تازه ترین مطالب

کد مطلب: 8627
تاریخ انتشار : پ, 1394/12/20 - 08:02
رزمنده هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد
علت نام گذاری 20 اسفند روز ملی راهیان نور
مشکین رسا: رزمنده هشت سال دفاع مقدس علت نام گذاری 20 اسفند ماه روز ملی راهیان نور را اوج گسترده اعزام کاروان راهیان نور به مناطق جنگی دوران دفاع مقدس عنوان کرد.

مهرداد یوسف اوغلی رزمنده هشت سال دفاع مقدس و راوی کاروان های راهیان نور در گفتگو با خبرنگار مشکین‌رسا گفت: 20 اسفند، روز ملی راهیان نور نام گذاری شده است و این نام گذاری، مبارک بحق و بجا از جانب مسئولین امر انجام گرفته است. چون، همه ساله از 15 اسفند ماه تا 15 فروردین اوج گسترده اعزام کاروان راهیان نور به مناطق جنگی دوران دفاع مقدس است و این همان یک عملیات فرهنگی کشوری محسوب می شود که با حضور میلیونی نسل سوم انقلاب جوانان و نوجوانان در سمع و نظر دشمنان جمهوری اسلامی ایران می باشد .
 
حال چرا راهیان نور؟!
 
وی در پاسخ به این سوال که اعزام و بازدید کاروان راهیان نور از چه نشأت گرفته است؟ هدفش چیست؟ آثارش کدام است؟ گفت: طبیعی است، که دشمنان انقلاب اسلامی با گذشت زمان در صدد هستند تا به نحوی غبار تردید بر صفحات زرین دوران پرافتخار دفاع مقدس بنشانند و تاریخ و هدف غرور آفرینان این حماسه بزرگ تاریخ کشورمان را مورد تردید قرار دهند. اما، در جهت تحول همه جانبه برای حفظ آثار و اررزشهای دفاع مقدس و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت می باشد که اخیراً نیز راهیان نور دریایی تشکیل یافته است که مردم در جریان رشادت های رزمندگان در دریای خلیج فارس نیز باشند؛ از جمله، عملیات کربلای 3، حمله به اسکله نفتی العمیه و البکر در رأس البیشه فاو. این طرح راهیان نور فرصتی مناسب جهت آشنایی نسل جوان با صحنه ای حماسه آفرین رزمندگان اسلام در سال های دفاع مقدس می باشد مخاطبانِ این حرکت فرهنگی و زائرین را اقشار جوان تحصیل کرده و دانشگاهی، خانواده های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و گروه های مختلف می باشند که به صورت خودجوش و داوطلبانه به سوی مکان های حماسه آفرینی رزمندگان به قصد قربت و مشتاقانه به سوی مناطق جنگی می آیند و هدف از این بازدیدها انتقال فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس به نسل فعلی و آینده است که همه ساله در ایام تعطیلات نوروزی در قالب کاروان های راهیان نور انجام می گیرد.
 
وی ادامه داد: شکل گیری کاروان های راهیان نور در چهار مرحله صورت می گیرد. مرحله اول، حضور مسئولان و اقشار مختلف در دوران دفاع مقدس است که به واسطه مردمی بودن دفاع مقدس برای روحیه دادن و روحیه پذیری بود. مرحله دوم، برای تجدید خاطره و کسب ره توشه از مناطق بازدید می کنند. و مرحله سوم، نسل جدیدی می باشد که فضای دوران مقدس را لمس نکرده اند اما از طریِ واسطه، حال و هوای مناطق جنگی را دیده و شنیده اند؛ مانند، فیلم های دفاع مقدس و کتب های دفاع مقدس و خاطرات رزمندگان اسلام می باشد.
 
وی با اشاره به حضور مقام معظم رهبری در فروردین سال 1378 در منطقه جنگی شلمچه و در سال 1381 در دوکوهه افزود: به پیوست آن از سال 1380 به صورت خودجوش و مردمی با محوریت بسیج و دیگر ارکان ها صورت گرفت همان طوری که گفته شد حرکت کاروان راهیان نور یک عملیات فرهنگی است که حتی در دوران دفاع مقدس نیز اقشاری از مردم برای دیدار با  رزمندگان اسلام به مناطق جنگی می رفتند.
 
وی خاطر نشان کرد: هدف کلی از این حرکت، انتقال فرهنگ و ارزشهای 8 سال دفاع مقدس به اقشار مختلف جامعه اسلامی و همچنین تشریع حماسه ها و رشادت های رزمندگان اسلام و شهدای گرانقدر در طول 8 سال دفاع مقدس و ایجاد ارتباط عمیق فرهنگی و اثر خش بین نسل های گذشته با نسل های حال حاضر است که مهم ترین هدف آن ادبیات مقاومت و پایداری؛ که ریشه در کربلا و عاشورا نهفته است.
 
انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

سلام انشاالله باهم دیگه بریم سوریه و جزو مدافعان حرم بشیم ... کلنا عباسک یا زینب(س)

تشکر استفاده کردیم

ساغول اقای یوسف اوغلی
ارسال نظر