تازه ترین مطالب

کد مطلب: 15897
تاریخ انتشار: ي, 1395/07/04 - 10:53
مسئول بسیج هنرمندان استان اردبیل گفت: هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی بسیج هنرمندان استان اردبیل در 4 بخش برگزار شده که در این راستا 110 اثر ارائه شده و 12 اثر آن به عنوان آثار برگزیده انتخاب شده است.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، اختتامیه هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی استان اردبیل به میزبانی شهرستان مشگین‌شهر در محل نمایشگاه دائمی صنایع دستی شهرستان واقع در مجموعه تاریخی شیخ حیدر برگزار شد.

 

سرهنگ پاسدار عظیم دشتی مسئول بسیج هنرمندان استان اردبیل در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: این جشنواره با هدف تولید هنرهای ارزشی و ورود هنرمندان متعهد به عرصه هنر و هنرمندان برگزار شده است.

 

وی افزود: در سال 95 4 جشنواره در عرصه های مختلف برگزار می‌شود که اولین جشنواره آن در قالب هنرهای تجسمی به میزبانی شهرستان مشگین‌شهر برگزار شد و تا پایان سال نیز سه جشنواره دیگر برگزار می‌شود.

 

وی در خصوص این جشنواره گفت: این جشنواره هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی بسیج هنرمندان استان اردبیل است که در 4 بخش گرافیک، نگارگری، کاریکاطور و  نقاشی برگزار شده و در این راستا 110 اثر توسط هنرمندان استان اردبیل به دبیرخانه این جشنواره ارائه شده بود که 12 اثر آن به عنوان آثار برگزیده توسط داوران جشنواره انتخاب شده است.

 

محمد نوری کارشناس مسائل سیاسی که از تهران میزبان این برنامه بود گفت: مهمترین هدف هنرمندان ماندگاری آثار است و در طول 8 سال دفاع مقدس رزمندگان و شهدای انقلاب اسلامی با هنرنمایی‌های خود ماندگار شدند لذا لازم است از این هنرمندان 8 سال دفاع مقدس برای ماندگاری آثار خود الگو بگیریم.

وی رمز ماندگاری 8 سال جنگ تحمیلی را مقدس بودن ان عنوان کرد و گفت: ما باید هر کاری را انجام می‌دهیم آن را مقدس جلوه دهیم تا ماندگار شود چرا که هر هنری که رنگ خدایی به ان جلوه دهیم ماندگارتر می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اورامی، در این جشنواره هنرمندانی اشعار خود را قرائت و در پایان برنامه از برگزیدگان جشنواره، تلاشگران بازسازی واقعه غدیر و همچنین به قید قرعه جمعی از حاضرین تجلیل به عمل آمد.

 

انتهای پیام/

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
ارسال نظر