تازه ترین مطالب

کد مطلب: 15847
تاریخ انتشار: ي, 1395/06/21 - 17:20
امام جمعه مشگین‌شهر گفت: عرفه روزی است که در آن پندها و ناشناخته‌ها آموخته و شناخته می‌شود، دعاها و خواهش‌ها، تضرع و زاری‌ها به آسمان می‌رود، رحمت‌ها و برکت‌ها فرود می‌آید، گناهان بخشیده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، حجت الاسلام رضا باوقار امام جمعه مشگین‌شهر در سخنانی پیش از آغاز دعای عرفه گفت: عرفات، نام منطقه وسيعى است كه در ميان راه طائف و مكه قرار گرفته است. زائران بيت ‏الله الحرام در روز عرفه - نهم ذى الحجه - از ظهر تا غروب در اين منطقه حضور دارند. در روايتي آمده است كه آدم و حوا (ع) پس از هبوط از بهشت و آمدن به كره خاكى، در اين سرزمين همديگر را يافتند و به همين دليل، اين منطقه «عرفات‏» و اين روز«عرفه » نام گرفته است.

 

وی افزود: عرفه، از روزهای بزرگ است كه حق تعالى بندگان خويش را به عبادت و اطاعت ‏خود دعوت كرده و سفره جود و احسان خود را براى آنها گسترده است. عرفه یکی از روزهای پرفیض و برکت خداوند می‌باشد و در واقع بزرگترین مجمعی از مجامع خیر و نیکی، ایمان و تقوی ست و زمان بسیار مهمّی است برای انجام طاعت و عبادت.

 

روز عرفه، روز دعا و نیایش و روز التماس، عفو و بخشش است

 

امام جمعه مشگین‌شهر گفت: عرفه روزی است که در آن پندها و ناشناخته‌ها آموخته و شناخته می‌شود، دعاها و خواهش‌ها، تضرع و زاری‌ها به آسمان می‌رود، رحمت‌ها و برکت‌ها فرود می‌آید، گناهان و لغزش‌ها بخشیده می‌شود، امیدها و آرزوها، فروتنی‌ها و پشیمانی‌ها ابراز می‌گردد.

 

وی افزود: خداوند در این روز خجسته و پربرکت بسیاری از بندگان خود را از آتش دوزخ رها می‌کند و آنان را مورد عفو و بخشش قرار می‌دهد، و با بندگان مؤمنش بر فرشتگان مقرّب و معتبر خود فخر و مباهات می‌ورزد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر