تازه ترین مطالب

کد مطلب: 15920
تاریخ انتشار: چ, 1395/07/07 - 14:48
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل گفت: برای چهارمین بار سوگواره استانی داستان و شعر عاشورایی حدیث عشق به همت سازمان بسیج هنرمندان در مشگین شهر برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، عظیم دشتی در جلسه مشترک اعضای شورای مرکزی انجمن ادبیات داستانی و شعر بسیج استان اظهار داشت: با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی وهنری شهرستان مشگین شهر, چهارمین سوگواره استانی داستان و شعر عاشورایی حدیث عشق در مشگین شهر برگزار می شود.

 

وی افزود : در جامعه دینی ما ادبیات داستانی و شعر از جایگاه بالایی ایران برخوردار است؛ و این شاخه‌های ادبی می‌تواند در معرفی اهداف قیام امام حسین (ع) نقش بسزایی ایفا کند.

 

دشتی گفت:  هرچند در مورد فلسفه قیام امام حسین (ع ) شعر و داستان‌های زیادی نوشته شده است ولی باید اذعان کرد حق مطلب بطورکامل ادا نشده است و جا برای کار کردن و پرداختن به مسایل عاشورا و قیام حضرت امام حسین (ع) وجود دارد و براساس مقتضیات زمان باید مطالب جدید نوشته شود.

 

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان در ادامه بیان داشت: چهارمین سوگواره استانی داستان و شعر عاشورایی حدیث عشق به منظور ترویج و گسترش آرمان و الگوهای عاشورای در آیینه هنر داستان نویسی و شعر, شناسایی و معرفی گونه‌های عزاداری حسینی برای مطالعه جامعه شناختی, کشف و رشد استعدادهای جوان در عرصه ادبیات داستانی و شعر عاشورایی در شش موضوع محوری نماد شناسی حجاب وعفاف در محرم حسینی, آیین و مراسم بومی و محلی, ظهر عاشورا و نماز, نقش اردبیل در ترویج  فرهنگ عاشورا , رسالت زن مسلمان در معرفی قیام حسینی , جلوه های تاثیر گذار فرهنگ عاشورایی در ایام محرم وصفر در زندگی روز مره اقشار مختلف جامعه  برگزارمی شود.

 

دشتی در ادامه گفت : این سوگواره در دورده سنی زیر 15 سال و بالای 15 سال برگزارمی شود و به نفرات برتر هر دو گروه جوایز و لوح تقدیر از طرف دبیرخانه سوگواره اعطا خواهد شد.

 

وی در مورد شرایط و مقرارت شرکت در سوگواره افزود: هر شاعر و نویسنده می‌تواند حداکثر سه اثر به دو زبان فارسی و ترکی ارایه نماید و آثار ارایه شده نباید در جشنواره ها و سوگواره های دیگر شرکت داده شده باشد.

 

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان در بخش پایانی سخنان خود گفت: با عنایت به اینکه مراسم اختتامیه سوگواره همزمان با اربعین حسینی برگزار خواهد شد علاقه مندان به شرکت در سوگواره تا 25 آبان ماه فرصت دارند آثار خود را درقالب سی دی به دفاتر کانون بسیج هنرمندان شهرستان‌های استان ارایه نمایند و جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن 04533253985 تماس بگیرند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر