تازه ترین مطالب

کد مطلب: 12604
تاریخ انتشار: چ, 1394/02/23 - 16:30
مشکین رسا: مردم مشگین شهرتلخي خيانت را به پوست و خون و استخوان خود لمس كرده و تاوان آن را مي دهد لذا اگر مردم قرار است از بابت پل معلق از نماينده محترم تشكر كند در قبال ١٠ سال توقف حركت توسعه شهرستان بايد از چه كسي گلايه كند؟

در آستانه افتتاح پل معلق قرار گرفته ایم كشمش نماينده محترم فعلي مجلس با نماينده سابق پيرامون اين پروژه بيش از خود پروژه خبرساز و به موضوع جر و بحث در شهرستان تبدیل شده است نماينده محترم و نزديكان وی اصرار بر این دارند که اتمام همين فاز پروژه را نتيجه مسئوليت پذيري و پيگيري نماينده محترم معرفي كنند و نماينده سابق و برخي از طرفدارانش از جمله يكي از اعضاي شوراي شهر هم تلاش مي كنند از اين قافله عقب نيفتاده و اعلام کنند چون سرمايه گذار اين پروژه در زمان وكالت ايشان پروژه را شروع كرده است پس ميوه تبليغاتي آن بايد به سبد وی ريخته شود! در حالي كه اين پروژه مانند ده ها پروژه ديگر توسط بخش خصوصي اجرا و توسط نهادهاي دولتي نظارت شده است و هيچ ربطي به كاركرد و مسئوليت و عملكرد و وظيفه نمايندگان مجلس ندارد.
 
حال اگر اين دو نفر يعني نماينده محترم فعلي و نماينده قبلي و يارانشان از مردم انتظار دارند به خاطر پل معلق قدردان آنها باشند به نظر مي رسد شايد حق دارند، چون به مصداق حديث "لم يشكرالمخلوق لم يشكر الخالق " البته كه از هر قدم خير تشكر كرد و ما هم از هر دو نفر در اين فقره تشكر مي كنيم اما بديهي است كه وقتي اقايان در مورد"يك مثقال عمل خير" انتظار قدرداني دارند حتما بايد انتظار داشته باشند مردم از قبل" خروا ها مثقال عمل شر" كه نه! بلكه از قبل كوه بي تدبيري ها و ضعف ها و باندبازي ها و عقب ماندگي ها نيز احساس مسئوليت نموده و پاسخگو باشند و در مقابل انتظارات و سئوالات و مطالبات مردم ابرو در هم نكشيده و رو ترش نكنند چون مردمي كه قدر خدمت را مي داند و نتيجه آن را احساس مي كند تلخي خيانت را نيز به پوست و خون و استخوان خود لمس كرده و تاوان آن را مي دهد بنابرين اگر مردم قرار است از بابت پل معلق از نماينده محترم تشكر كند در قبال ١٠ سال توقف حركت توسعه شهرستان ( به قول وزير كشور) بايد از چه كسي گلايه كند؟
 
اگر مسئول سرعت گرفتن عمليات اجرايي پروژه پل معلق آقاي وكيل است پس مسئول تعلل چندين ساله پروژه آزادراه مشكين -اردبيل چه كسي است ؟
 
مسئول فاجعه دانشگاه آزاد چه كسي است؟
 
مسئول آلوده خواندن آب سد سبلان و محروم شدن مردم تشنه ٨٠ روستاي ارشق چه كسي است ؟
 
مسئول فريب مردم ارشق با طرح بحث انتقال آب "نداشته " خياو چاي به ارشق چه كسي است ؟
 
مسئول بيكاري جوانان و اين همه فقر و باندبازي و شايسته كشي چه كسي است؟
 
مسئول اختصاصي سازي سرمايه هاي عمومي مانند آب هاي معدني و زمين هاي منابع طبيعي چه كسي است ؟
 
و...
 
اگر سرمايه گذار پل معلق توسط اقاي x ديگر در زمان نمايندگي اش به منطقه آمده است و مردم بايد ده سال بعد از آن در محضر ملوكانه وی زانو زده و تشكر كنند يكي به همين مردم زانو زده پاسخ بگويد پس سرمايه گذار كارخانه لنت گستر را چه كسي به منطقه آورده است كارخانه اي كه نيامده از هزاران جوان ده سال پيش سفته ٥٠ هزار توماني گرفته و قرار بود هزاران كارگر را براي آموزش به ايتاليا بفرستند!
 
كارخانه اتوبوس سازي چه شد؟
 
شيشه آزران كجا رفت؟
 
خيابان ١٢٠ متري چرا غيب شد؟
 
در حوزه كشاورزي و صنعت و توريسم و معدن و ... در آن چهار سال، كدام چهار قدم برداشته شد؟
 
و ....
 
و نهايتا از حضراتي كه باد به غبغب انداخته و براي شركت در مراسم افتتاح پل معلق لحظه شماري كرده و براي رقابت حضور در مراسم، سر و دست مي شكنند بايد پرسيد آيا مي توانند در همين مراسم كلاه خود را قاضي قرار داده و با نظارت وجدان خود مسئول آن همه خيانت ها و ضعف ها و بي تدبيري ها و ناكارآمدي ها را به مردم معرفي كنند؟
 
ايا مي توانند در همين مراسم ليستي از طرح هايي كه در مجلس طراح آن بوده و ذيل ورقه آن را امضا كرده اند را به مردم ارائه دهند؟
 
تا مردم از عملكرد نمايندگانشان در اصلي ترين حوزه وظيفه خود آگاه شوند؟
 
بالاخره اینجانب به نوبه خود و به عنوان يكي از شهروندان مشگين شهري از تمام كارگران ، نگهبانان ، مديران ، تكنسين ها و مهندسان و مسئول كارگاه و نيروي فني و مدير پروژه و سرمايه گذار محترم و كارفرماي پروژه و تمام مسئولاني كه در مواقع مقتضي دقيقا در چهارچوب قانون مانعي را از مقابل روند اين پروژه برداشتند تشكر مي كنم كه شايد نمايندگان محترم هم جزوي از آنها باشند.
 
اميدوارم گذشت زمان و بهره برداري عملي از پروژه كيفيت و حسن انجام كار و استاندارد آن را نيز اثبات كند ولي بديهي است كه در مقابل ناكارآمدي ها نيز فراموشكار نخواهیم شد …و صد البته اگر مردم فرصت حضور در مراسم را پيدا نكرده و از طرح همين سئوالات محروم شود در سرماي اسفند همين امسال در موقع مقتضي همين سئوالات را طرح و البته پاسخ شايسته هم خواهد داد.
 
انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

یک نفر این همه کار چه کار باید بکند حد اقل مشگینا سه وکیل انجلوس بفرستد

مردم مشگین شهر بدانید که آقای ... من را بیچاره کرد او از اعتماد من سوء استفاده کرد و به سرم بلایی آورد که انشاالله بر سر هیچ دختری نیاید من قصه بیچارگی خودم را به مسئولین مشگین شهر قبلا گفتم ولی پول آقای ...باعث شد همه را دور بزند بخدا قسم عار است که چنین کسی نماینده مردم باشد البته در وقت انتخابات با یک بلند گوی دستی به خیابانها می افتم و به مردم می گویم و اسناد جنایت ایشان را افشا می کنم البته بخشی از اسناد در دادگستری اردبیل موجود است.

نماینده محترم زیاد خودت را به آب و آتش نزن دوران شما دیگر به سر رسیده

خدا به این نماینده لعنت کند

به عنوان یک شهروند ازعملکردجعفرزاده شهردار اسبق که درپاکسازی اطراف پل معلق واحداث جاده گردشگری تا گرداول و احداث پارک دراین محل اقدام وموجب تشویق سرمایه گذارشده تشکرمی نمایم حساب بکنیداگراین محل همانندسابق محل دفن زباله بود به میهمانان چه می گفتیم

خانم پري اصلاني نگران نباشيد اين مردم هنوز غيرت دارند و واقعا با بصرت هستند شما ديديد كه طرف با وجود اينكه پشت ارزشها و مقدسات و اصولگرايي هم قائم شد ولي مردم بهش راي ندادند مطمئن باشيد با نقاب كارگزاران هم بيايد ملت خائنين به ناموس را به خانه ملت راه نخواهد داد.

خدا این نماینده را هدایت کنند

سالها قبل پلی در داخل مشگین شهر طراحی و اجرا گردید،که مدتها نیمه کاره وبلا استفاده ماند و اخیرا بدلیل اشکلات فراوان فنی طراحی با هزینه ای مجدد تخریب شد.حال سوال این است که آیا با طراح آن برخوردی صورت پذیرفت؟ و با چه اطمینان و اعتمادی مجددا طراحی پروژه مهمی همچون اتوبان اردبیل به مشگین شهر به این طراح سپرده شده است؟مسئول ساخت و تخریب این پل و پاسخگویی به بیت المال کیست؟

مسئول پاسخگویی به بیت المال سازمانهایی هستند که آزموده را دوباره آزمایش می نماید و اجازه می دهند که این افراد پروژه طراحی کنند.

ایا با ا م ا م ی ا ن و ر ی و سایراعضای شورابرخورد شده نه چون اسدی وتو می کند

ملکی مهره سوخته است ازموده راازمودن خطاست
ارسال نظر