تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16470
تاریخ انتشار: پ, 1395/10/09 - 19:53
سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر گفت: اطلاع رسانی صحیح و دقیق خواسته قلبی ماست و از نقدهای سازنده نیز استقبال کرده و در جهت تقویت مدیران و توسعه شهرستان استقبال می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اورامی به نقل از سفیرمشکین، با حضور اعضای خانه مطبوعات شهرستان مشگین‌شهر و اعضای هیئت مدیریه خانه مطبوعات استان اردبیل جلسه ای به منظور بررسی مشکلات خانه مطبوعات در محل فرمانداری مشگین‌شهر برگزار شد.

 

در این جلسه هادی عسگرزاده رئیس خانه مطبوعات شهرستان به تشریح مشکلات خانه مطبوعات شهرستان پرداخت و خواستار توزیع عادلانه آگهی تبلیغاتی در بین مطبوعات شهرستان شد.

 

وی افزود: متاسفانه در یک سال گذشته به علت کم لطفی مسئولان خانه مطبوعات مظلوم واقع شده و از جایگاه و امکانات اولیه و کافی محروم مانده است لذا انتظار می‌رود فرماندار شهرستان در خصوص تجهیز و تثبیت جایگاه این خانه همت بیشتری داشته و خانه را در جهت رسیدن به اهداف خود یاری کند.

 

هادی صباغی رئیس خانه مطبوعات استان اردبیل گفت: خانه مطبوعات واحد صنفی است که در سال گذشته به شکل کاملاً قانونی در این شهرستان راه اندای شده و کلیه فعالان رسانه در این واحد صنفی دور هم جمع شده و امورات خبرنگاران در آن پیگیری می‌شود.

 

وی افزود: با توجه به تعداد زیاد فعالان خبر و رسانه در سال گذشته اولین شعبه خانه مطبوعات استان اردبیل و سومین خانه مطبوعات شهرستانی کشور  با استقبال مسئولان شهرستان در مشگین‌شهر افتتاح شد.

 

وی خاطر نشان کرد: افتتاح این خانه در مشگین‌شهر در اوایل با استقبال خوب مسئولان همراه بود اما متاسفانه بعد از مدتی مشکلات به وجود امد که منجر به نیمه فعال شدن خانه شده بود اما خوشبختانه با حضور فرماندار جدید شهرستان این خانه با انگیزه بیشتری به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

 

صباغی در این جلسه خواستار تعامل و تثبیت جایگاه خانه در بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان شد و گفت: شهرداری حامی رسانه‌هاست لذا انتظار می‌رود آنان را یاری کنند.

 

وی از اداره ارشاد شهرستان خواستار توزیع عادلانه آگهی ها در نشریات شهرستان شد.

 

مسعود خیرجو شهردار مشگین‌شهر ضمن قدردانی از تلاش اصحاب قلم و رسانه شهرستان با بیان اینکه خبرنگاران در جامعه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند گفت: خبرنگاری محلی برای کسب درآمد نیست بلکه در جامعه از جایگاه اجتماعی برخوردار است که روز احساس مسئولیت وارد عرصه شده است.

 

وی در خصوص تعامل خانه مطبوعات با سایر دستگاه‌های اجرایی شهرستان گفت: قبل از هر کاری خانه مطبوعات باید پیش قدم در ایجاد تعامل با دستگاه‌ها باشد تا بتواند با جذب خبرنگاران به تعامل با سایر دستگاه‌ها بپردازد.

 

وی افزود: اکثر آگهی‌ها به علت گستردگی در روزنامه های سراسری منتشر می‌شود اما تصمیمی که اخیرآ در شهرداری مشگین‌شهر گرفته شده در جهت حمایت از نشریات و همچنین جذب پیمانکاران بومی آگهی ها علاوه بر نشریات سراسری در نشریات محلی نیز منتشر خواهد شد.

 

شهردار مشگین‌شهر گفت: رسانه‌ها در مشگین‌شهر از جمله فعالان و تاثیر گذارانی هستند که اخیراً در سد معبر شهرداری را یاری کردند تا سد معبر جمع آوری شود و در این راستا تنها 10 درصد واحدهای تجاری پلمپ شد و مابقی به صورت داوطلبانه این طرح را همراهی کردند و در این راستا رسانه‌های شهرستان نقش مهمی داشتند.

 

وی تاکید کرد: در صورتی که اتحاد بین رسانه‌ها و اعضای خانه مطبوعات بیشتر شود ارتباط سایر دستگاه‌ها با خانه مطبوعات بیشتر خواهد شد.

 

محمد رستمی رئیس اداره ارشاد شهرستان مشگین‌شهر در خصوص توزیع آگهی در بین نشریات شهرستان گفت: برخی از آگهی‌ها طبق قراردادی که سازمان مربوطه با نشریات انعقاد کرده انجام می‌گیرد و در این شهرستان تنها سه مورد از نشریات طبق قرارداد آگهی دریافت می‌کنند و برخی از آگهی ها نیز با توجه به اهمیت آن می‌بایت در روزنامه‌های سراسری و کثیرالانتشار منتشر شود لذا نمی‌توان در نحوه توزیع این نشریات دخل و تصرف داشت اما در خصوص بخشی از آگهی‌ها که قابلیت انتشار آن در نشریات محلی وجود دارد تنها در بین نشریاتی که در سامانه ارشاد ثبت نام کرده‌اند توزیع می‌شود.

 

میرعلی رحیمی‌زاد سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر در این جلسه گفت: اطلاع رسانی صحیح و دقیق خواسته قلبی ماست و از نقدهای سازنده نیز استقبال کرده و در جهت تقویت مدیران و توسعه شهرستان استقبال می‌کنیم.

 

وی افزود: خوشبختانه در این شهرستان تنش خاصی وجود ندارد و رسانه ها به جد پیگیر مشکلات و مسائل مربوط به شهرستان هستند لذا در این شهرستان می‌بایست از این ظرفیت به نحو احسن در جهت اطلاع رسانی مطلوب استفاده می‌شود.

 

وی همچنین بر تشکیل جلسه با روابط عمومی ادارات و همچنین توزیع عادلانه نشریات در شهرستان تاکید کرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر