تازه ترین مطالب

کد مطلب: 15752
تاریخ انتشار: پ, 1395/06/04 - 16:32
عصر امروز کوهنوردان و یخ نوردان 8 کشور جهان با عبور از پل معلق مشگین‌شهر را به طرف قله سبلان ترک کردند.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، عصر امروز شهرستان مشگین‌شهر میزبان کوهنوردان و یخ نوردان 8 کشور جهان بود که با حضور در مجموعه گردشگری پل معلق و عبور از آن شهرستان مشگین‌شهر را به طرف قله سبلان ترک کردند.

 

شمس الدین تبریزچی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مشگین‌شهر در حاشیه بدرقه کوهنوردان و یخ نوردان 8 کشور جهان گفت: امروز شهرستان مشگین‌شهر میزبان بیش از 90 نفر از کوهنوردان و یخ نوردان 8 کشور جهان می‌باشد که با عبور از پل معلق این شهرستان را به طرف قله سبلان ترک کردند.

 

وی افزود: کوهنوردان و یخ نوردان از کشورهایی همچون ایسلند، آفریقا، ترکیه، هند، افغانستان، انگلیس و اتریش و جوانان هیمالیا نوردی ایران هستند که از 4 تا  8 شهریور ماه به میزبانی شهرستان مشگین‌شهر و مجموعه گردگشگری پل معلق برگزار می‌شود.

 

وی خاطر نشان کرد: این کوهنوردان و یخ نوردان داخلی و خارجی زیر نظر فدراسیون کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران به مدت سه روز آموزش‌های لازم را در یخجال بزرگ قله سبلان و زیر نظر مربیان فدراسیون خواهند دید و یک روز پس از اتمام آموزش به قله 4811 متری سلان صعود خواهند کرد.

 

بعد از صعود به قله سبلان و پایان برنامه  در مجموعه گردشگری پل معلق شهرستان مراسم اختتامیه برای آنان برگزار می‌شود.

 

وی افزود: با توجه به اینکه پتانسل کوه سبلان در جهان کم نظیر است و هر ساله میزان خیل عظیمی از کوهنوردان از نقاط مختلف کشور و جهان است همچنین با توجه به شباهت یخجال‌های قله سبلان به قله اورست و هیمالیا از قله سبلان برای تمرین برای صعود به قله‌های اورست و هیمالیا انتخاب می‌شود.

 

انتهای پیام/

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
ارسال نظر