تازه ترین مطالب

کد مطلب: 15632
تاریخ انتشار: ش, 1395/05/16 - 13:29
مسئول فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه مشگین‌شهر:
بوستان نشاط و تعالی شهرستان مشگین‌شهر آماده پذیرایی از مسافران است
مسئول فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه مشگین‌شهر گفت: سپاه و بسیج آمادگی لازم برای پذیرایی از مهمانان و همشهریان عزیز در بوستان نشاط و تعالی شهرستان با نام «پایگاه تابستانی شهید محمدزاده» می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، شهرها بدون وجود پارک‌ها و فضاهای سبز مراکز تفریحی، قابل لمس و استفاده مستقیم شهروندان نیست و به عنوان کانون زیستی و تمرکز فعالیت، برای آنکه بتوانند پایداری و روند رو به رشد خود را حفظ کنند چاره‌ای جزء پذیرش عملکرد شهری تفریح و گذران اوقات فراغت ندارند و به جهت ایجاد آرامش خاطر و افزایش ارتقای کیفیت زندگی شهروندان، تفریح و گردشگری یکی از شاخص‌های مهم توسعه یافتگی شهرها به شمار می‌روند.
 
با ایجاد امنیت و سلامت مهنوی در پارک‌ها و مراکز تفریحی، زمینه سازی برای حضور نیروهای ارزشی و انقلابی در پارک‌ها و ترویج الگوی اسلامی ایرانی در اماکن تفریحی و گردشگری و ترویج ارزش‌های اسلامی و فرهنگ ایرانی و ارتقاء سطح امنیت روحی و روانی افراد جامعه حاصل می‌شود که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.
 
رواج برخی از ناهنجاری‌های اجتماعی و تهدید سلامت اخلاقی و اجتماعی، در معرض تهدید قرار گرفتن جوانان و نوجوانان در مواجه با برخی از این آسیب‌ها، عدم وجود فضا سازی اسلامی ایرانی در پارک‌ها و مراکز تفریحی شهرستان از جمله مسائل و آسیب‌هایی است که جای خالی وجود طرح‌های نو را بیشتر نمایان می‌کند.
 
در پی اجرای طرح « بوستان نشاط و تعالی » معاونت اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج مشگین‌شهر اقدام به اجرای این طرح در پارک مهر و پل معلق به عنوان نقاط گردشگری برگزیده نموده است.
 
مناطق گردشگری و فضای سبز شهرستان یکی از نقاطی است که اکثر مردم در ماه‌های گرم سال، برای پر کردن اوقات فراغت خود استفاده می‌کنند، جمعیت زیادی که شب‌ها در اماکن گردشگری شهرستان مشگین‌شهر وجود داردظرفیتی است که متولیان فرهنگی و اموزشی می‌توانند از آن بهر‌ه برداری کنند.
 
ابوالفضل علیزاده مسئول فرهنگی‌اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج مشگین‌شهر در این باره گفت: با اجرای این طرح در پارک‌ها، فضاهای تفریحی و تفرجگاه‌ها ضمن ایجاد فضای معنوی و ارزشی در این مکان‌ها زمینه ارتکاب ناهنجاری‌های اجتماعی در این فضاها نیز کاهش می‌یابد.
 
وی در بخشی از صحبت‌های خود در خصوص برنامه‌هایی که در مناطق گردشگری اجرا می‌شود بیان کرد: اجرای برنامه‌های شاد و مفرح و در عین حال هدفمند و تاثیرگذار برای مخاطبان به ویژه جوانان و نوجوانان، اجرای نمایش طنز، برگزاری مسابقات مختلف، برگزاری مراسم معنوی در مناسبت‌های مذهبی، جزء خوانی قرآن کریم در شب‌های ماه مبارک رمضان، و دیگر برنامه‌های فرهنگی از جمله برنامه‌هایی است که از ابتدای تیر ماه در پارک مهر شهرستان اجرا شده و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
 
دبیر طرح بوستان نشاط و تعالی شهرستان مشگین‌شهر اضافه کرد: ایجاد غرفه‌های سلامت ، طب سنتی، نقاشی و بازی کودکان، مشاوره دینی و پزشکی، ایستگاه مشاوره فردی و اجتماعی و عرضه محصولات فرهنگی از جمله بخش‌های در نظر گرفته شده در این طرح است.
 
علیزاده با اشاره به طلاب و روحانیون از حوزه علمیه قم در طرحف تصریح کرد: در طول روز با حضور طلاب برنامه‌هایی برای خانواده، کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود و هر شب ساعت 22 الی 24 ویژه برنامه ای تدارک دیده شده است.
 
مسئول فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه مشگین‌شهر آمادگی سپاه و بسیج برای پذیرایی از مهمانان و همشهریان عزیز در بوستان نشاط و تعالی شهرستان با نام «پایگاه تابستانی شهید محمدزاده» اعلام نموده و ضمن دعوت از عموم مسافران و گردشگران محترم از تمامی ادارات و سازمان‌های شهرستان که در این امر همکاری نموده‌اند تشکر می‌کنم.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر