تازه ترین مطالب

کد مطلب: 15424
تاریخ انتشار: ي, 1395/04/13 - 13:05
فرماندار مشگین‌شهر از رزرو کلیه مراکز اقامتی شهرستان در آستانه تعطیلات عید فطرخبر داد و گفت: در سال جاری احتمال می‌رود حجم مسافران ورودی به شهرستان بالغ بر 50 درصدی افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و آغاز فصل گردشگری کارگروه توسعه گردشگری در شهرستان مشگین‌شهر برگزار شد.

 

در این جلسه ابراهیم امامی فرماندار مشگین‌شهر گفت: شهرستان مشگین‌شهر در حوزه‌های مختلف گردشگری نیازمند برنامه ریزی برای توسعه گردشگری است لذا برای توسعه صنعت گردشگری در شهرستان گام‌های ارزشمندی برداشته شده است که با توجه به ظرفیت شهرستان این اقدامات کافی نیست که در آینده نه چندان دور با جهشی مثبت موجبات ایجاد زیر ساخت‌های بیشتر را فراهم خواهیم کرد.

 

وی افزود: دولت در جهت توسعه زیرساخت‌ها قدم‌های ارزشمندی برداشته است که از جمله این زیر ساخت‌ها می‌توان به محور اصلی مشگین‌شهر اشاره کرد که موجب کاهش 80 درصدی تصادفات شده و زمینه را برای توسعه صنعت گردشگری با افزایش حجم مسافران فراهم ساخته است.

 

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اشتغال عمده مشکلات جوانان این شهرستان است لذا عرصه گردشگری به عنوان یک صنعت برای توسعه شهرستان در نظر گرفته شده است که موجب توسعه و تقویت فضای کسب و کار و سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در شهرستان می‌شود.

 

امامی تاکید کرد: با توجه به اینکه شهرستان مشگین‌شهر در محور گردشگری قرار گرفته که در سال گذشته 30 درصد بر حجم مسافران ورودی به شهرستان مشگین‌شهر افزوده شده بود و در سال جاری نیز با توجه به ظرفیت شهرستان این احتمال می‌رود که آمار افزایش مسافران ورودی به این شهرستان تا 50 درصد افزایش یابد.

 

وی افزود: در حال حاضر بالغ بر 17 پروژه گردشگری در حال اجراست که تلاش می‌شود 3 مورد از پروژه‌های گردشگری برای هفته دولت آماده بهره برداری و مابقی نیز تا آغاز فصل گردشگری سال آینده تکمیل و افتتاح شود.

 

وی ادامه داد: با توجه به حجم پروژه‌های قابل اجرا و ظرفیت شهرستان، مشگین‌شهر در دو سال آینده به عنوان نگین گردشگری منطقه مطرح خواهد شد.

 

وی با اشاره به اهمیت مراکز تاریخی شهرستان در جذب توریست گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته در بحث میراث فرهنگی و گردشگری کم کاری صورت گرفته و آثار تاریخی این شهرستان در آستانه نابودی قرار گرفته است که در این خصوص رئیس سازمان میراث فرهنگی قول داده‌اند که در اسرع مجموعه تاریخی شهر یری ساماندهی شود.

 

فرماندار شهرستان گفت:  معمولاً در ایام تعطیلات عید سعید فطر شهرستان مشگین‌شهر میزبان حجم عظیمی از مسافران می‌باشد که در سال گذشته با همت جدی دستگاه‌های اجرایی شهرستان مدیریت شد اما در سال جاری با توجه به پیش بینی افزایش 50 درصدی مسافران لازم است دستگاه‌های اجرایی در سال جاری بیش از سال گذشته پای کار باشند به طوری که در آستانه تعطیلات کلیه مراکز اقامتی شهرستان رزرو شده که این امر نشان از افزایش مسافران است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر