تازه ترین مطالب

کد مطلب: 15694
تاریخ انتشار : د, 1395/05/25 - 13:26
نیما صوری برگزیده کنکور 95 از شهرستان مشگین‌شهر گفت: در صورتی که آموزش و پرورش به جای سیاست‌زدگی بیشتر به فکر موفقیت دانش‌آموزان باشد بهتر است.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، نیما صوری از جمله دانش آموزان شرکت کننده در کنکور 95 است که در سایه تلاش‌ خود توانسته است رتبه دو رقمی 28 را در استان در منطقه 3 به خود اختصاص دهد از این رو مصاحبه‌ای کوتاه با این دانش‌آموز در خصوص موفقیت و برنامه‌هایی که برای موفقیت در آینده شغلی و زندگی خواهد داشت به شرح ذیل تهیه و تنظیم شده است.
لطفا خودتان را معرفی کنید؟
نیما صوری هستم، رتبه ی 28 انسانی در منطقه سه، از مدرسه نمونه دولتی آیت الله خامنه‌ای
 
نقش و حمایت‌های خانواده‌تان به چه میزان در موفقیت شما در کنکور سراسری موثر بوده است؟
 
نقش اساسی در وضعیت تحصیلی هر فرد را خانوده او بر عهده دارد و نمی‌توان آن را انکار کرد اما افراد نباید این انتظار رو داشته باشند که همه‌ی شرایط براشون فراهم بشه، به طور مثال با این که من خودم از خانوادم بسیار راضی بودم اما همیشه هم اون شرایط ایده آل برام فراهم نبوده و گاهاً در مورد خانواده هم به مشکل برخورد می‌کردم اما سعی می‌کردم چنین مشکلاتی رو نادیده بگیرم.
 
بیشتر با چه افرادی در این خصوص رقابت داشتید؟
 
باتوجه به شرکت من در آزمون‌های آزمایشی یکی از موسسات، سعی من بیشتر رقابت با رتبه‌های برتر همون موسسه بود.
 
نقش معلمان خود را در کسب این موفقیت چه می‌دانید؟
 
به دلیل سطح متوسط معلم‌های شهر و همچنین سستی در آموزش به خاطر مشکلات مالی اخیر آموزش و پرورش، آن‌طور که باید نتونستم از ناحیه معلمان کمکی دریافت کنم.
 
قصد دارید چه رشته‌ای را و در کدام دانشگاه انتخاب کنید؟
 
معمولا یکی از دلایل اصلی تحصیل افراد رسیدن به وضعیت استقلال مالیه، من هم از این قضیه مستثنی نیستم، احتمالا بین دو رشته ی حقوق دانشگاه تهران و علوم قضایی یکی رو انتخاب خواهم کرد.
 
در طول دبیرستان از کلاس‌های کنکور استفاده می‌کردید؟
تقریبا نه.
 
در زمان درس خواندن بیشتر به کیفیت اهمیت می‌دادید یا کمیت؟
 
اگر یکی از دانش آموزان از من بپرسه که آیا کمیت مهمتره یا کیفیت، قطعا جواب من این است که کمیت در اولویت قرار داره چون کیفیت هر چقدر هم که مهم باشه با توجه به ساز و کارهای مغز کمیت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
 
چه مدت زمان گذاشتید برای درس خواندن تا بتوانید این رتبه را کسب کنید؟
 
می‌توان گفت از سوم دبیرستان. به صورت تخصصی برای کنکور فعالیت داشتم.
 
آیا در کلاس‌های فوق برنامه نیز برای موفقیت در کنکور سراسری شرکت کرده‌اید؟
 
متاسفانه جز مشکلات اصلی من نداشتن ثبات در میزان مطالعه بود، به همین خاطر شاید بعضی از روز ها 10ها ساعت در روز مطالعه داشتم و بعضی روزها تقریبا صفر.بود اما در حد یکی یا دو جلسه شرکت داشتم.
 
در چه زمانی از خبر قبولی خود در کنکور سراسری مطلع شدید؟
 
با این که گفته شده بود نتایج کنکور روز بیستم تیر ماه اعلام می‌شود اما من تقریبا حول و حوش ساعت دوازده شب روز نوزده از نتیجه مطلع شدم.
 
انتظار کسب این رتبه را در کنکور سراسری داشته‌اید؟
 
با توجه به نتایج من در تو آزمون‌های آزمایشی، انتظار من نتیجه ای به مراتب بهتر از این بود.
 
به نظر شما امکانات و تسهیلات مورد نظر برای ارتقا و توسعه علمی در مشکین شهر وجود دارد؟
 
مشگین شهر شهری هست که قبلا حتی دو بار رتبه‌ی یک هم داشته، و به نظر من اگه آموزش و پرورش به جای این سیاست‌زدگی بیشتر به فکر موفقیت دانش‌آموزان باشه، شهر ما ظرفیت‌های باالقویه‌ی بسیاری دارد.
 
عوامل موفقیت شما چه بود؟
 
به عنوان اصلی ترین عامل موفقیت، تمرکز نسبی خودم روی کنکور و دوری موقت از حاشیه‌های زیاد دنیای امروزی را می‌تونم معرفی کنم.
 
چه توصیه‌ای برای روش درس خواندن دانش‌آموزان کنکوری دارید؟
 
برای دانش آموزای عزیز هم مهمترین توصیه من همان تمرکز در مطالعات است، چون با همین تمرکز هم کمیت درس خوندنشون بالا می‌رود و هم  بهترین راه درس خواندن را پیدا خواهند کرد.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر