تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16455
تاریخ انتشار: د, 1395/09/29 - 14:16
فعالان شهرک صنعتی مشگین‌شهر اظهار دارند که شهرک صنعتی هیچ حمایتی از تولید کنندگان ندارد اما با وجود این ماهانه 550 هزار تومان حق شارژ به حساب شهرک صنعتی واریز می‌شود

به گزارش پایگاه خبری اورامی، مهدیزاده فعال اقتصادی فناوری سیب زمینی در شهرک صنعتی مشگین‌شهر گفت: بنده در تهران و اردبیل تمام زندگی خود را فروخته و وارد این صنعت شده‌ام و خوشبختانه از لحاظ بازاریابی و فروش مشکل ندارم چرا که در داخل کشور و کشورهای همسایه در نویت برای خرید محصولات این شرکت هستند اما عمده مشکلی که در این واحد وجود دارد عدم وجود سرمایه در گردش است که موجب شده است یک واحد تولیدی که با میلیاردها ريال احداث شده اما تنها با 30 درصد ظرفیت فعالیت کند و این به ضرر من تولید کننده است.

 

وی با بیان اینکه از این واحد تولیدی در کشور تنها سه واحد وجود دارد گفت: ارزش ریالی این واحد تولیدی خیلی بالاست اما وقتی کارشناسان برای پرداخت تسهیلات به این واحد مراجعه می‌کنند ارزش آن را چندین برابر پایین تر از ارزش واقعی اعلام می‌کنند که در این صورت دریافت تسهیلات مورد نیاز غیر ممکن می‌شود این درحالی است که اخیراً یک سرمایه گذار در حال تلاش برای احداث چنین واحدی است و تاکنون نزدیک به 300 میلیارد ريال هزینه کرده اما هنوز تکمیل نشده است.

 

احمدی مدیر عامل واحد تولیدی پلاستیک گفت: این واحد تولیدی فعال‌ترین واحد تولیدی این شهرک است که متاسفانه به علت عدم تامین سرمایه در گردش با 40 درصد فعالیت می‌کند.

 

مدیر عامل کارخانه رب مشگین‌شهر گفت: میلیاردها ريال برای احداث کارخانه هزینه شده است اما کارشناسان بانک اظهار می‌کنند که این واحد تولیدی توجیه اقتصادی ندارد این درحالی است که این کارخانه فعال بوده و اکنون به علت عدم تامین سرمایه در گردش بلاتکلیف مانده است.

 

شیرین صفت مدیر عامل واحد لبنیاتی شهرک صنعتی تاکید کرد: در این صنف از واحدهای تولیدی به علت رقابت ناسالم مجبور هستیم 6 ماه قبل از دریافت مواد اولیه بهای آن را پرداخت کنیم تا بتوان این واحد تولیدی را با حداقل تولید سرپا نگه داشت و این امر موجب می‌شود سرمایه‌ای برای ادامه فعالیت نداشته باشیم.

 

وی ادامه داد: واحدهای تولیدی سنتی عاملی برای شکست واحدهای صنعتی شده و هیچ نظارتی بر واحدهای تولیدی سنتی در این شهرستان وجود ندارد.

 

وی خاطر نشان کرد: تصفیه خانه شهرک صنعتی به محضل اساسی در این شهرستان تبدیل شده است چرا که در گذشته با خیانت‌کاری موجب نشست آن شده است و برای اصلاح آن اعتباری در نظر گرفته شده که در صورت بازسازی این اعتبار نیز از بین خواهد رفت لذا نیاز به تصمیم گیری اساسی در این راستاست.

 

اکثریت تولیدکنندگان بر این امر معترض هستند که ماهانه هر تولید کننده 550 هزار تومان حق شارژ به حساب شهرک واریز می‌شود اما هیچ خدمات و حمایتی از تولید کنندگان ندارد در حالی که تمام هزینه‌های جاری جداگانه پرداخت می‌شود.

 

حال سوالی که تولید کنندگان شهرک صنعتی دارند این است که این مبلغ در کجا هزینه می‌شود؟

 

طهماسبی رئیس شهرک صنعتی مشگین‌شهر گفت: متاسفانه در این شهرک، برق واحدهای تولیدی به علت بدهی و بدون اطلاع قبلی و به صورت ناگهانی قطع می‌شود و این امر موجب می‌شود تولید کنندگان متضرر شوند.

 

وی افزود: متاسفانه در ورودی شهرک هیچ روشنایی وجود ندارد و معمولاً پیدا کردن این محل به علت تاریکی به سختی انجام می‌گیرد.

 

وی ادامه داد: از دیگر مشکلات شهرک دفع فاضلاب روستاهای اطراف در کنار شهرک صنعتی است و این امر موجب از بین رفتن بهداشت در این منطقه می‌شود.

 

میر علی رحیمی زاد سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر با بیان اینکه مشکل تصفیه خانه شهرک از معضلات اصلی و اساسی است که باید این مشکل در اسرع وقت حل شود و در صورت نیاز شخصاً به عنوان متخصص و طراح این حوزه وارد میدان خواهم شد چرا که این تصفیه خانه در حد شهرک نیست.

 

وی تاکید کرد: مشکل برق شهرک 100 درصد به زودی حل می‌شود، و در خصوص پسماند اطراف شهرک بررسی و در صورت لزوم جلوگیری می‌شود.

 

وی همچنین در خصوص واحدهای لبنیاتی سنتی گفت: در این راستا محیط زیست و شبکه بهداشت شهرستان باید به جد وارد عمل شده و از فعالیت آنان جلوگیری کنند تا واحدهای صنعتی بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

 

انتهای پیام/

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
ارسال نظر