تازه ترین مطالب

کد مطلب: 15785
تاریخ انتشار: پ, 1395/06/11 - 13:24
با حضور نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس/
پروژه زیپ لاین در طولانی ترین پل معلق خاورمیانه کلنگ زنی شد
با حضور نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس پروژه زیپ لاین در طولانی ترین پل معلق خاورمیانه کلنگ زنی شد و تا 45 روز آینده افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اورامی،صبح امروز با حضور نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی و معاون گردشگری میراث فرهنگی اردبیل و جمعی از مسئولان شهرستان کلنگ احداث پروژه زیپ لاین در طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه بر زمین زده شد.

 

مدیر اجرایی پروژه زیپ لاین گفت: این پروژه با ایجاد دکلی به ارتفاع 12 متر در سایت A پل معلق آغاز و با کابلی محکم و همتراز با پل معلق و با شیب 8 درصد در سایت B پل معلق وصل می‌شود .

 

وی افزود: سرعت حرکت فرد در مسیر 300 متری تقریباً 60 کیلومتر در ساعت خواهد بود و در پایان با حرکت آرام در طرف مقابل سایت B پل معلق پیاده خواهد شد.

 

وی خاطر نشان کرد: این پروژه با 6 میلیارد ريال اعتبار و در طول 45 روز تکمیل و آماده بهره برداری خواهد شد و علاقمندان می‌توانند از اول آبان ماه از این پروژه استفاده کنند.

 

وی تاکید کرد: در هر سه دقیقه یک نفر می‌تواند این مسیر را طی کند.

 

مدیر اجرایی این پروژه گفت: زیپ لاین یک ورزش جدید و مهیج است که به وسیله کابل و در ارتفاع 90 متری از سطح دره حرکت می‌کند.

 

وی افزود: این پروژه در دو مسیر برای خانم‌ها با اپراتور خانم و آقایان با اپراتور آقا اجرا می‌شود.

 

حسین عباس نیا مدیر عامل مجموعه گردشگری نور سبلان( پل معلق) گفت: پروژه زیپ لاین از جمله پروژه‌های قابل اجرا در این مجموعه بود که طرح جامع آن به میراث فرهنگی و گردشگری ارائه شده است و اکنون بعد از گذشت یک سال از افتتاح پل معلق زمان اجرای پروژه‌ای دیگر در این مجموعه رسیده بود.

 

وی افزود: طراحی این پروژه به اتمام رسیده که با اجرای آن یکی از بهترین زیپ لاین‌های کشور خواهد بود که با ارتفاع 20 متر بالاتر از پل معلق اجرا می‌شود.

 

انتهای پیام/

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
ارسال نظر