تازه ترین مطالب

کد مطلب: 14689
تاریخ انتشار: پ, 1394/12/20 - 10:39
در اقتصاد جمهوری اسلامی ایران اگر عزممان را جزم و تلاش و كوشش كنيم و دست به دست هم دهیم، می توانیم اقتصاد را شکوفا کنیم.

به گزارش مشکین‌رسا، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران این کشور در عرصه های مختلف توانسته است به موفقیت دست یابد اما مهمترین مشکلات مردم این کشور که مسئله اقتصادی است همچنان در وضعیت نابسانانی قرار گرفته است حال اگر در اقتصاد هم اگر عزممان را جزم کنیم و دست به دست هم بدهیم با هم فكري، می توانیم اقتصاد را شکوفا کنیم و به قله های مرتفع آن دست بیابیم.
 
از انجایی که درهای مراکز علمی مهم بِروز دنیا به روی دانشمند ایرانی و دانشجوی ایرانی بسته است، جوانان این کشور در نانو پیشرفت کردند، در هسته‌ای پیشرفت کردند، در سلّول های بنیادی پیشرفت کردند، در صنایع دفاعی پیشرفت کردند و حرف اول را در دنیا می‌زنند به طوری که کشورهایی که تحریم را برای ما ایجاد کرده اند ان‌ها از این پیشرفت حراسان هستند، در صنایع پهپاد و موشک و سلاح، به کوری چشم دشمن، پیشرفت کردیم؛ حال چرا در اقتصاد نتوانیم پیشرفت کنیم؟! ما که در این سر صحنه‌ها و عرصه‌های گوناگون این همه موّفقیّت به دست آوردیم، در اقتصاد هم اگر عزممان را جزم  و تلاش كوشش كنيم و دست به دست هم دهیم، می توانیم اقتصاد را شکوفا کنیم و چشممان به دست دشمن نباشد که کِی این تحریم را برمی دارد، کِی با فلان طرح را موافقت می کند؛ باید نگاه کرد، دید که خودمان چه‌کار می‌توانیم انجام دهیم.
 
با تشدید تحریم های غرب علیه ایران، به خصوص پس از توافق ژنو ، شاهد یک رویکردی جدید در اقتصاد کشور بودیم. کلمه ای که شاید بارها و بارها در رسانه ها دیده و شنیده اید، "اقتصاد مقاومتی" که رهبر معظم انقلاب تاکید زیادی بر این رویکرد دارند. اما این رویکرد جدید در اقتصاد چه پیامی دارد؟
 
رهبر معظم انقلاب، در چیدمان این رویکرد، قصد شکستن ساختار تحریم ها دارند. تحریم هایی که ظالمانه علیه ملت ایران وارد می شود. پس از توافق ژنو، بدیهی است که ما نباید تن به ذلت بدهیم. چرا که اساس انقلاب ما، مبارزه حق علیه باطل است. مبارزه ای غیورانه و البته با زیرکی.
 
ساختار تحریم ها فقط با عزم و اراده ی ملی شکسته خواهد شد. نگاه به توانایی های درون کشور، ظرفیت های نهفته، مدیریت جهادی به همراه عزم ملی همگی دست به دست هم می دهند تا ما یک حماسه‌ی دیگری را نه تنها در تاریخ ایران، بلکه در تاریخ دنیا به ثبت برسانیم.
 
دیروز جهاد در راه خدا پشت سنگرهای جبهه بود. اما امروز در سنگر علم و پشتکار،تولید و عدم مصرف گرایی و اسراف، ساخته خواهد شد.
 
انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

عالی بود اقای نوبخت
ارسال نظر