر نشان کرد: در احداث این محل بیش از 700 میلیون ريال هزینه ساخت و ساز شده بود و اکنون با تخریب این محل دامی که ارزش ریالی آن نزدیک به 3 میلیارد ريال است بلاتکلیف مانده و مکانی برای نگهداری آن وجود ندارد حال با این وضعیت موجود ما چکار باید انجام دهیم.
 
وی با بیان اینکه این طرح  در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و جامع عمل پوشاندن به فرامین مقام معظم رهبری ایجادشده بود گفت: در راستای اجرای این طرح بیش از 6 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم از جوانان این شهرستان مشغول به کار شده بودند و تقریباً 6 خانواده از این محل صاحب درآمد شده بودند که با تخریب این محل این جوانان را با مشکل مواجه ساخته و خسارت سنگینی نیز به این واحد وارد کرده است.
 
وی تاکید کرد: سالانه 10ها و یا 100 واحد به صورت غیر مجاز در مزارع و باغات ایجاد می‌شود و هیچ گونه منابعی هم به این شهرستان و یا اقتصاد آن ندارد حال که ما در این طرح علاوه بر اشتغال زایی در اقتصاد این شهرستان نیز قدم برداشته بودیم چرا باید چنین خسارتی را متحمل شویم.
 
وی گفت: 700 میلیون ريال حقوق بیش از دو سال یک کارمند دولتی است اما متاسفانه جهاد کشاورزی در کمتر از یک ساعت 700 میلیون ريال خسارت به این واحد وارد کرد.
 
وی در پایان گفت: متاسفانه مسئولین شهرستان دم از حمایت از سرمایه گذار می‌زنند اما نه تنها هیچ حمایتی از آنان نمی‌شود بلکه خساراتی نیز بر سرمایه گذاران وارد می‌کنند که این امر خلاف فرامین مقام معظم رهبری است.
 
انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

مسولی درشهرستان وجودندارد که جوابی هم باشد

لطفا از نام و جایگاه مقام رهبری استفاده نادرست نشود قبل از اقتصاد مقاومتی رهبری به حفظ و حراست از منابع طبیعی تا کید داشته اند اقای دکتر در زمین زراعی درجه یک بدون اخذ مجوز تغییر کاربری اقدام به احداث تاسیسات نموده اند که خلاف قانون و مقررات است برای تشکیل یک سانتی متر خاک زراعی یک میلیون سال زمان لازم است بنابرین از رده خارج کردن خاک زراعی به بهانه اقتصاد مقاومتی خیانت به منابع ملی و شخص رهبر است که دستور اکید داده از زمین و خاک زراعی بشدت محافظت شود این طرح مقاومتی را دکتر شما می تواند در زمین با خاک درجه 3 و یا 4 احداث کند نه در زمین زراعی با خاک مرغوب درجه یک لطفا از نام رهبری استفاده نادرست نشود و وسیله حمله به دیگران قرار نگیرد
ارسال نظر