تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16020
تاریخ انتشار : ش, 1395/07/24 - 12:38
شهردار مشگین‌شهر گفت: شهرداری طرح 15 روزه جمع آوری سد معبر در خیابان اصلی و خیابان‌های منتهی به خیابان اصلی آغاز کرده و کلیه واحدهای تجاری متخلف پلمپ و لغو مجوز می‌شوند.

مسعود خیرجو شهردار مشگین‌شهر در خصوص مشکلات سد معبر مشگین‌شهر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری اورامی گفت: در این راستا شهرداری در دو محور وارد عمل شده است که محور اول آن ساماندهی دستفروشان است که در این خصوص نیز در محل پشت پادگان شهید بیگلری دو هکتار زمین اجاره شده که بخشی از این محل برای ایجاد پارکینگ و بخشی دیگرمحلی برای ایجاد بازار روز و یا ساماندهی دستفروشان استفاده می‌شود تا دسفروشان نیز با خیال راحت و بدون هیچ گونه دغدغه‌ای به امورات خود برسند و مردم نیز تشویق خواهند شد تا از این محل‌ها خرید کنند.
 
وی افزود: علائه بر این در پشت میدان میوه و تره بار که در زمان شهرداران گذشته محلی ایجاد شده بود اما تاکنون بلااستفاده باقی مانده است که از این محل نیز نهایت استفاده را برده و در امر ساماندهی دستفروشان استفاده می‌شود هر چند ممکن است دستفروشان از این محل استقبال خوبی نکنند اما وقتی دستفروشان از سطح شهر جمع اوری شود ملزم به حضور در این محل خواهند شد و بازار ان محل را نیز تحت پوشش قرار می‌دهند.
 
وی تاکید کرد: با اجرای طرح جمع آوری سد معبر بنده به عنوان شهردار مشگین‌شهر اجازه نخواهم داد دستفروشی در داخل شهر و معابر شهر فعالیت کند چرا که تاکنون محلی برای آنان در نظر گرفته نشده بود به صورت آزادانه فعالیت می‌کردند اما با ایجاد محل‌هایی مناسب برای دستفروشان مجبور هستند از این محل‌ها استفاده کنند.
 
وی گفت: دستفروشان تا زمان تکمیل محل بازار روز در محل پنج‌شنبه بازار سابق به صورت موقتی ساماندهی می‌شود تا محل فوق اماده استفاده شود و محل بازار روز تا یک هفته و نهایت تا 10 روز آینده آماده استفاده می‌شود.
 
شهردار مشگین‌شهر در خصوص سد معبر واحدهای تجاری خیابان اصلی شهر و خیابان‌های منتهی به خیابان اصلی گفت: شهرداری طرح 15 روزه شروع کرده که فاز اول این طرح مابین میدان امام تا میدان آزادی تذکر و اخطاریه‌های لازم داده شده است و فاز دوم این طرح ما بین میدان آزادی تا خیابان شهداء و میدان امام تا دروازه اردبیل اجرا می‌شود که اخطاریه‌های آن نیز توزیع شده و تا امروز شنبه برای ساماندهی مهلت داده شده است تا رفع سد معبر شود در غیر این صورت شهرداری مجبور است این واحدها را پلمپ کند.
 
وی با اشاره به ماده 68 قانون اصناف گفت: طبق این قانون افرادی که پروانه فعالیت دریافت کرده‌اند موظف هستند قوانین کشوری را رعایت کنند لذا طبق قانون هیچ یک از واحدهای تجاری حق سد معبر ندارند بنابراین این واحدها در صورت سد معبر طبق قانون در سه مرحله تذکر و جریمه شده و در نهایت لغو مجوز شده و اجازه فعایت در محل داده نخواهد داشت.
 
وی تاکید کرد: پروانه فعالیت تنها برای فضای داخل مغازه صادر شده و هیچ کس حق تجاوز به محل عابر پیاده و معابر عمومی شهر را ندارد.
 
خیرجو ادامه داد: فاز سوم این طرح کلیه خیابان‌های منتهی به خیابان اصلی شهر همچون سه راهی نصرآباد تا میدان سبلان، دروازه اردبیل تا میدان سبلان، میدان آزادی تا میدان توحید، میدان معلم تا میدان آزادی و ... نیز رفع سد معبر می‌شود و کلیه این اقدامات در 15 روز انجام می‌گیرد که از هفته گذشته این طرح شروع شده و به صورت ضربتی ادامه می‌یابد تا شهری زیبا داشته باشیم.
 
وی گفت: شهرداری در خدمت مردم است و هر کاری انجام گیرد برای راحتی و آسایش مردم این شهر است لذا اگر هر شهروند خود را در جایگاه شهرداری قرار دهد و مشکلات شهر را از دید شهردار مشاهده کند قطعاً با شهرداری همراه خواهند شد بنابراین پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از سد معبر و تجاوز به حقوق شهروندان با ویترین سازی مردم را جذب و محصولات خود را به مردم عرضه کنند.
 
وی همچنین اذعان کرد: شهرداری به دنبال زیبا سازی شهر است لذا هر یک از واحدهای تجاری مرکز شهر در این راستا همکاری کند و با تخریب و واحد تجاری را استاندارد سازی کند و یا با ایجاد تغییراتی موجب زیبایی شهر شود شهرداری حمایت کرده و بدون دریافت ریالی مجوز تغییرات در واحد تجاری را صادر می‌کند.
 
انتهای پیام/
 

ارسال نظر