تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16393
تاریخ انتشار: چ, 1395/09/17 - 08:13
ميرزائي معاون اداره محيط زيست مشكين شهر گفت: شهرستان مشگین‌شهر از دیروز به علت بارش برف با هوای سردی مواجه است و حيوانات بخصوص پرندگان در روز هاي برفي از سرما به انسان پناه مي آورند که باید با آنها مهربان بود.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، ميرزائي معاون اداره محيط زيست شهرستان مشكين شهر گفت: در این روزهای سرد زمستانی ، بسیاری از حیوانات و به ویژه پرندگان برای یافتن غذا به سکونت‌گاه های انسان پناه می‌آورند لذا  ما می توانیم با قرار دادن تکه‌های نان و باقیمانده سفره غذای خود در مکانی از حیاط، بالکن یا معابر پرندگان را سیر کنیم و انان را از گرسنگی نجات دهیم.

 

وی افزود: این روزها، پرندگان زیادی به باغچه ها و حیاط خانه‌ها سر می زنند و از خرده‌های غذا یا ته مانده سفره که مردم برای آنها می ریزند، استفاده می کنند؛ لذا در این روزهای سرد زمستانی را می‌توان به روزهای دانه پراکنی برای پرندگان تبدیل کنیم.

 

وی تصریح کرد: در دین مبین اسلام به مهربانی با حیوانات، سفارش زیادی شده است؛ هرچند حیوانات در اسلام مرتبه پایین‌تری از انسان دارند و انسان ، «اشرف مخلوقات» دانسته شده با این حال از مسلمانان خواسته شده که با حیوانات به ملایمت و مهربانی رفتار کنند و احادیث متعددی از مهربانی ائمه با حیوانات وجود دارد و عنوان شده است.

 

میرزایی با اشاره به روایتی گفت: «عبدالمطلب بن هاشم» پدر بزرگ و سرپرست حضرت محمد(ص) نیز یکی دیگر از این الگوهای دینی است که به سبب مهربانی با پرندگان بین مردم به مرد بخشنده و طعام دهنده پرندگان مشهور شده است.

 

وی تاکید کرد: والدین می توانند با آموختن حس مهربانی نسبت به پرندگان به کودکان خود درس مهر و محبت را به صورت عملی بیاموزند؛ همچنین والدین می توانند با بیان مثال ها و داستان هایی از مهربانی و رفتار بزرگان و شخصیت های دینی با حیوانات و پرندگان، کودکان را به مهربانی با پرندگان تشویق کنند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر