تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16411
تاریخ انتشار: پ, 1395/09/18 - 15:16
در آستانه تهیه برنامه و بودجه سال 96 کشور، نمایندگان استان اردبیل طی نامه ای به سهم خواهی از وزرا برای توسعه استان پرداختند اما در کنار این نمایندگان جای نماینده مشگین‌شهر خالی است.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، در آستانه تهیه برنامه و بودجه سال 96 کشور، نمایندگان استان اردبیل طی نامه ای به وزیر نیرو و وزیر راه و شهرسازی مشکلات شهرستان‌های استان اردبیل را اولویت بندی و به اطلاع وزرا رسانده‌اندتا در تنظیم بودجه شهرستان‌های استان‌اردبیل نیز مورد توجه قرار گیرد و بودجه‌ای برای توسعه شهرستان‌های استان اردبیل در نظر گرفته شود و نمایندگان تمام شهرستان‌های استان اردبیل به غیر از شهرستان مشگین‌شهر مشکلات را بیان کرده اما در بین این مشکلات نامی از شهرستان مشگین‌شهر به میان آورده نشده است و تمام نمایندگان به غیر از نماینده شهرستان مشگین‌شهر این نامه‌ها را امضاء کرده‌اند و در نهایت به این درخواست دستور داده شده است.

 

با مشاهده این نامه چنین به نظر می‌رسد شهرستان مشگین‌شهر هیچ مشکلی برای درخواست اعتبار از وزرای یاد شده ندارد در حالی که شهرستان مشگین‌شهر در بحث راه و شهرسازی در بحران به سر می‌برد و از وضعیت نامناسبی برخوردار است و در بحث نیرو اولین نیروگاه زمین گرمایی کشور در این شهرستان واقع شده است و برای تکمیل و توسعه آن نیاز به اعتبار بیشتری است که نماینده شهرستان می‌بایست از این فرصت استفاده کرده و موضوع را پیگیری می‌کرد اما متاسفانه این امر محقق نشده است و این شهرستان همچنان در محرومیت و مظلومیت واقع شده است.

 

وقتی حرف پیش می‌آید مسئولان از این شهرستان به عنوان شهرستان محروم استان و کشور یاد می‌کنند در حالی که این محرومیت و مظلومیت در سایه بی اوجهی مسئولان شهرستان محقق شده است چرا که در گذشته نیز وزاری مختلف به این شهرستان سفر کرده و خواستار مساعدت به این شهرستان بوده‌اند اما متاسفانه پیگیر کننده‌ای وجود نداشته است و اکنون که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفته‌ایم این احتمال وجود دارد که تغییرات کلی در کشور صورت گیرد و وعده‌هایی که وزرا برای مساعدت برای این شهرستان وعده داده بودند به علت عدم پیگیری به فراموشی سپرده شود.

 

در متن این نامه‌ها آمده است:

 

با توجه به نیاز اساسی استان اردبیل  به اجرای پروژه‌های زیر ساخت حمل و نقل، آب و کشاورزی و اینکه استان اردبیل از نظر شاخص‌های توسعه زیرساختی جزء استان‌های آخر کشور می‌باشد و به سبب قرار گرفتن در آستانه تهیه برنامه و بودجه سال 96 کشور خواهشمند است دستور فرمائید اقدامات زیر در بودجه 96 اعال گردد.

 

- برای مطالعه و احداث سدهای کشاورزی و آب شرب ننه کران (نمین)، نیارق (نمین)، آیوریق (هیر)و نشته رود (ثمرین) ضمن اعمال در پیوست یک قانون بودجه سال 96 کشور حداقل مبلغ 300 میلیارد ريال اعتبار در نظر گرفته شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اورامی، شهرستان مشگین‌شهر دارای سدهای متعددی است که متاسفانه به علت نبود اعتبار کافی در بلاتکلیفی باقی مانده است و در این درخواست از هیچ یک از سدهای شهرستان سخن به میان آورده نشده است و این احتمال وجود دارد که در بودجه سال جاری اعتبار چندانی برای تکمیل سدهای مشگین‌شهر تخصیص نیابد.

 

- برای پروژه اجرای شبکه جمع آوری شبکه فاضلاب شهرهای اردبیل، نمین، نیر و سرعین به جهت مشکلات توپوگرافی آنها و مسائل بهداشتی و برای ایمنی جان شهروندان حداقل مبلغ 300 میلیارد ريال اعتبار در نظر گرفته است.

 

به گزارش پایگاه خبری اورامی، این در حالی است که پروژه اجرای شبکه جمع آوری شبکه فاضلاب شهرستان مشگین‌شهر از سال 80 در این شهرستان آغاز شده و همچنان در بلاتکلیفی است و اعتباری برای تکمیل آن تخصیص نیافته است و در این درخواست جای شهرستان مشگین‌شهر خالی است.

 

- برای پروژه احداث تصفیه خانه و خط دوم انتقال آب شرب از سد یامچی به جهت تامین آب شرب مورد نیاز شهر اردبیل ( برای دو سال آینده با وضع موجود بحران آب شرب در اردبیل قطعی است) و حداقل مبلغ 200 میلیارد ريال اعتبار در نظر گرفته شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اورامی، از سال‌های گذشته لوله مورد نیاز برای انتقال آب سد احمد بیگلو به تصفیه خانه جهت تامین آب شرب مناطق مختلف شهرستان در کنار جاده ریخته شده اما به علت عدم تامین اعتبار مورد نیاز همچنان در بلاتکلیفی است و نیاز به تامین اعتبار دارد که این امر نیز در درخواست نمایندگان استان اردبیل به وزرا خالی است.

 

- برای پروژه احداث باند دوم بزرگراه اردبیل-سرچم و نمین-آستارا به جهت حجم زیاد ترافیک آن‌ها و برای ایمنی جان مسافرین و اهالی محترم استان، ضمن اعمال در پیوست یک قانون بودجه سال 96 کشور حداقل 500 میلیارد ريال اعتبار مورد نیاز است.

 

- برای پروژه احداث باند دوم بزرگراه نیر-سراب و سه راهی صحرا-رضی-امیرکندی(گرمی) و اردبیل-مشگین‌شهر-اهر به جهت حجم زیاد ترافیک آن و برای ایمنی جان مسافران ضمن اعمال حداقل مبلغ 800 میلیارد ريال اعتبار مورد نیاز است.

 

- برای پروژه احداث باند دوم بزرگراه مشگین‌شهر-پارس‌آباد به جهت حجم زیاد ترافیک آن و برای ایمنی جان مسافران ضمن اعمال در پیوست یک بودجه سال 96 کشور حداقل مبلغ 200 میلیارد ريال اعتبار مورد نیاز است.

 

و ....

 

به گزارش پایگاه خبری اورامی، در بحث بزرگراه مشگین‌شهر-پارس‌آباد و مشگین‌شهر-اهر نیز نماینده پارس‌آباد و سایر نمایندگان سخن به میان آورده شده و نماینده شهرستان نقشی در آن نداشته است.

 

انتهای پیام/

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
دیدگاه‌ها

گوزلریمیز آیدین مربا آلدوغ دوشاب چیخدی

نه دوست گرامی مرابایتان دوشاب بود و خوردید پس سیزون گوزلروز آیدین یین ده سیز ، گیین ده سیز
ارسال نظر