تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16465
تاریخ انتشار: ي, 1395/10/05 - 08:50
در منشور حقوق شهروندی همین که معلم به عنوان یک شهروند عادی پذیرفته شود جای شکر دارد حال کدام قانون در دفاع از حقوق معلم به تصویب رسیده است که معلم از این لحاظ نیز راضی است پس چه نیازی به حقوق ماهانه خود دارد.

به گزارش پایگاه خبری اورامی به نقل از سفیرمشکین، دردوران افول برجام و با فروش چند برابری نفت نسبت به قبل از دوران تدبیر و امید و بنا به اذعان رییس دولت یازدهم مبنی بر رشد اقتصادی بالای 7درصد و با تصویب حقوق شهروندی که بیشتر مایه‌های انتخاباتی دارد حقوق معلمان تا پنجم ماه بعد هم پرداخت نشد.

 

البته به نظر می رسد حقوق ودستمزد این قشر از جامعه به قدری زیادی است که با افزایش قیمت نفت و رشد قابل توجه فروش آن و با عبور از مرحله رکود اقتصادی هنوز هم باید درآمدهای دولت افزون تر شود تا دولت در پرداخت حقوق معلمان در نماند.

 

به خاطر داشته باشیم این گروه فرهنگی آن قدر در تامین و رفاه هستند که نیازی به دریافت حقوق در سر هر برج نداشته باشند، جماعت فرهنگی شاغل در آموزش وپرورش می‌توانند با ارتزاق از محل حقوق شهروندی حداقل تا خرداد سال 96در ناز و نعمت باشند و هرگز بیمار نشوند معلمان برای تهیه ملزومات و مایحتاج اولیه زندگی به صدور چک‌های مدت دار نیازی نمی‌بینند و یا از آنجا که به هنگام بیماری کارت طلایی آنها معجزه می‌کند و تمامی هزینه درمانی آنها از محل بیمه طلایی پرداخت می‌شود و یا این عزیزان هیچ وقت اقساط نمی پردازند که سر هر ماه منتظر حقوق باشند.

 

این مردمان شریف این قدر در سخنرانی های سیاست مداران تمجید می شوند که برای چند ماه از لحاظ روحی و روانی شارژ می‌شوند که گویی چون مرتاضان در عالم دیگر سیر می کنند. شرافت این طیف به قدری است که راضی به زحمت دولت مردان برای اعلام زمان پرداخت حقوق نیستند، افزایش چند برابری و تقریباً فصلی قیمت حامل های انرژی مثل برق و گاز و خدمات تلفن وآب هیچ فشاری بر معلمان وارد نمی کند، معلمان از اختلاس بیش از8 میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان هیچ گله مندی ندارند، اینان با افزایش گاه و بیگاه هزینه بیمه طلایی و کاهش بی رویه خدمات درمانی مشکلی ندارند و وقتی مدیران بالا دستی این قشر از محل صندوق ذخیره فرهنگیان برای خود اتومبیل های خارجی وارد می کنند و سوار می شوند هیچ وقت غمی به خود راه نمی دهند، چون پذیرفته اند که توسعه برای عده ای خاص است و برای دست یابی به توسعه اشکالی ندارد که معلمان هم زیر چرخ آن فداکاری کنند و پله های ترقی از خودشان بهتران باشند.

 

در منشور حقوق شهروندی نیز همین که معلم به عنوان یک شهروند عادی پذیرفته شود بسی جای شکر و قدردانی دارد، چرا که معلمان به خصوص در چند سال اخیر پذیرفته اند که هرچه حق و حقوق است برای دانش آموزان است معلمان می دانند که در مقابل دانش آموزان باید گردنشان باریک تر از موباشد، در این چند سال اخیر هرچه قانون شده است فقط در فاع از متربیان بوده است.

 

مثلاً با حذف تنبیه بدنی و تهیه و تدوین قوانین سخت و واقعاً معلم کوب کدام قانون در دفاع از حقوق معلم به تصویب رسیده است حال که معلم از این لحاظ نیز راضی است پس چه نیازی است که حقوق ماهانه خود را درست بعد از یک ماه دریافت کند.

 

بماند که تا چند وقت دیگر معلمان دوباره از سوی سیاستمداران و دولت مردان بازهم شأن و منزلت شان سیر صعودی موقت خواهد داشت تا برسد به انتخاباتی دیگر .

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر