تازه ترین مطالب

کد مطلب: 15852
تاریخ انتشار: چ, 1395/06/24 - 23:08
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل:
پاتوق فرهنگی و هنری در مشکین شهر ایجاد می‌شود
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل گفت: با اختصاص اعتبارات لازم برای این طرح و با اجرای آن و امکاناتی که در اختیار رده ها قرار خواهد گرفت اتفاق بزرگی در زمینه فرهنگی و هنری هر شهرستان شاهد خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری اورامی ، سرهنگ پاسدار عظیم دشتی مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل در اختتامیه کارگاه نمایش کانون بسیج هنرمندان مشکین‌شهر در گفتگو با خبرنگار اورامی با اشاره به برنامه های بسیج هنرمندان گفت: یکی از برنامه‌های اولویت‌دار سازمان بسیج هنرمندان آموزش و کادر سازی هنرمندان بسیجی می‌باشد.

وی افزود: در سال آینده پیش بینی شده که در حوزه فرهنگی و هنری نقش آفرینی کنیم و این نقش آفرینی با اقدامات دیگر نهادهای فرهنگی متفاوت است و این تفاوت نیز موازنه در تراز انقلاب اسلامی است. بنابراین ما فقط بر روی آموزش تکیه نمی‌کنیم و علاوه بر آن بیشتر تلاش خود را جهت تقویت باورهای دینی و انقلابی هنرمندان نیز قدم‌هایی برداشته ایم و این تقویت باور های دینی با برگزاری حلقه های صالحین محقق می‌شود.

وی افزود: رشد و توسعه موازنه هنری و ادبی با تقویت و آموزش قابل محقق است و بسیج هنرمندان بزرگترین شبکه هنرمندان را در سطح کشور تشکیل داده است و از طرفی با توجه به حضور رده های بسیج در گستره بسیار زیاد این بستر ایجاد شده است تا حداکثر هنرمندان را جذب کنیم لذا در این راستا بسیج هنرمندان 12 کارگاه در رشته های مختلف به صورت رایگان برگزار می‌کند.

عظیم دشتی تاکید کرد: به خانواده‌های که علاقمند هستند فرزانشان در زمینه‌های هنری فعالیت کنند توصیه می‌کنیم که از این بستری که بسیج به وجود آورده استفاده کنند تا جوانان هم در جهت تربیت صحیح اسلامی و هم در جهت تقویت بنیه هنری رشد کنند.  

وی با اشاره به برگزاری جشنواره مختلف در بسیج هنرمندان گفت: برگزاری جشنواره‌های هنری از جمله اقدامات بسیج هنرمندان است و از اهداف این جشنواره ها می‌توان به بالا بردن انگیزه در بین هنرمندان اشاره کرد بنابراین در سال جاری نیز جشنوار های هنرهای تجسمی، تئاتر، سرودهای حماسی و انقلابی و ادبیات داستانی برگزاری خواهد شد.

دشتی با اشاره به راه اندازی پاتوق فرهنگی هنری در هر شهرستان افزود: در حال حاضر تلاش ما بر این می باشد که یک پاتوق فرهنگی و هنری برای بسیجیان ایجاد شود و در سال آینده اعتبارات لازم برای اجرای این طرح اختصاص خواهد یافت و با اجرای آن و امکاناتی که در اختیار رده ها قرار خواهد گرفت اتفاق بزرگی در زمینه فرهنگی و هنری هر شهرستان شاهد خواهیم بود.

مهدی احدی مسئول تئاتر بسیج هنرمندان در ادامه گفت: از دی ماه سال گذشته با 20 نفر این حرکت شروع شده است و باهدف ارتقاء سطح کیفی هنرمندان هنر های نمایشی در زمینه بازیگری و با محووریت اخلاق و تربیت نیرووهای انقلابی و متعهد آغاز شد .

وی با اشاره به برنامه‌های بسیج هنرمندان ادامه داد: برنامه ما برای ترم سوم ضمن تولید آثار در بخش آموزش از 15 آبان ماه شروع خواهد شد و این کلاس ها بصورت کاملا رایگان ثبت نام و برگزار خواهد شد.

احدی با اشاره به مشکلات پیش رو افزود: با توجه به مطالعات و برسی های انجام گرفته آموزش ضروری ترین نیاز هنرهای نمایشی تشخیص داده شده است و بسیج هنر مندان با تمام ظرفیت در این زمینه وارد شده است .

وی ادامه داد: نبود زیر ساخت های مناسب و امکانات سخت افزاری جهت رشد و پیشرفت و حتی ارائه آثار ، آسیب جدی به هنر مادر وارد کرده است .

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر