تازه ترین مطالب

کد مطلب: 16198
تاریخ انتشار: ش, 1395/08/15 - 13:06
انذار به مسئولین دلسوز منطقه، استان و کشور؛
افکار عمومی با اظهارات ضد و نقیض مربوط به 1200 تن قیر جریحه دارشده است
شهرستان مشگین‌شهر با وجود مشکلات متعدد و با اظهارات ضد و نقیض مربوط به 1200 تن قیر جریحه دارشده است لذا از مسئولین امر انتظار می‌رود نسبت به شفاف سازی اقدام کرده و ریشه شایعات را در این خصوص خشک کنند.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، چند صباحی است ماجرای جسم جامد یا نیمه جامد برنگ سیاه مایل به قهوه ای که چسبنده نیز می باشد دل  همشهریان را  نسبت به عملکرد منتخبان محترم در شورای اسلامی را سیاه و کدر کرده  و موجب جریحه‌دار شدن افکار عمومی و تشویش اذهان و شایعاتی شده  که اهداف و آرمان های مقدس نظام را نشانه گرفته و اعتماد و اطمینان ملی را  تحت تاثیر قرار داده و عملکرد  مسئولین  منطقه و منتخبان محترم شهرمان را زیر سوال می برد.

 

مشکل و مسئله‌ای  که بین فرماندار محترم و اعضای شورای اسلامی سرگردان است و بلاتکلیفی ادامه دار و وضعیت و اظهارات متضاد و متناقض مربوط به 1200 تن قیر که به ناکجا آباد انجامیده و مردم را سر در گم کرده  به سوژه مورد بحث برای افکار عمومی مبدل شده است که  ممکن است به نقطه غیر قابل برگشتی منجر شده و باز سازی و آبادی شهر را سخت، پیچیده، و شاید ناممکن  سازد.

 

انتظار عمومی و به خصوص خبرنگاران منطقه این بود که  به جای اضطراب بیهوده در جامعه با خرد کارشناسی و با استفاده از حداکثر ذخیره دانایی در منطقه فرماندار منطقه و اعضای محترم شورا با روشنگری و تبیین دقیق‌، بلافاصله اتاق فکرهای مهم و مطلعی تشکیل و بنا را بر عملیاتی کردن این هشدار بگذارند تا در قالب یک برنامه مدون با بررسی و ارزیابی قرار دادها و توجه جدی به حساب و کتاب‌ها در خصوص آسفالت و غیره ،مشکلات و شایعات اساسی در خصوص قیر گمشده شناسایی و خنثی شود. اما متاسفانه آنچه در این خصوص اتفاق افتاده با آنچه که کشور و نظام و آرمان‌های مقدس شهدای را تهدید می‌کند، متناسب و هم ‌اندازه است و در این مسئله اگر  به طور گذرا بنا برفهرست کردن نقاط قوت و ضعف اظهارات فرماندار محترم  و اعضای محترم شورای اسلامی باشیم نکاتی قابل قبول و مستند حاصل نشده و فقط منجر به افزایش مشکلات و آسیب‌های فراوان و جبران ناپذیر در منطقه می‌گردد .

 

اعتراف به تخلفات فاحش در خصوص گمشدن 1200 تن قیر در شهرداری سپس بی‌تفاوتی و انکار اصل تخلف، حاکی از عدم  صداقت با افکار عمومی است، در اثبات ناروایی چنین اظهارات و بی تفاوتی به آن در سرزمینی که به ولایت مداری شهرت دارد نیازی به کنکاش های چندین هزار ساله و بررسی موشکافانه نیست. کافی است  با مدرک و اسناد و کنترل دقیق به چشم تدبر و تعقل و کار شناسانه به آنچه در پیرامون خودمان  در خصوص آسفالت و آبادانی شهر با پول و اعتبار دولتی و شهرداری گذشته صادقانه بنگریم چون صرف بیان و اظهارات تاسف و غیره بدون اشاره و ارائه سند و مدرک نه گرهی از دردهای ریز و درشت شهرداری منطقه و مردم را حل می کند و نه راهی برای برون رفت از بن بست سیاه شایعات خواهد بود.

 

اظهارات غامض  و بدون مدرک و دلیل و بی تفاوتی نسبت به آن تنها در چارچوپ  چپاول و غارتگری قابل معنا و تفسیر می‌باشد. چون تنها در قالب چپاول است که قاعده و قانون و متر و تراز بی معنا می‌شود آقای فرماندار باید برای اظهارت خویش مدارک ارائه دهد و با استناد به آن اقدام قانونی نمایند اعضای محترم شورای اسلامی نیز برای رهایی از بهتان و اتهام نیز باید با پرهیز از حاشیه سازی‌های بیهوده به جای قمپز و طمطراق و پمپاژ بلوف و غرور به فکر اقدامات اساسی و قانونی باشند تا با روشن شدن مسئله توسط قوه قضاییه یا بازرسی کل کشور مردم و مسئولین دلسوز استان. مردم ولایت مدار منطقه توجیه شده و ریشه شایعاتی که تیشه به ریشه نظام اسلامی زده و آرمان‌های  مقدس نظام را نشانه گرفته است  خشکانده شود.

 

غرض از این نوشتار پرداختن به نقاط قوت و ضعف فرماندار و اعضای شورای اسلامی نیست بلکه انذار به مسئولین و دلسوزان نظام منطقه استان و کشور می‌باشد تا در این خصوص بیشتر دقیق شوند چون با وجود شرایط دشوار قاطبه مردم منطقه در گذراندن امور جاری زندگی و فقر خانمانسوز، و مظاهر سیاه و تلخ آن اعم از دست فروشی، جوانان بیکار منطقه، آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی و کمبود منابع مالی در شهرداری چنین اظهاراتی  ضد و نقیض در خصوص 1200 تن قیراز سوی فرماندار شهرستان و شورای اسلامی و عدم توجیه مردم شهید پرور و ولایت مدار بدون  مدرک و اسناد با هیچ عذر و بهانه و دلیلی قابل قبول و ترمیم نیست.

 

ضرورت رسیدگی به چنین مسئله ای زمانی توجیه مضاعفی می یابد که در سال الگوی اقتصاد مقاومتی و تکیه برمنابع داخلی که بارها برای مبارزه با فقر و فساد بارها از سوی مقام معظم رهبری  مورد تاکید قرار گرفته با قاطعیت مسئولان عالی استان و کشور دلایل کافی و قانع کننده برای افکار عمومی جریحه‌دار شده در خصوص گمشدن  1200 تن قیر ارائه شده و با دلایل  و حجت موجه قابلیت خشکاندن بعضی از شایعات و برچیدن فساد و غیره در منطقه هموار گردد.

 

انتهای پیام/

توکل مشکبار

ارسال نظر