تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16029
تاریخ انتشار: ي, 1395/08/02 - 09:02
حسین(ع) و زینب(س) و یاران و قیام کنندگان عاشورا ، همه الگو شمرده می‌شوند اما در لفظ و نه در عمل. و عده ای خویش را پیروز میدان محرّم می‌شمارند.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، چه واژه مأنوسی! دلشیفتگان و فدائیان علی الظاهر!؟ از شنیدن نامش تا بینهایت اوج پرواز می‌کنند. برای آوای غریبانه‌ی «هل من ناصر ینصرنی» اش دل می‌سوزانند. بیاد یاران با وفایش، بیاد برادران و بیاد علی اکبر و علی اصغر شش ماهه، اشک از دیده جاری می‌سازنند. گاه در خلوتشان با زبان بی زبانی نوای «هیهات من الذله» سر می‌دهند و بر قوم اَشقیا می‌تازند و با شمشیر آخته بر دشمنان بی دین اَمَوی می‌تازند و در رویای سِحراَنگیز خود سر از تن جهولان جدا می‌سازند.

 

باید از ایشان پرسید، که حسین(ع) برای چه جنگید و شهید شد! اصلا برای چه با عزیزترین کسانش پا در عرصه‌ی برهوت نامردمی ها و بیوفائی‌های کربلا گذاشت! برای دنیا! برای رفاه طلبی! برای قدرت! یا برای اینکه به همراه یارانش سر در نیزه ها گردند و حَرَم در اسارت رود!؟

 

عده‌ای هم می‌سرایند!؟ آه! پدر و مادرم به فدایتان، کاش، من هم در روز واقعه، در صحنه کربلایتان بودم و جانم را فدای آرمان خواهی‌هایتان می‌کردم و سرم در راه شما، بر سر نیزه می‌گشت و حال که نیستم چه کنم. هق هق برایتان گریه سر می‌دهم و از ظلمی که بر شماها رفت، خاک بر سرم!؟

 

حسین(ع)! ثارالله است، حسین(ع) شهید نماز است، حسین(ع) شهید امر به معروف و نهی از منکر است و زینب(س) مظهر عفاف و حجاب و حیا! حسین(ع) بصیرت را برای ولایت آل الله و حفظ حریم اسلام ناب محترم و واجب می‌شمارد! و زینب(س) رسواگر هر بی‌حیایی و بی‌عفتی و بی‌عصمتی است.

 

حسین(ع) و زینب(س) و یاران و قیام کنندگان عاشورا ، همه الگو شمرده می‌شوند اما در لفظ و نه در عمل. و عده ای خویش را پیروز میدان محرّم می‌شمارند:

 

چون طبل بزرگ و سنج کوبنده و پرچم بلند و لباس‌های فاخر بدعت در مسجدشان دارند!؟ و چون به نوحه خوان مسجدشان از هر مسجد دیگری مزد بیشتر داده اند، فخر می ورزند!؟

 

حسین(ع) تعظیم شعائرعقلانی، توأم با بصیرت ولایی را دوست دارد و نه ریا و تظاهر را. حسین(ع) بر خویش آسیب رساندن را نمی‌پسندد. حسین(ع) در حال سینه زدن و تفاخر ورزیدن توأم با چشم چرانی و دزد ناموس شدن توسط این چنین افرادی را دوست نمی‌دارد.

 

بی‌حجاب و بدحجاب بر عزای حسین(ع) حاضر شدن دشمنی با حسین(ع) است! مادری که فرزند دخترش با هفتاد قلم آرایش در کنارش، در ملا عام بگردش در می‌آورد و بر این قضیه بی تفاوت است، عصیانگر بر نهضت امام حسین(ع) است! شوهر ........ که دست در دست هم ، زنش را مانند عروسکی کرده و با هفتاد قلم آرایش و با لباس مبتذل و مستهجن ، در خیابان به گردش در میآورد تا دزدان بر او نگاه کرده و بر عموم ، مشاهده اش را ارزانی می‌دارد ، دشمن حسین(ع) است!

 

عده ای چادر به کنار انداخته اند و یا لباس متینی که بی ایراد باشد به تاریخ سپرده اند ، کاکل در بیرون با لباس‌هایی تنگ و با عشوه و اطوار در کوچه و خیابان ، قهقهه کنان راه می‌روند و بدن در معرض نامحرم می‌گذارند ، خودشان و والدین شان، آتش زنندگان خیمه های حسین(ع) و یاران او هستند.

 

بر حسین(ع) گریه می‌کنند و گران فروشی می‌کنند. بر حسین(ع) گریه می‌کنند و در بی عدالتی غوطه ورند. بر حسین(ع) گریه می‌کنند و بر مردم به عوض خدمت وعده ی سر خرمن می‌دهند! بر حسین(ع) گریه می‌کنند و بر حال بی رمق جوانان بیکار بی تفاوت ، و وقتی تسهیلاتی قرار است داده شود ، خویشان و نزدیکان و اطرافیان در اولویت.

 

بر حسین گریه می‌کنند و دجالواره در حیاط منزل مستقر نموده و با سالکان طریق شیطانی شان در سیر سلوک کذایی بسر می‌برند. بر حسین گریه می‌کنند ، اما خودشان و فرزندانشان با فرهنگ حسین(ع) سالیانِ سال فاصله داشته و در بیگانگی محصور و از چرائی قیام امام شهیدان بی‌خبرند.

 

این حسین(ع) کیست؟ که در بدعت پرستی بر جامعه ما آشنا و در دین پرستی اصیل از او خبر نداریم! حسین(ع) تشنه شهید شد! یارانش را کشتند! علی اصغر حسین(ع) را حرمله ی بی دین با تیر سه شعبه بخون غلتاند! حّر چکمه بر گردن انداخته توبه کرد و امام او را بخشید و شهید شد و .....همین!؟ و بدعت و بدعت و بدعت.

 

واقعیت قیام عاشورا زنده نگهداشتن دین اسلام و آن هم اسلام ناب و انقلابی و دشمن ستیز است که امروز در اطراف و اکناف کره زمین بر ضدّ آن عده ای از خدا بیخبر شوریده اند و با کلمه ی تهلیل و تصدیق سر می بُرند و رسالت تیغ عداوت و کینه توزی بر پیکره آن می دوزند و عدّه ای کودک کُش اَرذل ، با در اختیار داشتن و دادن امکانات شیطانی به یاریشان شتافته اند.

 

آری! اگر در جامعه ای که علی الظاهر اسلحه بدست نیست و سر از بدن جدا نمی‌سازند ، اما کسانی هستند که با بی عفتی و بی حیایی تمام با پنبه سر از بدن دین اصیل و قیام و نهضت عاشورا جدا می‌سازند و باز آری! دشمنان با همان مقولات ، در خانه های شیعیانی که نام مبارک حسین(ع) و زینب(س) و یاران با وفایش را یدک می‌کشند و با کمال وقاحت و بی حیایی خود را بر آن بزرگواران منتسب ساخته اند ، حاضر و هم خود آنان همکار و مجری حضور نامبارک و شیطانیِ حرامزادگانِ ذوات الاعلام هستند و عده ای دانسته و ندانسته خویش را به خواب خرگوشی زده اند و آب به آسیاب دشمنان قسم خورده سرازیر می‌نمایند که ، این اساسا تیشه به ریشه دین اسلام ناب و نهضت اَباعبدالله الحسین(ع) زدن است.

 

انتهای پیام/

 

یحیی حمیدزاده خیاوی

دیدگاه‌ها

مطالب واقعیت دارد خوب بود مورد توجه مسئولین فرهنگی شهر که در خواب و جلسات می گذ رانند

با سلام خدمت مدیریت سایت. لطفا پیشنهاد میگردد این مقاله بنا به اهمیت موضوع و موقعییت زمانی بیشتر در معرض دید عموم و خوانندگان قرار گیرد. چه ، میشود در این موضوع مقالات متعدد نوشت. من که لذت بردم از خواندنش.ممنون از مدیریت سایت
ارسال نظر