تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16173
تاریخ انتشار: چ, 1395/08/12 - 09:09
فرماندار مشگین شهر گفت: 17 پروژه گردشگری با اعتباری بالغ بر 2هزار میلیارد ریال در این شهرستان در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری اورامی به نقل از ایرنا ، ابراهیم امامی روز سه شنبه در بازدید از پروژه های گردشگری افزود: سال 96 ، سال شکوفایی صنعت گردشگری این شهرستان خواهد بود.
او با بیان اینکه تمام پروژه های گردشگری این شهرستان با حمایت دولت تدبیر و امید و به همت بخش خصوصی در حال اجرا است اظهار امیدواری کرد تا پایان سال جاری تعدادی از این پروژه ها به بهره برداری برسد.
وی گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید صنعت گردشگری این شهرستان متحول شده طوری که رشد روز افزون این صنعت و جهش گردشگری شهرستان مشگین شهر زبانزد عام و خاص شده است.
وی همچنین با اشاره به احداث بزرگترین مجتمع آبدرمانی کشور در محوطه آبگرم قینرجه تشریح کرد: این مجتمع با 100 میلیارد ریال اعتبار از جمله پروژه های مهم گردشگری است
که با داشتن امکانات متنوع نقش مهمی در جلب گردشگران به ویژه گردشگران خارجی خواهد داشت.
وی آفتاب درمانی ، آبدرمانی ، بخار درمانی ، فیزیوتراپی ، تونل های بخار ، استخرهای خصوصی و عمومی ، سوئیت های اقامتی و دیگر مراکز رفاهی و خدماتی را از جمله امکانات مجتمع گردشگری آیقار بیان کرد.
امامی همچنین با قدردانی از همت بخش خصوصی از آمادگی فرمانداری برای حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در عرصه های مختلف کشاورزی ، صنعتی و گردشگری خبر داد.
شهرستان مشگین شهر با 155 هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شمال غربی اردبیل دارای آثار تاریخی متعدد از جمله قلعه قهقهه ، کاروانسرای قانلی بولاغ ، مقبره سیدسلیمان فخرآباد ، کهنه قلعه ، چند حمام قدیمی و آب های گرم معدنی شابیل و قینرجه است.
ده ها اثر باستانی و نیز سایت تاریخی شهر یئری با ده ها پیکره سنگی با حدود هشت هزار سال قدمت در این شهرستان واقع شده است.
شهرستان مشگین شهر با داشتن قابلیت های متعدد گردشگری از جمله آب های گرم معدنی ، کوهستان سبلان ، جنگل های بکر ارسباران و آثار متعدد باستانی و تاریخی توانسته نظر تعداد زیادی از سرمایه گذاران را به خود جلب کند.
چشمه آبگرم قینرجه با دمای 86 درجه داغ ترین چشمه معدنی جهان است و در سال های نه چندان دور اولین مجتمع آبدرمانی توسط دولت در این منطقه احداث شده است.
سه مجتمع بزرگ آبدرمانی وله زیر ، شابیل و قینرجه و چشمه های آبگرم قوتورسویی ، موئیل ، ملک سوئی و دودو به صورت سنتی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر