تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16056
تاریخ انتشار : پ, 1395/07/29 - 08:34
شهردار مشگین‌شهر گفت: از دو هفته پیش طرح رفتگران شهردار کوچه و محله هستند اجرا شده و رفتگران بر ساخت و سازهای محله نظارت می‌کنند و با احساس مسئولیت شهر به خوبی مدیریت می‌شود.

مسعود خیرجو شهرداری مشگین‌شهر در گفتگو با خبرنگار اورامی و در خصوص تشریح برنامه‌های شهرداری در راستای ساخت و ساز غیر مجاز گفت: شهرداری در خدمت مردم همراه با مردم و در راستای منافع مردم تلاش می‌کند و به تنهایی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.

 

وی با بیان اینکه ساخت و سازهای غیرمجاز امری غیر قانونی بوده و کسانی که به این کار مبادرت می‌کنند خلاف قانون عمل کرده و باعث ایجاد مشکلاتی در حوزه های مختلف شهری می شوند اظهار داشت: شهرداری با هرگونه ساخت و سازهای غیرقانونی با همکاری مقامات قضایی و انتظامی برخورد کرده و درصورت مشاهده این امر نسبت به تخریب اقدام خواهد کرد.

 

وی افزود: از زمانی که در این شهرداری مسئولیت بر عهده گرفتم سعی شده است جلوی ساخت و ساز غیر مجاز در این شهر گرفته شود هر چند صاحبان این نوع ساخت و سازها از این شرایط موجود نارضایتی دارند اما باید این نکته را در نظر گرفت در صورتی که جلوی ساخت و ساز غیر مجاز در این شهر گرفته نشود شهر به صورت سرطانی دچار مشکل شده و در آینده هیچ کس توان حل این مشکلات را نخواهد داشت.

 

خیرجو تاکید کرد: افرادی که به صورت غیر قانونی اقدام به ساخت و ساز می‌کنند متضرر هستند چرا که این افراد با هزار زحمت زمین خریداری کرده و اقدام به ساخت و ساز می‌کنند و در طی مراحل ساخت برای اینکه مجوز ساخت ندارد مجبور است با پرداخت هزینه‌های اضافی و به صورت غیر قانونی عملیات ساخت را پیش ببرد تا عوامل شهرداری متوجه این نوع ساخت و ساز نشود.

 

وی ادامه داد: در ساخت و سازهای غیر مجاز اکثراً استاداردها رعایت نمی‌شود و در زمان فروش نیز مجبور هستند زیر قیمت تمام شده به فروش برسانند در حالی که با اقدام قانونی و دریافت مجوز ساخت می‌توانند همان ملک را به صورت قانونی و طبق استاندارد احداث و در زمان فروش نیز به قیمت واقعی و روز به فروش برسانند لذا اگر سخت گیری می‌شود وظیفه سازمانی و از روی دلسوزی است.

 

شهردار مشگین‌شهر گفت: شهرداری در اجرای قانون به جد پیگیر است به طوری که اخیراً افرادی اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز کرده بودند و شهرداری نیز مانع ادامه فعالیت شده بود اما در مقابل اجرای قانون ایستادگی کرده و تمرد کرده بود لذا برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی و در زندان به سر می‌برد.

 

وی افزود: در 6 ماهه اول سال جاری جمعاً 60 پرونده ساخت و ساز غیر مجاز به ماده 100 ارجاع داده شده است اما در دو ماه گذشته و با حضور اینجانب این آمار به 154 پرونده افزایش یافته است و نرخ جریمه‌ها نیز تا 6 برابر افزایش یافته است.

 

خیرجو برای مدیریت ساخت و ساز غیرمجاز از اجرای طرحی در دو هفته گذشته خبر داد و گفت: از دو هفته پیش طرح رفتگران شهردار کوچه و محله هستند اجرا شده و بر ساخت و سازهای محله نظارت می‌کنند و در صورت شناسایی و معرفی ساخت و سازهای غیرمجاز پاداش دریافت می‌کنند.

 

وی افزود: با اجرای این طرح در کمتر از 15 روز 57 پرونده ساخت و ساز غیر مجاز در شهرداری تشکیل و به ماده 100 ارجاع داده شده است لذا با اجرای این طرح شهر مدیریت شده و از حاشیه نشینی جلوگیری می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در 6 ماهه اول سال تنها 57 پرونده ساخت و ساز غیر مجاز توسط 12 نفر از ماموران تمام وقت تشکیل شده بود در حالی که ساخت و ساز به صورت چشم گیری افزایش یافته است لذا این 12 نفر عزل و در بخش رفتگری مشغول به کار شدند و با اعتماد به رفتگران و احساس مسئولیت انان کارها به خوبی پیش می‌رود.

 

شهردار مشگین‌شهر گفت: شهرها به عنوان اولین دستاورد انسان‌ها نیازمند حضور فکری و عملی تمام  شهروندان در عرصه‌های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی است که نتیجه آن هر شهروند یک شهردار است، لذا از شهروندان انتظار می‌رود به عنوان یک شهردار عمل کرده و احساس مسئولیت کنند تا این شهر زیبا و آباد شود.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر