تازه ترین مطالب

کد مطلب: 5865
تاریخ انتشار: چ, 1392/06/27 - 16:18
مشکین رسا: با توجه به مطالب درج شده در سایت تحلیلی خبری وزین«مشکین رسا» باز بر خود وظیفه دانستم که از مقام ورزشکاران و زحمت کشان واقعی فوتبال شهرستان دفاع نمایم.

این همان مطلبی است که تا به امروز در نشریه ای که حق جوابیه افراد را بر خود اصول و قانون می داند چاپ نشد هر چند خود بنده با همین نشریه چندین بار کار کرده ام و فعلا نیز سعادتی است که با آن ها کار می کنم ولی این را از صمیم قلب می نویسم که آن زمان فقط به خاطر چندرغازی که نخواستم خرج کنم،این مطلب چاپ نشد و گرنه با دوستی که با مدیرمسئول داشتم می توانستم به راحتی مطلبم را که درددل بسیاری از ورزشکاران آن زمان بود به چاپ برسانم، حتی دو سال نشریه بانگ ساوالان را سردبیری نمودم ولی نخواستم این مطلب را چاپ کنم چون نمی خواستم، ولی حال که می بینم باز این افراد منفعت طلب دوباره سراغ فوتبال شهرستان را گرفته اند مجبور شدم دوباره این مطلب را که مال دوران ریاست هاشم افشاری بود و بعد از چاپ اهم فعالیت های هیئت فوتبال در نشریه خیاو  جوابیه ای نوشتم که خواندنش برای ورزشکاران و دلسوزان شاید مرهمی باشد.ما که از حق خود گذشتیم و مسائل پیش آمده را به خدا و ائمه اطهار واگذار کردیم باشد که خوانندگان بیشتر بدانند...
سلام
بنام یزدان پاك
با توجه به مطالب درج شده در سایت تحلیلی خبری وزین«مشکین رسا» باز بر خود وظیفه دانستم که از مقام ورزشکاران و زحمت کشان واقعی فوتبال شهرستان دفاع نمایم.
این همان مطلبی است که تا به امروز در نشریه ای که حق جوابیه افراد را بر خود اصول و قانون می داند چاپ نشد هر چند خود بنده با همین نشریه چندین بار کار کرده ام و فعلا نیز سعادتی است که با آن ها کار می کنم ولی این را از صمیم قلب می نویسم که آن زمان فقط به خاطر چندرغازی که نخواستم خرج کنم،این مطلب چاپ نشد و گرنه با دوستی که با مدیرمسئول داشتم می توانستم به راحتی مطلبم را که درددل بسیاری از ورزشکاران آن زمان بود به چاپ برسانم، حتی دو سال نشریه بانگ ساوالان را سردبیری نمودم ولی نخواستم این مطلب را چاپ کنم چون نمی خواستم، ولی حال که می بینم باز این افراد منفعت طلب دوباره سراغ فوتبال شهرستان را گرفته اند مجبور شدم دوباره این مطلب را که مال دوران ریاست هاشم افشاری بود و بعد از چاپ اهم فعالیت های هیئت فوتبال در نشریه خیاو  جوابیه ای نوشتم که خواندنش برای ورزشکاران و دلسوزان شاید مرهمی باشد.ما که از حق خود گذشتیم و مسائل پیش آمده را به خدا و ائمه اطهار واگذار کردیم باشد که خوانندگان بیشتر بدانند...
سلام
خواهشمندم در راستای رعایت قانون مطبوعات و آگاهی خوانندگان محترم نقادی بنده را چاپ نمایید.
در شماره قبلی دوهفته نامه وزین خیاو مطلبی با عنوان«اهم عملكرد هیئت فوتبال شهرستان مشكین شهر» درج شده بود كه خیلی از كارهای انجام گرفته شده در عمر قریب به سه ساله هیئت فوتبال پرداخته بود كه بعضی از بندها و تیترهایش واقعا مایه تاسف و تكان دهنده برای واقعیت جامعه فوتبال شهر ماست. لذا خواهشمندم نقادی بنده را بصورت مستمر مطالعه نمایید.چون می دانم اذهان جوانان علی الخصوص ورزشكاران شهر ما بیدار است و به شفاف سازی نیازی ندارد.
نوشته اید اهم عملكرد و 45 مورد از نهایت تلاشتون را نام برده اید، مگر می شود اهم عملكرد به جزییات بپردازد.اهم در لغت یعنی آنچه از همه مهم تر است نه جزء به جزء فعالیت.هر كسی اگر اهل ادبیات هم نباشد حداقل از درك معنای اهم عاجز نیست.توصیه می شود دو کتاب برای تقویت نوشتارتان مطالعه بفرمایید!
از هیچ پیشكسوتی به جزء آقای... كه رئیس كمیته داوران بود و همه فوتبالی ها از مسائل و دخالت راس هیئت و بركناری آن آقا خبر دارند و لازم به اضافه گویی نمی بینم.
و اما مطالب درج شده، یكی به یكی مورد نقد واقع شده كه خواندنشان خالی از لطف نیست.
راه اندازی دفتر هیئت فوتبال: شرایط زمانه ایجاب می كند دفتری بصورت رسمی برای هر نهادی دایر گردد هر چند كه این افكار برای هر مسئولی كه در صندلی ریاست هیئت فوتبال می نشست،الهام می شد.وسایلات نامبرده از اعتبارات رسمی دولتی است نه از فضل بخشش سری افراد.
برگزاری جام های ادارات و در كل نهادها: همیشه با شركت4تیم برگزار گردید.(هیئت فوتبال،سپاه،دادگستری،تربیت بدنی) كه هیئت فوتبال جزوه ادارات محسوب نمی شود.
میزبانی مسابقات كشوری: كه بعدا معلوم گردید كه از فدراسیون برای اردبیل فاكس شده كه با آبروی منطقه ی خود دیگر از این ، بازی ننمایید.و درخواست میزبانی را با هماهنگی با استان به تهران فاكس نمایید چون میزان توانایی شما در این مسابقات جلوه عام و خاص شد.
دعوت از مربی تیم ملی فوتسال: ایشان از سوی فدراسیون فوتبال ایران وظیفه داشتند در مسابقات تحت عنوان جوانان منطقه3و2 كشور كه در شهرستان برگزار گردید حضور فعال بیایند.پس دعوت نبوده ! هزینه هتل و قینرجه مربی تیم ملی نیز بر شاكله هیئت فوتبال افتاد.
حضور مربی تیم ملی در تمرین تیم ها: فقط مابین بازی های كشوری چندتا بازیكن تیم فوتسال... با یك پاسكاری ساده بهم در جلوی مربی تمرین نمودند كه به مذاق مربی یكی از بین شان انتخاب شد كه بعدا معلوم گردید كه صغرسنی بوده و برای رده جوانان مورد استفاده نمی باشد.افزودنی هستم در این مسابقات تیم ... نماینده مشكین شهر از گروه خود به مرحله بالایی صعود نكرد.
برگزاری اولین دوره لیگ فوتسال: این مسابقات با شهریه گزافی ثبت نام گردید كه با عدم شركت تیم های شهرستان مواجه شد.و لیگ با شركت 7تیم از روستاهای شهرستان و 2تیم از شهر شروع گردید و با شركت پایانی3تیم به پایان رسید.تیم های دیگر یا نتوانستند بر مشكلات غلبه كنند یا از سوی هیئت به خاطر مسائلی كه هیچ وقت بازگو نشد كنار گذاشته شدندو حتی برای سری دوم لیگ هم دعوتنامه دریافت نكردند.در ضمن این لیگ هم در عرض4ماه به پایان رسید پس فوتسال را از حالت فصلی به حالت دائمی در نیاورد.قهرمان این لیگ در مسابقات استانی شركت نكرد.پس لیگ چه حاصلی داشت !
راه اندازی مدرسه فوتبال هیئت فوتبال: برای درآمد زایی برای هیئت فوتبال شكل گرفت چون اگر نعوذبالله بر اهداف شخصی شكل می گرفت روحیه ورزشی خود را از دست می داد !
برگزاری لیگ برتر فوتبال: اصلا و ابدا در شهرستان لیگی برگزار نگردیده است. چون به مسابقاتی كه حالت 1 ماهه دارد اساسا عنوان لیگ برتر خیلی سنگینی می كند.
برگزاری جام محلات: این مسابقات قبلا بصورت جام میثاق برگزار  می گردید و حال به شكل دیگری به عنوان محلات برگزار می گردد كه این مسابقات را خود اداره تربیت بدنی زیر نظر داشت نه هیئت فوتبال.
برگزاری جام رمضان: از قدیم الایام برگزار گردیده و برگزار خواهد شد. بهتراست از حواشی و اتفاقات ناگوار این جام سخن را به مكتوب در نیاوریم چون این مسابقات از بنیه یكی از عوامل ناامنی و درگیرهای شبانه و مشكلات زیادی برای بازیكنان و مسئولان و عوامل زحمت كش نیروی انتظامی بوجود می آورد.
برگزاری مسابقه فوتسال بین تیم جوانان پاسارگاد سرعین و ...مشكین شهر: دو تیم برای یك دیدار تداركاتی به مصاف هم می روند در اینجا هیئت فوتبال چه كاره است اصلا چه منفعتی برای هیئت فوتبال دارد كه خود را دخیل منافع شخصی باشگاه های خصوصی شهرستان می كند.
راه اندازی تیم فوتسال بانوان: فوتسال بانوان از ده سال پیش جام رمضانش برگزار می گردید البته با زحمات خانم علیزاده كه جا دارد در اینجا از زحماتشان قدردانی بعمل آورم.زیر نظر تربیت بدنی در مسابقات كشوری و منطقه ای شركت می كردند و مقام هایی نیز بدست می آوردند.حال فوتسال برای اولین بار از جانب هیئت فوتبال راه اندازی می شود خود جای سئوال دارد؟!
جلسه هم اندیشی مربیان: در مشكین شهر در هیچ  نقطه ای و هیچ زمانی و مكانی تا حالا مربیان در یك جمع كه بتوانند افكار و هم اندیشی كنند و برای خود اتحادیه تشكیل بدهند وجود نداشته و نخواهد داشت.چون همیشه ریاست با مربیانی بوده و به مربیان دیگری بی اهمیت تر!
برگزاری جلسات مربیان و داوران با رئیس تربیت بدنی: از زحمات ریاست و عوامل محترم تربیت بدنی قدردانی بعمل می آید. هر چند این انتظار من بی جاست چون تربیت بدنی فقط به فوتبال نمی پردازد ،ولی گلایه من این است كه تا حالا كمك هایشان شامل حال داوران نشده است. چون در همه ی جلسه ها از مربیان  قدردانی نموده اند.
بازدید سرپرست فرماندار از استادیوم: چمن استادیوم شهر ما چندسالی است كه به همین منوال بوده و با تیترهای من و شما  چمن میدان كچل شده است و خیال سبز شدن ندارد!
جشنواره مدارس فوتبال: حضور مدرسه هیئت فوتبال، چرا تیم دیگری اجازه شركت در این مسابقات را نداشت و حضور نیافت. بازیكنان هیئت فوتبال دست چین از تیم های دیگر شده بودند. اكنون آن استعداد های نوظهور فوتبال مشكین شهر كجا هستند!
حضور نماینده شهرستان در جام رمضان: تنها كار مثبت این هیئت، همكاری بلاعوض نماینده شهرستان با هیئت فوتبال بوده است. ولی این حضور نماینده شهرستان هم خود جای سئوال دارد چون بدون اینكه سابقه كاری و مستمری ورزشی از تیم ها بگیرد. به تیم باشگاهی... شهرستان مبلغ.....كمك بلاعوض نمودند.
سرپرستی تیم .... در مسابقات كشوری: به نظر بنده برای ریاست یك مجموعه در شهرستان افت دارد كه برود برای تیم باشگاهی سرپرست شود.چون بدنبال منفعت برای هیئت فوتبال نیست چون هیئت نمی تواند منفعتی از تیم خصوصی بدست آورد.شاید برای بدست آوردن مقام شخصی بوده است.پس نمی توان مقام شخصی را جزوء اهم عملكرد هیئت فوتبال محسوب نمود.آرزو كردن بر جوانان عیب نیست !
تشكیل تیم پیشكسوتان: بعد از سه بازی دوستانه تیم بهم پاشید؛ تمرینات بهم ریخت. چون دخالت های بی جای شخصی بعضی از افراد اجازه پیشروی به جلو را نداد و موجبات آن گردید كه در یك جلسه ای با حضور ریاست محترم تربیت بدنی و سرپرست فرماندار همان پیشكسوتان خواستار عزل ریاست محترم هیئت فوتبال شوند.
برگزاری كلاس داوری درجه3 برای دومین بار: هیچ عایدی برای داوری شهرستان نداشت؛ چون در این كلاس اكثر بازیكنان فوتسالی فوتبالی شهرستان شركت داشتند كه به خاطر تداخل داوری با بازیگری شان در صحنه قضاوت شركت ننمودند.و آن هایی که قضاوت نمودند قانون را پایمال کردند.
برگزاری جام حذفی: مسائل و مشكلات تیم ها از بی قرارداد بازی كردن ها و سرباز فراری ها شروع شد و عاقبت با قهروآشتی های ساختگی ختم به خیر شد.و خدا كند نماینده شهرستان در مسابقات جام حذفی استان بتواند شركت كند چون قهرمان جام حذفی سال قبل همگان دیدند كه مقابل استقلال تهران13تا گل خورد.
دعوت از پیام رضایی و شهریار شیروند: كجا این دو اسطوره ورزشی شهرستان در جلسه ای نشستند و از تجربیاتشان برای استعدادهای نوظهور شهرستان صحبت كردند تا بهره ببریم. شاید مخارج دعوتشان باز بر شاكله هیئت فوتبال افتاد.
مسابقه دوستانه با مدرسه فوتبال ارتش تهران در رده سنی پایه: اهم برنامه مسابقه دوستانه محاسبه نمی گردد.
حمایت قاطع از تیم های شركت كننده در استان: وسط روز خورشید در آسمان باشد تو انكار نور آن شوی !
این تیتر ساختگی و دروغكی بیش نیست. چون من به عینه ملاحظه نمودم كه خیلی از بازی های استانی دو تیم شهرستان به خاطر آماده نبودن شرایط برگزار نگردید و در بعضی از بازی ها تیم های شهرستان بازنده اعلام گردیدند.
برگزاری كلاس داوری درجه3به2 در شهرستان: تنها 3نماینده از شهرستان در این جلسه حضور داشتند و به بقیه دیگر اجازه حضور در كلاس داده نشد به خاطر مسائلی كه هیچ وقت بازگو نخواهند كرد ! این كلاس عایدش  برای هم استانی های عزیز بود و خرجش برای شهرستان.
چاپ و نصب بنر، تكثیر دعا و تقویم: عاید و منافعش برای فوتبال چیست؟ و چگونه توانسته موثر واقع گردد؟
حمایت كامل از تیم ...شهرستان:در اینجا رابطه سالاری به عینه در مصاحبه شان دیده می شود پس شایسته سالاری در فوتبال مشکین شهر جایی ندارد. مگر می شود یك مجموعه ای به صراحت اعلام نماید كه از تیمی حمایت می نماید و برای دیگران فرق قائل است. به نظر بنده این مورد جزوه خلاف در قانون اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و مدركش هم همان نوشته های تیتروار در شماره قبلی است. از اول سركار آمدن از تیمی چسبیدید و از طرف همه ی ورزشكاران شهرستان تبریك عرض می نمایم. بعد از قریب به 4سال توانستید تیمی در رده امید رشته فوتسال به مقام قهرمانی برسانید.فوتسالی كه اعتبار یك ساله كشوری اش یك هزارم درآمد یك بازیكن فوتبال درجه چندم است.
برگزاری 1405 مسابقه فوتسال و فوتبال: كیفت بازی ها اهمیت دارند نه آمار و ارقام. چون از بركات این همه دیدار، دو تیم فوتبالی شهرستان در مسابقات استانی كه بین 11تیم برگزار می شود به ترتیب نهم و یازدهم هستند.
سئوال آخر من این است با این همه درآمد، چه شد؟خواهشا شفاف سازی نمایید که با این همه شهریه های گزافی که از تیم ها گرفته شده؛ چه کار ها کرده اید؟جایگاه فوتبال مشکین شهر کجا قرار دارد؟چرا استادیوم دیگر دوتا تماشگر هم به خود نمی بیند؟چرا حق الزحمه داوران پرداخت نمی شود؟ من بدنبال پول و منال نبودم و نخواهم بود و همه ی ورزشکاران با اذهان بیدار خود افراد را به خوبی می شناسند.من خودم حق الزحمه سه سال پیش را هم نگرفته ام و از سر مشكلات دیگر بی خیال حقم شده ام.
بیاید خود را با آمار و ارقام ساختگی فریب ندهیم وعوام فریبی ننماییم.چون در حال حاضر جایگاه فوتبال شهرستان كجاست؟ و چند سال پیش كجا بود؟ آن جا كه اردبیل هنوز استان نشده بود از شهر ما جزوه منتخب تیم آذربایجان برگزیده می شدند و حال راننده تاكسی یا از صحنه فوتبال شهر به عقب رانده شده اند. عمر صندلی ریاست خیلی كم و گذرا است.هیچ رئیسی تا امروز تا ابد بر صندلی ریاست تكیه نداده و نخواهد داد. لذا خواهشمندم تواضع به خرج دهید و در كارهایتان بازنگری نمایید، همین...
اینجانب توکل برخدا نموده بر همت والای شایسته انسان های شایسته ای که شرافت انسانی را معامله نکرده اند چشم دوخته، در مسیر پر مشقتی که با قدرت زوال پذیر انسان ها هدایت می شود در افتادم.انشالله در آینده بیشتر خواهم گفت تا همگان بیشتر آگاه شوند که آگاهی نیاز مبرم جامعه است...
عادل حبیبی
داور رسمی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران
و در پایان جوابیه ای که بصورت یک نظر از طرف رئیس هیئت فوتبال آن زمان زیر مطلب بنده درج شده بود.
چون جنابعالی به خاطر ترک داوری در عین مسابقه در جام محلات از داوری محروم بودید وبه علل ضعف داوری به کلاس داوری سه به دو را داده نشده اید در حالی که بنده خودم شما را داور نمودم بسوزید و هر چه دلتان میخواد بنویسید ولی بنده  از روزی بترسید که من لب به سخن بشم وشما های که چکارا در مقابل پیشرفت فوتبال را گرفتید افشا گری کنم همه تو شهر ناظر هستند وهمه را تو ورزش میشناسند من به اندازه سن تو به فوتبال این شهر زحمت کشیدم از داوری فینال المپیک کشوری تا.....
خادم فوتبال مشکین
 

بنام یزدان پاک
این مطلب در نشریه بانگ ساوالان  بعد از حرمت شکنی های هر دو طرف چاپ و به مردم ماهیت فوتبال شهرستان را نشان داد.
در فضای لمپنیزم حاکم بر جامعه که هر کس و بی کسی بدون رعایت عفت کلام به افراد و اشخاص به قصد ترور شخصیت به آن می تازند در ورزش فوتبال شهرستان در جو نامطلوبی به سر می برد از آن همه نوشته ها و ادبیات افرادی که تاکنون در مورد ورزش فوتبال شهرستان اظهار همدردی نموده اند . کافی است به چند بیانیه و جوابیه اخیر که در دوهفته نامه وزین خیاو به چاپ رسید، گوشزد کنیم و از منظر دیگر بنگریم و ببینیم واقعا چه مشکلی در فرهنگ عامه و جامعه ی فوتبال فلک زده ما گلگون انداخته که رئیس هیئت  با آن ادبیات دور از شان ریاست و پیشکسوت فوتبال که هر دو به شخصیت خانوادگی هم می تازند و با پرده ی فوتبال بر آن دامن می کشند! واقعا مشکل ورزش پرطرفدار فوتبال شهرستان در پی این اختلافات ها گم شده است یا در پی مشکلاتی در راس مدیریت ورزش شهرستان نهفته است. قضاوت را به همشهریان محترم و افکار و اذهان بیدار آن ها واگذار می کنم که همانطور که استاد فلسفه گرگیاس فرموده اند: حقیقت همان چیزی است که خود افراد می پندارند!
با تشکر عادل حبیبی
در مورد عملکرد ریاست محترم هیئت فوتبال که تو دوهفته نامه خیاو به چاپ رسیده است.
بعد از ظهر ساعت 5 درحال دویدن دور میدان چمن ورزشگاه شهرمان هستم طپش قلبم زیاد گشته و به نفس زدن افتاده ام و از اینکه عرق کرده ام خوشحالم .درهمین موقع خودروی پژو 206 سیاه رنگ وارد ورزشگاه می شود من کنجکاو می شوم مردی از داخل خودرو پیاده می شود . درکنارش پسرکی بلند قامت او را همراهی می کند گویی محافظ شخصی او می باشد هردو به طرف چمن ورزشگاه حرکت می کنند این مرد نحیف و لاغر اندام با چهره ای سیاه و کت و شلوار سیاه رنگ وعینکی با شیشه های سیاه و تسبیحی با دانه های سیاه دردست چپش و سیگاری روشن و نیمه جان دولای انگشتان دست راستش وارد پیست دو میدانی می شود و فاصله اش با من کمترِ کمتر می شود من اول او را نمی شناسم می خواهم با بی اعتنایی از کنارش بگذرم اما او سلام می کند تا مرا  متوجه حضورش بکند من به خاطر خستگی قدمهایم را آهسته برمی دارم و بعد از جواب سلام ایشان از کنارش عبور می کنم او با یک غرور و کبر سرش را می چرخاند و زیر چشمی مرا می پاید تا ببیندکه آیا او را نگاه می کنم یا نه ؟ من که متوجه رئیس شدن او نشده بودم بی اختیار نیشخندی می زنم و برای استراحت کردن روی چمن دراز می کشم و به فکر فرو می روم آیا او را می شناسم ؟ آری چند بار او را در هنگام قضاوت مسابقات فوتبال وفوتسال با لباس سیاه داوری و سوت سیاه رنگ دیده ام . آری خودش است . اما از خود می پرسم چرا او دیگر آن آدم سر به زیری که موقع راه رفتن در خیابان از خجالت به کسی نگاه نمی کرد و می خواست همیشه گمنام باقی بماند چگونه به اندازه 180 درجه تغییر یافته است ؟ گویی برای جواب این سوالم کسی با صدای پنهان می گوید گویا دست غیبی و پنهانی او را به بلندترین جای فوتبال شهرمان رسانده و او اکنون سکاندار هدایت و پیشرفت فوتبال فلک زده شهرمان گردیده است . با این همه سعی می کنم به روی خودم نیاورم و درباره او فکر نکنم اما او دست بردار نیست و می خواهد هر طور شده خودش را بیشتر از اینها به من بشناساند . بعد از گذشت دو سال از آن روز اکنون به این سئوال رسیده ام واز شما ورزش دوستان علی الخصوص فوتبال دوستان می پرسم آیا این مرد سیاه دوست که عاشق رنگ سیاه است فوتبال شهرمان را به روز سیاه ننشانده است ؟ ...
خدا شکر اصلانزاده
و در آخر افزودنی هستم بنده طرفدار فرد خاصی نبوده و نخواهم بود چون خود را همیشه فردی منتقد دانسته و این امر مهم را بر خود ارزش می دانم.امید است خوانندگان عزیز به دور از تعصب قضاوت کنند.

دیدگاه‌ها

واقعا از زحماتی که جناب آقای خداش اصلانزاده ،مربی فهیم فوتبال برای شهرستان مشکین شهر کشیده اند تشکر می نمایم.

مثلا اقای اصلان زاده چه گلی بر سر فوتبال شهرمان کشیده؟کدام بدیده را به کشور یا استان معرفی کرده.یا کدام قهرمانی استانی یا کشوری رو اورده؟با 48 سال سن هنوز در تیمهای بایه یاران که اخراجش کردن 2سال هم هست بدون مجوز و با اینکه تا حالا مجرده در ستاره سرخ دستیار شده.خوب بلده علیه اقای افشار.مقیم زاده و حالا اهنگر طومار جمع کنه.
ارسال نظر