تازه ترین مطالب

کد مطلب: 15918
تاریخ انتشار: چ, 1395/07/07 - 09:59
فرمانده سپاه شهرستان مشکین‌شهر گفت: تجدید میثاق با شهدا و آرمان‌های شهداء و توسعه و ترویج افکار و آموزه‌های شهدا در جامعه به ویژه میان جوانان می‌تواند اهداف شهدا را در جامعه زنده كند.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، به مناسبت گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس پنجمین یادواره شهدای دانشجوی شهرستان مشکین شهر به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز مشکین شهر با حضور دانشجویان دانشگاه‌های شهرستان در سالن آمفی تآتر دانشگاه پیام نور برگزار شد.

 

سرهنگ پاسدار محمد پورمند فرمانده سپاه شهرستان مشکین‌شهر در این یادواره گفت: شهدا به وظیفه شرعی خود لبیک گفتند و ما نیز باید به وظیفه خود عمل کنیم و زیرپرچم ولایت باشیم.

 

وی افزود: ما بایدعاشورایی باشیم وعاشورایی بمانیم و رسالت خواهرانمان نیز این است که حضرت زینب (س) را برای خود الگو قرار داده و در زندگی فردی و اجتماعی از ان استفاده کنیم.

 

پورمند اضافه کرد: با بصیرت و با اتکا به خداوند می‌توان پیروز میدان شد چرا که شهدای 8 سال دفاع مقدس ثابت کردند که با اتکا به خداوند می‌توان ایستادگی کرد و برای کشور عزت آفرید همانطور که عزت امروز کشور را مدیون ایثارگری و از جان گذشتگی هزاران شهید والامقامی هستم که برای دفاع از ارزش‌های انقلاب بدون هیچ چشم داشتی خون پاک خود را اهدا کردند.

 

وی تاکید کرد: تجدید میثاق با شهدا و آرمان‌های شهداء و توسعه و ترویج افکار و آموزه‌های شهدا در جامعه به ویژه میان جوانان می‌تواند اهداف شهدا را در جامعه زنده كند.

 

وی اظهار کرد: عظمت و اقتدار امروز ایران اسلامی ثمره ایثار و از خودگذشتگی شهداست و حفظ و حراست از انقلاب اسلامی که حاصل تقدیم هزاران شهید گلگون‌کفن است، تنها با تبعیت محض از ولایت‌فقیه و حرکت در مسیر اهداف نورانی و آموزه‌های شهدا امکان‌پذیر خواهد بود.

 

فرمانده سپاه شهرستان مشگین‌شهر خاطرنشان کرد: دلاوری‌ها، رشادت‌ها و مجاهدت‌های این بزرگان صفحات نورانی تاریخ این منطقه خواهد بود و خون پاك آنان نوای حقانیت و سعادت این كشور شد.

 

در ادامه برنامه خداوردی عبدالکریمی از رزمندگان 8سال دفاع مقدس و مدافعان حرم به بیان خاطراتی از جبهه‌های حق علیه باطل و جبهه‌های مقاومت در سوریه پرداختند.

 

پخش نماهنگ، مداحی،بازدید از نمایشگاه یاد یاران دانشگاه، و تجلیل از رزمنده مدافع حرم از دیگر برنامه های جانبی این یادوراه بود.

 

همچنین در بخشی از این برنامه از برترین‌های مسابقه وبلاگ نویسی دفاع مقدس که در هفته دفاع مقدس سال گذشته به همت پایگاه خبری مشکین‌رسا و با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه‌های شهرستان برگزار شده بود با اهداء لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

 

در این مسابقه آقایان احمد علی رضانژاد با وبلاگ دفاع مقدس، جعفر دیوانبگی با وبلاگ امامت و احادیث و محمدرضا طوسی با وبلاگ حوزه گفتمان بسیج به ترتیب اول تا سوم شدند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر