تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16133
تاریخ انتشار: ش, 1395/08/08 - 08:33
گردشگران چینی که شامل خبرنگاران، فعالان رسانه ای و اساتید دانشگاه می باشند روزهای پنجشنبه و جمعه از جاذبه های گردشگری شهرستان مشگین شهر در شمال استان اردبیل دیدن کردند.

به گزارش پایگاه خبری اورامی به نقل از ایرنا، نماینده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری ایران در شانگهای چین ومسئول این گروه گفت: این گروه متشکل از 36 خبرنگار، فیلمبردار،عکاس ودیگر فعالان رسانه ای می باشند.

حسین خلیفی افزود: این گروه را چهارنفرازاساتید بنام باستانشناسی دانشگاههای چین همراهی می کنند وبه مدت 2 روز از جاذبه های طبیعی،تاریخی وباستانی استان اردبیل دیدن می کنند.

وی اضافه کرد: این گروه که از مرز جمهوری آذربایجان وارد ایران شده اند به مدت 10روز از استان های اردبیل ،تهران، اصفهان ، فارس ، یزد و سیستان و بلوچستان دیدن خواهند کرد.
به گفته وی، این گروه پس از دیدار از کشورمان از طریق کشورهای پاکستان وهندوستان به کشور چین باز خواهند گشت.

معاون میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری استان اردبیل گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این گروه از جاذبه های گردشگری وتاریخی شهرستان های اردبیل، مشگین شهر وسرعین دیدن خواهند کرد .

تقی زاده افزود: دیداز ازاماکن تاریخی طبیعی وباستانی استان از جمله مجموعه های تاریخی شیخ صفی الدین اردبیلی وشیخ حیدر مشگین شهر،بازار قدیمی اردبیل ،آبهای گرم معدنی، پل معلق مشگین شهر ومحوطه باستانی شهر یئری وشیروان دره سی از جمله مناطقی است که این گروه دیدن خواهند کرد.

وی بیان کرد: این گروه در قالب 10 دستگاه خودرو از جمله دودستگاه خودروی مجهز به ضبط وپخش برنامه های زنده رادیو و تلویزیونی سفر می کنند.

تعدادی از این گردشگران در گفتگو با خبرنگار ایرنا در مشگین شهر میهمان نوازی مردم استان اردبیل را کم نظیر توصیف کرده و گفتند که حامل صفا و محبت ایرانی ها به مردم چین خواهند بود.

این هیات رسانه ای در 55 روز 15 هزار کیلومتر مسیر را برای تولید محصولات رسانه ای با هدف معرفی ظرفیت های فرهنگی، گردشگری و اقتصادی کشورهای مسیر جاده ابریشم طی خواهند کرد.

فعالان رسانه ای چینی تاکنون از کشورهای ازبکستان، قزاقستان و جمهوری آذربایجان بازدید کرده اند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر