تازه ترین مطالب

کد مطلب: 15736
تاریخ انتشار : د, 1395/06/01 - 13:23
تحلیل‌گر مسائل سیاسی گفت: در حال حاضر آمریکا مدعی شکل‌گیری دهکده جهانی با حکومت آمریکایی در دنیاست و جمهوری اسلامی ایران نیز به دنبال ایجاد دهکده جهانی با حکومت اسلامی است.

تحلیل‌گر مسائل سیاسی در گفتگو با پایگاه خبری اورامی با بیان اینکه ورود به برخی مسائل روز منطقه و جامعه برخی مشکلات و اشتباهاتی را به دنبال دارد که باید به صورت زیر ساختی به مسائل توجه کرد تا در تحلیل مسائل و تصمیم‌گیری‌ها دچار اشتباه نشود.
 
وی در خصوص مسائل منطقه‌ای گفت: دنیا تا زمانی که دو قطبی در ان وجود دارد همواره دچار چالش شده و جنگ‌ها و درگیری‌ها از بین نمی‌رود و مردم زمانی در صلح و آرامش زندگی می‌کنند که یک حکومت در دنیا وجود داشته باشد و این امر تاکنون محقق نشده است.
 
وی افزود: قبل از انقلاب اسلامی دو ابر قدرت غرب و شرق یا همان امریکا و شوروی در دنیا وجود داشت که این دو قدرت در ظاهر دو قدرت مستقل بودند اما در باطل هر دو قدرت دو بال لیبرالسیم و یکی بودند و به ظاهر در رقابت بودند اما هیچ جنگ و جدالی در میان نبود.
 
این تحلیل‌گر سیاسی خاطر نشان کرد: با ظهور انقلاب اسلامی و ایستادگی در مقابل غرب و شرق به هر دو قدرت " نه" گفته شد و این امر موجب شد شرق از میدان قدرت خارج شود و اکنون جمهوری اسلامی ایران در مقابل غرب ایستادگی کرده تا حکومت تک قطبی خود را در دنیا تشکل دهد.
 
وی با تاکید بر شکل گیری دهکده جهانی گفت: در حال حاضر آمریکا مدعی شکل‌گیری دهکده جهانی با حکومت آمریکایی در دنیاست و جمهوری اسلامی ایران نیز به دنبال ایجاد دهکده جهانی با حکومت اسلامی است، حال باید دید کدام یک از این دو قدرت پیروز میدان خواهد شد.
 
وی خاطر نشان کرد: آمریکا از لحاظ قدرت نظامی مجهز به صلاح هسته‌ای است که می‌تواند بارها زمین را نابود کند اما در مقابل ایران در بحث هسته‌ای هنوز با مشکل مواجه است به طوری که حتی اجازه داده نمی‌شود در بحث صلح آمیز نیز وارد عرصه شود.
 
وی ادامه داد: در دانشگاه‌های ایران لیبرال و دموکراسی تدریس می‌شود و در بحث مسائل سیاسی و شناخت ولایت فقیه با مشکل مواجه هستیم به وطوری که دشمن در داخا کشور اصل ولایت را نشانه می‌رود که این امر در فتنه 88 به وضوح مشاهده شد.
 
وی افزود: در حوزه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران بهترین قوانین را دارد اما متاسفانه انچنان اجرا نمی‌شود اما در غرب قوانین به نحو احسن اجرا می‌شود و در حوزه فرهنگی نیز اول با تکنولوژی مدرن مقابله شده و بعدها این تجهیزات مدرن را قبول کرده‌ایم به طوری که در اوایل وقتی رادیو وارد عرصه شد از آن به عنوان جهبه شیطان یاد می‌شد اما بعدها مورد استفاده عموم قرار گرفت.
 
وی با اشاره به حوزه اقتصاد گفت: آمریکا شدیدترین بحران‌های اقتصادی را پشت سر گذاشته اما در ایران برخی افراد هنوز از خالی و پر بودن خزانه سخن به میان می‌آورند.
 
وی افزود: با مولفه‌های موجود آمریکا توان تک قطبی کردن دنیا را دارد و برخی از مسئولان نیز به این نتیجه رسیده‌اند به طوری که هاشمی اعلام کرده ما راهی جزء اینکه در پازل نظام بین المللی عمل کنیم نداریم و میر حسین موسوی نیز معتقد بود ما باید کاری کنیم که اجمع بین المللی بر علیه ما ایجاد نشود که با این تفکرات و مولفه‌ها آمریکا سکاندار دهکده جهانی می‌شود.
 
تحلیل‌گر مسائل سیاسی گفت: در مقابل مولفه‌های غرب مولفه‌های دیگری نیز وجود دارد که موجب برتری ایران در منطقه شده است لذا باید در این کشور به اجتهاد سیاسی دست یافت که برای رسیدن به این مولفه ها نیز باید سه مولفه را در دستور قرار داد.
 
وی افزود: برای رسیدن به جهاد سیاسی باید از گذشته شناخت درستی داشته باشیم چرا که در حال حاضر تاریخ قطعه به قطعه در حال تکرار است لذا باید از تجربیات گذشته و گذشتگان درس عبرت گرفت، همچنین باید تحلیل درست بر جریانات فعلی کشور و منطقه داشته باشیم چرا که عمر و عاص های حال بدتر از گذشته است که مراجع و مسئولین را دچار مشکل کرده‌اند.
 
وی ادامه داد: با نگاه به آینده و تحلیل وضعیت فعلی باید تحولات آینده را به درستی پیش بینی کرد در این صورت می‌توان به اجتهاد سیاسی دست یافت.
 
وی با بیان اینکه باید استراتژی غرب را شناسایی و تاکتیک‌های آنان را درک کرد گفت: استراتژی و اهداف آمریکا در مقابل انقلاب اسلامی این است که انقلاب اسلامی را نابود کند تا بتواند به راحتی در منطقه جولان دهد، همچنین استراتژی انقلاب اسلامی نیز نابودی آمریکاست اما تاکتیک انقلاب اسلامی کاملاً متفاوت است چرا که انقلاب اسلامی  بیشتر در حال دفاع است تا تهاجمی لذا باید ایران نیز به تاکتیک تهاجمی تبدیل شود تا موفقیت به دست آید.
 
وی با اشاره به تاکتیک‌های جمهوری اسلامی گفت: در مدت زمان‌های متفاوت از تاکتیک دفاع نظامی، دفاع اقتصادی، ایجاد قدرت درون‌زا، اتکا به خود، دفاع فرهنگی، صدور انقلاب اسلامی و مقاومت، آشنا کردن دیگران با انقلاب اسلانی و مقاومت، پیشرفت علمی و ... استفاده شده است.
 
تحلیل‌گر مسائل سیاسی گفت: در نظام اسلامی ولایت فقیه حاکم است که در موضع جریانات سیاسی تعدادی همراه با ولایت است و گروهی هم مخالف هستند که این مخالفان نیز دو گروه هستند گروهی کافرانه که اصلاً ولایت فقیه را قبول ندارند و اصل ولایت فقیه را نشانه می‌روند و گروهی دیگر منافقانه هستند و حضرت امام نیز فرموده‌اند منافقان از کفار بدتر هستند.
 
وی افزود: جریانات سیاسی با یکدیگر به نوعی در ارتباط هستند که باید کشف شود چرا که با بررسی یک جریان نمی توان به درک درست دست یافت در حالی که با قرار دادن جریانات سیاسی در کنار یکدیگر می‌توان به درک صحیح دست یافت.
 
وی تصریح کرد: هر قطب سیاسی قطعاً به قدرتی وابسته است که باید کشف شود و در ایران نیز اکثر جریانات سیاسی به امریکا وابسته هستند و آمریکا را برای خود پشتیبانی می‌دانند و آمریکا نیز از انان پشتیبانی می‌کند همانطور که در فتنه 88 پشتیبانی کرد.
 
وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری نیز به قدرتی وابسته است و آن قدرت خداوند است.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر