تازه ترین مطالب

کد مطلب: 6069
تاریخ انتشار : د, 1392/07/08 - 10:50
سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری مشگین شهر خبرداد
جذب بیش از 10 سرمایه گذار در صنعت گردشگری مشگین شهر
نیک نفس گفت: توسعه صنعت گردشگری شهرستان نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است که بیش از ده سرمایه گذار در پروژه های مختلف جذب شده و در حال انجام مراحل کار هستند.

محبوب نیک نفس سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری مشگین شهر در گفتگو با خبرنگار مشگین رسا از افزایش 20 درصدی مسافران نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در طول سال و به مرور زمان با شناساندن مناطق گردشگری و منابع طبیعی و خدادادی شهرستان مشگین شهر شاهد ورود مسافران و گردشگران از نقاط مختلف کشور و خارج از کشور به این شهرستان خواهیم شد.
وی با بیان اینکه زیر ساخت های لازم برای مناطق گردشگری تا حدودی فراهم شده اما برای توسعه صنعت گردشگری شهرستان نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است که در این راستا زمینه هایی نیز برای بخش سرمایه گذاری فراهم شده است. به طوری که بیش از ده سرمایه گذار در پروژه های مختلف جذب شده و در حال انجام مراحل کار هستند. که انتظار می روند تا سه سال دیگر این پروه ها مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی با اشاره به پروژه های عظیمی که در سال جاری به بهره برداری رسیده گفت: هتل آران و فاز اول آبدرمانی وله زیر از جمله پروژه هایی است که در سال جاری به بهره برداری رسیده است و فاز بعدی آبدرمانی وله زیر در سال 93 به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به میزان افزایش مسافران در سال جاری گفت: اغلب مسافران و گردشگران در طول تعطیلات تابستان و نوروز وارد شهرستان می شوند که در طول تابستان به علت تقارن با ماه مبارک رمضان شاهد کاهش مسافران بودیم که بعد از این ماه مبارک شاهد افزایش گردشگران به شهرستان شدیم.
نیک نفس اظهار داشت: قله سبلان، شابیل، قوتورسویی، قینرجه، قلعه قهقهه، شهریری و امامزاده سید سلیمان فخرآباد از جمله کانون های است که که بیشترین آمار بازدید کنندگان و مسافران را به خود اختصاص داده است.
وی استقبال از مسافران، اجرای برنامه طبیعت گردی، افزایش ساعات کاری موزه، برپایی نمایشگاه، اهدای تخفیف در مراکز اقامتی و آبهای درمانی، آشنایی دانش آموزان با صنعت توریسم از جمله برنامه های هفته گردشگریست.

ارسال نظر