تازه ترین مطالب

کد مطلب: 14696
تاریخ انتشار: ش, 1394/12/22 - 11:38
طراحی رایگان یک برنامه جامع اندروید با نام مشگین شهر در جهت معرفی این شهرستان به مسئولین امر پیشنهاد شد اما با توجه به اینکه اطلاعات دقیقی در دست نیست حمایت مسئولان را می طبید اما متاسفانه با عدم استقبال مسئولین امر روبرو شد.

به گزارش مشکین‌رسا، با اندکی تامل در باره یک گردشگر که به یک شهر یا یک مکان توریستی سفر کرده است، به راحتی در می یابیم که هر چه میزان و کیفیت معرفی مکان های حاوی جذابیت‌های گردشگری و نیز راهنمایی و مسیر دهی برای دستیابی سریع و راحت به مکان های مذکور بهتر و مطلوب تر باشد میزان استقبال گردشگر بیشتر خواهد بود.
 
به عبارتی هر چه معرفی ها و دسترسی ها بیشتر باشد میزان استقبال نیز بیشتر خواهد بود. بنابرین ما به عنوان شهروندان و مسئولین یک شهر توریست پذیر باید علاوه بر روشهای سنتی معرفی و راهنمایی اماکن دیدنی از قبیل تابلو ها و بروشورها و نقشه های راهنمایی از روش‌ها و ایده های جدید و متنوع نیز استفاده نماییم. به عبارتی با استفاده از ظرفیت‌های موجود تکنولوژی پدیده گردشگری را مهندسی کرده و بر میزان گردشگرانی که سالانه به مشگین شهر سفر می‌کنند را بیفزاییم.
 
موردی که چندی پیش به ذهن بنده رسیده بود طراحی یک برنامه جامع اندروید با نام مشگین شهر بود. طرح کلی این برنامه به صورتی بود که کاربر به راحتی می توانست از طریق استفاده از این برنامه با تمامی اماکن تفریحی و تاریخی و طبیعی که به نوعی دارای جذابیت گردشگری هستند آشنا شده و بهترین مسیر پیشنهادی را انتخاب و جهت استفاده به آن مکان عزیمت نماید. علاوه بر این مورد آیتم دیگری نیز در نظر گرفته شده بود که به کاربر امکان دسترسی به شماره تماس های ضروری و مورد نیاز گردشگر از قبیل شماره تماس های هتل ها ،آبگرم ها و آژانس ها و بیمارستان ها و ... را  می داد. و بسیاری از آیتم های مرتبط و نیز تبلیغات و ایتمی برای ثبت نام گردشگر و ارایه کارت گردشگری برای در نظر گرفتن تخفیفات خاصی برای اعضا ثبت نام کننده(که می تواند طی تعاملی بین مسئولین و متولیان مکانهای توریستی شهرمان انجام گیرد) یعنی دسترسی به گردشگر که می توان دربازه های زمانی دیگری با تبلیغات و برگزاری جشنواره ها و یا دیگر مسائل به نوعی گردشگر را برای سفر دوباره تشویق کنیم و... که متاسفانه با عدم استقبال مسئولین امر روبرو شد.
 
ناگفته نماند که طراحی این برنامه رایگان و در راستای خدمت به مشگین شهر بود و نیازمند به همکاری مسئولین جهت دسترسی به برخی اطلاعات دقیق در باره اماکن و اخذ مجوز و قانونی بودن ان بود. هرچند برنامه های مشابهی مانند طرح مذکور وبسیار ضعیفتر بدون هیچ کدام از این ایده ها با عدم حمایت ،امروزه در برخی از سایت‌های شهرمان موجود و در دسترس کاربران قرار دارد ...
 
حسین سید نصیری
انتهای پیام/

ارسال نظر