تازه ترین مطالب

کد مطلب: 15926
تاریخ انتشار: ش, 1395/07/10 - 09:59
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اردبیل گفت: استان اردبیل از بین 31 استان جایگاه سوم برترین‌های صنعت گردشگری را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، طی مراسمی با حضور مسئولین‌شهرستان از برترین‌های صنعت گردشگری کشور در محل مجموعه گردشگری پل معلق تجلیل به عمل امد.

 

در این مراسم قادر تقی زاده معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ضمن تبریک این موفقیت به مردم و مسئولین شهرستان گفت: استان اردبیل در بخش برترین‌های صنعت گردشگری کشور که با حضور رئیس جمهور و معاون وی مورد تجلیل قرار گرفت خوش درخشیده و برای این استان افتخار کسب کردند.

 

وی افزود: در این جشنواره 22 صنعت گردشگری از نقاط مختلف استان در سطح ملی معرفی شده بود که از بین 31 استان کشور 13 استان به بخش برترین‌های صنعت گردشگری کشور راه یافته بودند که استان اردبیل پس از استان‌های تهران و مازندران در جایگاه سوم قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: در بین 13 استان کشور 34 اثر به عنوان برترین‌های صنعت گردشگری معرفی شد که سه اثر آن مربوط به استان اردبیل خصوصاً شهرستان مشگین‌شهر بود که پل معلق به عنوان سازی برتر کشور، دهیاری موئیل به عنوان دهیار برتر کشور و همچنین عکاس برتر ویژه گردشگری معرفی شدند.

 

تقی زاده تصریح کرد: نقش مسئولین در این موفقیت بسیار مهم بود لذا بعد از این نیز مسئولین با ثبت جهانی قله سبلان بر افتخارات این شهرستان افزوده خواهد شد که لازم است مسئولین شهرستان خصوصاً نمایندگان استان در این راستا همت بیشتری داشته باشند.

 

وی افزود: با ثبت جهانی قله سبلان این منطقه در کل دنیا مطرح می‌شود و هر ساله میزبان حجم عظیمی از گردشگران از نقاط مختلف کشور به این شهرستان و استان خواهیم بود.

 

در این مراسم از برترین‌های صنعت گردشگری کشور و جمعی از مسئولین شهرستان که در معرفی و انتخاب این آثار نقش داشتند تجلیل به عمل امد.

 

انتهای پیام/

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
ارسال نظر