تازه ترین مطالب

کد مطلب: 14753
تاریخ انتشار: ي, 1395/01/08 - 10:37
مدیر پروژه شهر دیجیتال گفت: با تکیه بر توان مغزی و فکری و دانش بومی و بهره گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا می‌توان شهرستان مشگین‌شهر را به شهر دیجیتال در کشور تبدیل کرد.

به گزارش مشکین‌رسا، به حول و قوه الهی با تکیه بر توان مغزی و فکری و دانش بومی و بهره گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا پس از یک سال و نیم تحقیقات گسترده و شبانه روزی بر آنیم که شعار (ما می‌توانیم) را با تحولی عظیم و شگرف در منطقه سرسبز و گردشگری همزمان با فرارسیدن سال نو روبرو ساخته و از تمامی توان خود در این عرصه مایه گذارده و زمینه های مناسب جهت اشتغال زای و رفاه حال شهروندان را با این طرح فراهم آوریم و امید آن داریم که با بررسی مسئولان و حمایت ایشان از این طرح تسهیلات اجرای این طرح فراهم آید تا طعم شیرین رفاه را به مذاق همشهریان بچشانیم و از هدر رفتن وقت و سرمایه کلان جلوگیری نماییم.
 
نام این طرح (شهر دیجیتال) به معنای واقعی می‌باشد
 
در این طرح تمامی انتظارات ادارات و اشخاص حقیقی و حقوقی برآورده می‌گردد و چشم اندازهای طولانی مدت در مدت زمانی کمتر حد توقع برآورده می‌گردد و طعم شیرین رفاه و امنیت را مشاهده خواهند نمود و همگام با ممالک پیشرفته دنیا حرکت خواهیم کرد.
 
ـ این پروژه دارای زیر ساختهای ارتباطی قدرتمند با پهنای باند بالا و سخت افزارهایی از معتبرترین برندهای جهان و برنامه ریزی شده در قالب چندین پروتکل امنیتی فوق پیشرفته می‌باشد.
 
ـ ایجاد ارتباط میان مراکز با استفاده از آخرین پروتکل IP یا ID انجام می‌شود که برای ایجاد ارتباط سیستم CMS برای این پروژه طراحی و پیاده سازی خواهد شد.
 
ـ گستردگی و وسعت این شبکه مانع از این نخواهد شد که در برقراری ارتباط نقصانی به وجود آید و با بررسی‌ها و تمهیداتی که برای ایجاد ارتباطی پایدار موثرند قطعا لینک های موجود در سیستم در هر زمان ارتباط پایدار و بدون قطعی خواهند داشت و این امر از سوی طراحان این سیستم ضمانت می‌گردد.
 
ـ اساس کار این سیستم بر پایه ارتباطات رادیویی بوده و با بررسی‌های انجام گرفته در هر منطقه تجهیزات قابل استفاده و فرکانهاس معتبر و کارآمد در آن منطقه بکار گرفته خواهد شد.
 
ـ ارسال و دریافت کلیه مکتوبات و پیام‌ها و ایجاد صندوق‌های دریافت نامه و ایمیل و کنترل کلیه منابع موجود در مراکز و فاکس‌های تصویری با سیستم‌های امنیتی تحت شبکه وIP و ارسال فراخوان ,برنامه ریزی‌ها, بخشنامه ها و سایر مواردی که نیاز به اطلاع رسانی سریع چه به صورت واحد یا سراسری.
 
ـ به منظور جلوگیری از ترافیک شبکه و جلوگیری از خطاها و اشغال مراکز گزینه های مختلفی مورد بررسی قرار گرفته و با تجهیزات شبکه پیشرفته مسیریابی از آن جلوگیری خواهد شد.
 
ـ ساختار نرم افزاری و مدیریتی در این سیستم به گونه ای است که می‌توان ارتباط‌های موجود میان از مرکز با مرکز دیگر را کنترل و حتی مانیتورینگ نمود که از نظر امنیتی و نظارتی فوق العاده مهم می‌باشد.
 
ـ در این طرح دیگردر مشکین شهر و روستاهای اطراف و دور افتاده  نقطه کور و خارج از دسترس نخواهد ماند و تسهیل ارتباطی در این فرایند موجبات رضایتمندی می‌گردد.
 
این طرح با سرورهای قدرتمند کنترل و ارائه خدمات می‌نماید که کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی را به یکدیگر متصل نموده و با گوشی‌های معمول اندروید به صورت آنلاین و بدون رمز وای فای دریافت نموده و از خدمات بی نظیر و نمونه این مرکز برخوردار خواهند گشت.
 
قابلیت دسترسی آسان به سرور مرکزی و دریافت خدمات بدون نیاز به اینترنت یکی از هزاران فایده این طرح است که همشهریان در هر زمان و نقطه بدون بسته و یا طرح‌های اینترنتی قادر به دریافت اینترنت و خدمات آن خواهند بود.
 
مزایای آن برای ادارات متبوع در مشکین شهر :
 
بیمارستان و شبکه های بهداشت و درمان روستایی
 
ایجاد زیر ساخت‌های ارتباطی بین بیمار و دکتر و و ایجاد مرکز مانیتورینگ در بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان جهت برقراری تماس با بیمار در شرایط سخت و دشوار.
 
کاهش ارتباط بیمار و پزشک معالج و جایگزینی ارتباط مجازی با فضای ویدیو کنفرانسی به جای حضور فیزیکی در بیمارستان جهت هر بیماری جزئی.
 
اتصال قسمت‌ها و بخش‌های مختلف بیمارستان  به مطب و تلفن همراه پزشکان معالج در مواقع ضروری.
 
ارتباط لحظه به لحظه بهورزان و ارائه اطلاعات لازم با این فناوری و حضور و غیاب بهینه و ایجاد نظارت بیشتر از حضور و غیاب پرسنل در محل کار خود.
 
امنیت محل کار به لحاظ تحت نظارت بودن به صورت شبانه روزی.
 
آمار لحظه به لحظه از وقایع و تحویل و تحولات صورت گرفته در مراکز بهداشت روستایی.
 
وجود اینترنت در تمامی مراکز.
 
بهره مندی آنها از سایت و نوبت گیری اینترنتی بدون نیاز به اینترنت روستاها.
 
نظارت مجازی مسئولان از مراکز با دریافت لینک.
 
نظارت شبانه روزی از مراکز حساس بهداشتی ودرمانی با داشتن تصویر امکنه.
 
لغو سرویس‌های خودرویی و صرفه جویی در هزینه های بیت المال.
 
صرف جویی در کاغذ بازی در این پورتال.
 
زندان
 
با توجه به مشکلات عدیده و مشکلی که همیشه تمامی مسئولان را با آن درگیر نموده و مساله ملاقات با زندانی و ورود مواد مخدر از سوی مراجعین به داخل زندان می‌باشد که با ایجاد سیستم مانیتورینک و ارتباط مجازی زندانی با خانواده و دوستان و فامیل زیر ساخت‌های ورود مواد مخدر را به این مرکز متلاشی نموده و به حد صفر می‌رساند و از هدر رفتن وقت و نیروی انسانی با ایجاد شبکه ای مختص ملاقات  با ایجاد فضای مجازی با همدیگر حتی در ایام تعطیل نیز ملاقات نموده و از مصاحبت و ملاقات و تبادل اطلاعات تحت نظارت در این شبکه لذت برده و فقط ایام زندان برای زندانی دردناک باشد و حضور خانواده را به صورت مجازی در کنار خود احساس کرده و در صورت تبادل اطلاعات جهت پیگیری پرونده های قضایی به صورت لحظه ای ارتباط برقرار باشد و مشکل ارتباطی با داخل زندان با حفظ پروتکل‌های امنیتی برقرار باشد و موضوع تبادل مدارک برای حل مشکلات درون سازمانی حل گردد.
 
اداره محیط زیست
 
 این شبکه در ایجاد سیستم در کلیه مکان‌های دور از دسترس به صورت نظارت همگانی از اداره ذیربط به نظاره پرداخته و از ورود قاچاقچیان و چکارچیان غیر مجاز به صورت لحظه ای تصویر برداری نموده و از تعدد اجرام در این مناطق بکاهد و در شناسایی افراد خاطی کاملا موثر بوده و لازم به حضور نفر در مناطق دور افتاده نمی‌باشد و در هر ساعت از شبانه روز قابل بررسی بوده و جهت ارایه به مقام قضایی نیز مفید به فایده بوده.
 
نیروی انتظامی
 
نظارت لحظه به لحظه از مکان‌های مشکوک با نصب دوربین‌های پیشرفته  با اتصال و نظارت واحدهای اطلاعاتی بدون نیاز به حضور نیرو و عدم برانگیختن شک خلافکاران به صورت کاملا امنیتی و مخفی و متلاشی نمودن پیکره سوداگران مرگ و انداختن سایه ناامنی به جان خلافکاران.
 
راهنمایی و رانندگی
 
اطلاع رسانی  با وای فای از طریق تلفن همراه و اطلاع از ترافیک شهری تصویر برداری آنی از متخلفان رانندگی.
 
شهرداری
 
 نظارت بر عملکرد شهرداری و شورای شهر و سامانه مجزا جهت دریافت عکس از اماکن و تخلفات شهری سد معبر و گزارش آنی.
 
تعبیه اورژانس شهرداری در سایت جهت پیگیری و امداد شهری جهت جلوگیری از حوادث غیر مترقبه.
 
تعامل با مردم در طرحهای همگانی و فرهنگ سازی.
 
اطلاع رسانی همگانی مویرگی.
 
اطلاعات هواشناسی جهت پیشگیری از حوادث غیر مترقبه.
 
جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز.
 
نظارت فراگیر و شبانه روزی بر نظافت شهری و سد معبر و امکان تصویر برداری از متخلف.
 
 دوربین‌های نظارتی در پارک‌ها جهت جلوگیری از ریشه کنی درختان و اشجار و گلها و از بین بردن طبیعت.
 
میراث فرهنگی و گردشگری
 
در 40 کیلومتر به شهر مانده وای فای مسافران به صورت اتوماتیک اطلاع رسانی و روشن می‌گردد سپس با اتصال به مرکز سرور کلیه اطلاعات در صفحه موبایل ظاهر و اطلاعات مربوط به جاده و نقشه و نقاط گردشگری و خدماتی از قبیل هتل, مسافرخانه ,مکانیکی , تعویض روغنی و..... در اختیار مسافر قرار داده و به محل مورد نظر هدایت می‌نماید و دیگر نیاز به پرسش مسافران از اشخاص نمی‌باشد و اطلاعات مربوط به هواشناسی نیز در سایت موجود می‌باشد و گردشگری مجازی در این سایت تعبیه گردیده تا در صورت عدم اطلاع کافی از آن مکان به صورت مجازی از آن مکان دیدار نمایند و قابل ذکر است که تصاویر امکنه گردشگری را به صورت لحظه ای در موبایل تماشا نموده و در صورت انتخاب به محل مورد نظر هدایت می‌گردند.
 
این طرح همانند چتری تمامی شهر و نقاط کور را در بر می‌گیرد و در تحت این چتر تمامی ارگان‌ها و سازمان‌های واقع در شهر به صورت آنلاین با در اختیار داشتن سیستم اطلاع رسانی با هم در ارتباط می‌باشند و حتی جلسات خود را نیز با این پورتال به صورت مجازی برگزار نموده و نیاز به حضور در ادارات یکدیگر و غیبت در محل کار نمی‌باشد و از اتلاف وقت ارباب رجوع و سوء استفاده مدیران و مسئولان و کارمندان می‌کاهد و میزان و راندمان کاری آنها همیشه تحت کنترل می‌باشد مجالی برای ذکر تمامی محسنات این طرح برای تمامی ادارات نیست و خوانندگان این مطالب با فهم و درک بالا متوجه خواهند گردید که ظرفیت‌ها و پتانسیل این طرح در حد کشورهای اروپایی بوده و حتی قابل رقابت با آنها نیز می‌باشد  و با فرهنگ سازی آن امنیت آرامش و رفاه را برای شهرمان به ارمغان می‌اوریم.
 
به امید همکاری تمامی دستگاه‌های دولتی و خصوص برای ارتقاء سطح کیفی این پروژه و الگو سازی این شهرستان برای تمامی کشور انشااله
 
 نویسنده و مدیر پروژه امیر راهپیما
 
طراح ,پژوهشگر و مجری طرح مهندس هادی حمید زاده

دیدگاه‌ها

با راه اندازی سرور مرکزی این طرح در داخل و یا خارج دانشگاه دانشجویان محترم از مزایای کلی این طرح که اعم است از اتصال بدون اینترنت از طریق گوشی تلفن همراه اندروید ویاحتی ساده با دریافت اطلاعات دانشگاهی از صرف هزینه های خرد جهت دریافت نمونه سوال شماره تلفن کارکنان ,لیست ارایه دروس و دریافت کلیه اخبار و اطلاعات مربوط به دانشگاه زمان امتحانات میان ترم و برنامه های کلاسی رشته های مختلف را بدون نیاز به دانلود و اینترنت انجام و میزان رضایتمندی دانشجویان را در حد زیادی بالا برد و از صرف کاغذ و سرمایه های جزیی نیز جلوگیری نمود
ارسال نظر