تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16438
تاریخ انتشار: پ, 1395/09/25 - 11:31
به علت بارش برف سنگین امروز پنج شنبه کلیه مراکز آموزشی تعطیل است و این بارش برف تا عصر امروز در این شهرستان تداوم خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، شهرستان مشگین‌شهر از بامداد امروز پنج شنبه 25 آذر ماه به صورت ناگهانی شاهد بارش برف سنگین بوده و در حال حاضر تردرد در معابر عمومی شهر و جاده‌ها به سختی انجام می‌گیرد.

 

براساس پیش بینی اداره هواشناسی استان اردبیل سامانه بارشی قوی در یک هفته آینده به استان وارد شده این سامانه که از روز پنجشنبه 25 آذر وارد استان اردبيل می‌شود تمام قسمت‌های استان را فرا می گیرد و در نقاط مرکزی و جنوبی استان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

 

همچنین پیش بینی شده سامانه دوم از روز یکشنبه هفته بعد وارد استان می‌شود که باعث کاهش شدید دما در روزهای آینده خواهد شد.

 

با توجه بازدیدی که دیروز فرماندار شهرستان از پروژه‌های گردشگردی شهرستان داشتند و در روستای موئیل شاهد ورود سامانه بارشی به این شهرستان شدند لذا به منظور خدمت رسانی بهتر به شهروندان تمامی تیم های امدادی و خدماتی بسیج شده است.

 

رحیمی زاد در جریان بازدید از معابر اصلی شهر و راههای روستایی گفت: ستاد مدیریت بحران شهرستان با امکانات موجود جهت مقابله با بحران درآماده باش کامل می باشند لذا از کلیه مسئولان و اعضای مدیریت بحران خواست خدماتی رسانی به شهروندان را بصورت شبانه روزی ادامه دهند.

 

رحیمی زاد اظهار کرد: تمامی خودرو های راهداری در جاده های اصلی مشغول انجام خدمات به رانندگان هستند، تا شاهد اتفاق ناگوار و تلخی نباشیم.

 

رحیمی زاد توصیه کرد: علیرغم فعالیت همکاران در شهرداری برای بازگشایی خیابان ها، اما از تمامی همشهریان خواهشمندیم، تا حد امکان از خودروهای شخصی خود  به دلیل لغزنده بودن خیابان ها برای رفت و آمد استفاده نکنند.

 

همچنین بر اساس اعلام مراکز آموزشی شهرستان بعلت برودت هوا و  بارش شدید برف وکولاک کلیه مراکز آموزشی شهرستان تعطیل می‌باشد.

 

براساس اعلام اداره هواشناسی استان اردبیل این بارش با عصر امروز پنج شنبه ادامه داشته و درما بین 10 و20 درجه سانتی گراد کاهش خواهد یافت اما با قطع بارش برق از مقدار ابرها کاسته شده و در صبح روز جمعه افت مخصوص دما رخ داده و هوای سرد در منطقه حاکم خواهد شد.

 

ارتفاع برف در مرکز شهرستان به بیش از 20 سانتی متر رسیده است و همچنان باشدت در حال بارش است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر