تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16195
تاریخ انتشار: ش, 1395/08/15 - 12:06
مسئول بسیج علمی و پژوهشی استان اردبیل در افتتاحیه اولین پایگاه علمی شهرستان مشگین‌شهر از حمایت بلاعوض 30 الی 250 میلیون ريالی از انواع ایده‌های قابل تبدیل به محصول خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، با حضور مسئول بسیج علمی و پژوهشی استان اردبیل اولین پایگاه علمی شهرستان مشگین‌شهر با هدف علمی سازی برنامه‌ها و حمایت از طرح‌ها و ایده‌های برتر در این شهرستان افتتاح شد.

 

فاضل احدی مسئول بسیج علمی و پژوهشی استان اردبیل در گفتگو با پایگاه خبری اورامی گفت: از دو سال پیش اولین مرکز رشد در شهرستان مشگین‌شهر راه اندازی شده و امکانات لازم برای تجهیز این مرکز واگذار شده که در صورت نیاز تجهیزات بیشتری نیز واگذار می‌شود.

 

وی افزود: مرکز رشد تنها در استان اردبیل و شهرستان مشگین‌شهر راه اندازی شده تا از نخبگان و ایده‌های برتر حمایت شود لذا در این مرکز کارگاهی ایجاد و تجهیز شده که ایده‌ها قابلیت تبدیل به محصول اولیه دارند و این مرکز در اختیار افرادی که دارای ایده هستند قرار می‌گیرد.

 

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر امکانات مربوط به برق الکترونیک، کامپیوتر و مکانیک در کارگاه مرکز رشد موجود است که طرح های قابل اجرا داوری شده و تا 50 میلیون ريال حمایت می‌شود تا نمونه اولیه ساخته شود و در صورت تایید تا مرحله تجاری سازی محصول حمایت می‌شود.

 

احدی گفت: سازمان علمی و پژوهشی بسیج تنها ارگان حمایتی است که از ایده‌های جوانان و نوجوانان حمایت می‌کند در حالی که سایر ارگان‌ها از سطح بالاتری حمایت می‌کند و به عبارتی از شرکت‌هایی که فرایندی را طی کرده باشند حمایت می‌کند اما این سازمان از افرادی در هر مقطعی اعم از دانش‌آموز، دانشجو، مشاغل آزاد و کارمندان و ... که دارای ایده‌هایی برای تبدیل به محصول و تجاری سازی داشته باشد حمایت می‌کند.

 

وی ادامه داد: در مرحله اول از هرگونه طرح و ایده‌هایی که قابلیت تبدیل به محصول و تجاری سازی داشته باشد تا سقف 30 میلیون ريال تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود و در صورت نیاز تا مرحله تجاری سازی نیز از ایده‌ها حمایت می‌شود.

 

وی تاکید کرد: طرح‌هایی که نیاز به حمایت بیش از 50 میلیون هستند برای تایید به تهران معرفی می‌شود که در صورت تایید تا سقف 150 میلیون ريال برای طرح‌های غیر نظامی و تا سقف 250 میلیون ريال برای طرح‌های نظامی حمایت می‌شوند.

 

وی گفت: بعد از تولید محصول این سازمان هیچ گونه ادعای مالکیت برای محصول تولیدی ندارد و تنها بخش حمایت و کمک از ایده‌هاست.

 

وی گفت: بخشی دیگر از فعالیت این سازمان ایجاد پایگاه علمی است که این پایگاه برای اولین بار در شهرستان مشگین‌شهر افتتاح شد تا در جهت شناسایی استعدادها و اجرای برنامه های علمی و پژوهشی برگزاری کلاس‌های علمی، جشنواره‌ها، کلاس‌های تخصصی، تجهیز با کتاب‌های تخصصی، اجرای برنامه های علمی و تخصصی شهرستان در این پایگاه تلاش می‌کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری اورامی، برای کسب اطلاعات بیشتر و ارائه طرح‌ها و ایده‌هایی که قابلیت تبدیل به محصول دارند با شماره تلفن 09147038955 به نام یوسف صفرزاده مسئول پایگاه علمی شهرستان مشگین‌شهر از طریق ارسال پیامک تماس گرفته شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر