تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16478
تاریخ انتشار: ش, 1395/10/25 - 21:19
هاشمی در بسیاری از مقاطع تاریخی انقلاب اسلامی یکی از صدها استوانه این حرکت عظیم مردمی بود و این تحریف ها می‌تواند نتیجه‌ای عکس نیز داشته باشد و به نوعی اهانت است به فرد و یا واقعه تحریف شونده و مخاطبان باشد.

به گزارش پایگاه خبری اورامی به نقل از سفیرمشکین، اخیراً گزارشی از مراسم تشییع وتدفین مرحوم حضرت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی پخش می شد خبرنگار این گزارش به سراغ دوتن از فرزندان آن مرحوم و چند تن از مسئولان دولتی رفته و از عملکرد صدا وسیما در باره پوشش خبری مراسمات چند روز اخیر در باره فوت مرحوم هاشمی رفسنجانی پرسید که پاسخ ها رضایت بخش بود.

 

از این سوال چیزی جز اینکه همه تقلای صدا وسیما و رفتار های افراطی فراوان این رسانه به اصطلاح ملی فقط برای این بوده است که نکند افرادی یا گروه‌هایی مکدر شوند به ذهن بیننده و شنونده خطور نمی‌کرد؛ البته این رفتار های تملق آمیز صدا وسیما از زمان آغاز دولت یازدهم و پس از تحت فشار قرار گرفتن در بحث بودجه کم به چشم نیامده است به طوریکه قبل از شکست برجام به صورت کاملاً واضح برجام وکاسبان برجام رپرتاژ آگهی اختصاصی صدا وسیما بودند و چه خوش خدمتی ها که در این زمینه و برای پوشش تمامی خبرهای محبوبیت زا و رأی آور دولت یازدهم نشد ونمی شود.

 

سکوت رسانه ملی در باره عملکردهای ضعیف دولت و به خصوص در بحث معیشت مردم که در حال حاضر تورم بیش از 50درصدی را تحمل می کنند و تورم تک رقمی اعلامی رییس دولت را نیز فقط در صدا و سیما زیارت می کنند چیزی جز حمایت به ذهن متبادر نمی کند البته شاید برای این رسانه وکارکنان و مدیران آن تورم تک رقمی شده است و یا شاید این گروه گوشت 45هزار تومانی را از محل های بخصوصی با قیمت 10ویا 5هزار تومان می خرند، -بماند که این احتمال وجود دارد که صدا وسیما را نیاز به این اعمال غیر منصفانه وا دار می‌کند- .

 

قطعاً برای یک رسانه ملی خوبیت ندارد که از محل هزینه بیت المال به تحریف تاریخ مبادرت کند آنجا که همه حواشی دوران مبارزه و صدرات های هاشمی رفسنجانی را فراموش می کند و طوری جلوه می دهد که گویی انقلاب اسلامی مردم بزرگ ایران و امام خمینی (ره) فقط یک استوانه داشت این در حالیست که استوانه اصلی تمامی انقلاب های جهان مردم بوده اند و در انقلاب اسلامی نیز این مردم بودند که در سایه امامت و شجاعت ودرایت الهی امام خمینی (ره) و سایر بزرگان انقلاب رژیم ستمشاهی را سرنگون کردند، آیا بهتر نیست در مورد جایگاه وشخصیت افراد همانگونه که بوده اند و هستند پرداخته شود.

 

اینکه در مورد افراد و اشخاص بزرگ به مانند تبلیغات کالا برای جلب مشتری و فروش بیشتر پیام دهیم در واقع تحریف است و این تحریف ها می‌تواند نتیجه‌ای عکس نیز داشته باشد و به نوعی اهانت است به فرد و یا واقعه تحریف شونده و مخاطبان.

 

مرحوم حضرت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی که خدایش بیامرزد در بسیاری از مقاطع تاریخی انقلاب اسلامی یکی از صدها استوانه این حرکت عظیم مردمی به رهبری امام خمینی (ره) بود که البته در برخی موارد نیزاین استوانه خیلی بار انقلاب را به دوش نکشید. شهیدان بهشتی ،رجایی ،باهنر،مطهری ، علمای بزرگی چون حضرات آیات مهدوی کنی ، خزعلی ، شهدای دوران دفاع مقدس ،شهدای انقلاب ،رزمندگان و ایثارگران ،شهدای هسته ای و حتّی شهدای حرم نیز همه به نوبه خود از استوانه های این نظام مقدس هستند، قدیس سازی از افراد در مقابل قداست حرکت مردم در مقاطع حساس تاریخی انقلاب اسلامی مثل حماسه9 دی 88 زیبنده رسانه ملی نیست.

 

7 سال از فتنه بزرگ عوامل داخلی وخارجی فتنه گران بر علیه نظام جمهوری اسلامی می گذرد و هنوز تمامی ابعاد شیطانی این کودتای سیاسی به مردم بیان نشده است این در حالیست که میزان ساعات اختصاصی به موضوع آن فتنه عظیم- با احستاب زمان سپری شده و بزرگی آن - با میزان ساعات و برنامه های اختصاصی ویک سو نگرانه به فوت مرحوم هاشمی رفسنجانی در این چند روز اخیر کمی تامل بر انگیز است.

 

شایسته آن است در رفتارها و حرکات مان طوری عمل کینم که زیر سوأل نباشیم و از آن سوی بام نیفتیم. در ضمن طرح این بحث از بزرگی وتاثیر گذاری بسیار حساس مرحوم حضرت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی نخواهد کاست و اصولاً این موضوع برای آن مطرح می شود که رسانه ملی در آینده خود را برای اشخاص هزینه نکند.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر