تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16464
تاریخ انتشار: ش, 1395/10/04 - 09:00
با حضور دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان/
جشن تولد 5 سال رهایی از اعتیاد داور برگزار شد
داور بعد از خلاصی از دام اعتیاد به مساعدت و کمک مسئولین شهرستان توانسته است به آغوش گرم خانواده و جامعه باز گردد و دیگر هیچ اراده ای برای بازگشت به دوران سخت گذشته ندارد.

به گزارش پایگاه خبری اورامی به نقل از سفیرمشکین، در گوشه ای از شهرستان مشگین‌شهر کمپی در جهت کمک به ترک اعتیاد معتادان احداث شده که در این کمپ افرادی از سنین مختلف وجود دارد که بعد از یک یا چند دوره اعتیاد بلاخره به اشتباهات خود پی برده و به صورت داوطلبانه تصمیم به ترک اعتیاد گرفتند و در این محل دور هم جمع شدند تا بتوانند از دام اعتیاد خلاص شوند.

 

افراد جمع شده در این محل در شرایطی هستند که عمدتاً تمام زندگی و سرمایه خود را باخته و تنها مواد مخدر در کنار آنان باقی مانده است و تنها روزها را برای مرگ شمارش می‌کردند و در کنار خیابان‌ها به دنبال دریافت صدقات مردم بود تا هزینه اعتیاد خود را جمع آوری کنند.

 

هیچ کس به معتادان اهمیت و ارزش قائل نبوده و نیست اما در این میان افرادی هستند که به این باور رسیده‌اند که باید ترک کنند و با ترک اعتیاد به آغوش جامعه و خانواده باز گردند.

 

داور از جمله این افرادی است که در این کمپ زندگی کرده و توانسته است بعد از مدت‌ها سختی و تلاش اعتیاد خود را ترک کرده و امروز پنجمین سالگرد ترک اعتیاد خود را در کنار سایر بیماران جشن گرفته و تجربیات خود را جهت استفاده افرادی که تازه به این کمپ اضافه شده قرار می‌دهد و از روزهای خوب و شاد بعد از اعتیاد سخن می‌گوید تا با این سخنان وی حاضرین را تشویق و ترغیب به ترک کنند و با انگیزه بیشتری این مسر سخت را طی کنند.

 

داور بعد از خلاصی از دام اعتیاد به مساعدت و کمک مسئولین شهرستان توانسته است به آغوش گرم خانواده و جامعه باز گردد و در کنار سایر شهروندان مشغول به کار شده و امورات زندگی خود را انجام می‌دهد.

 

وی اظهار می‌کند که تمام زندگی خود را از دست داده و در باطلاق اعتیاد گرفتار شده بود که خوشبختانه با راهنمایی و مشاوره دوستان و مسئولین امر به اشتباهان خود پی برده و تمام تلاش خود را در جهت جبران انجام دادم تا اینکه توانستم امروز این جشن را برگزار کنم.

 

از آنجایی که روزهای سختی را پشت سرگذاشتم و امروز در کنار خانواده زندگی شاد و سالمی را دارم و در چند سال گذشته هرگز تلاش نکردم تا در شرایطی قرار بگیرم که این شرایط سخت زندگی دوباره برای من تکرار شود لذا از تمام دوستان خواستار این هستم که با رهایی از این دام خانمان سوز به کانون گرم جامعه باز گردند  چرا که زندگی همچنان جریان دارد.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر