تازه ترین مطالب

کد مطلب: 14116
تاریخ انتشار: ي, 1394/09/22 - 19:48
وبلاگ نوشته است:

 
 
 
 
 
نمی‌دانم در ایامی که ‫ترکیه روی دنده لج با ‫‏ایران افتاده و بیست و چهار ساعته ‫توهین و ‫‏گستاخی می‌کند، چه نیازی به دیدار ‫‏جهانگیری با ‫‏اردوغان بود که شاهد یک توهین دیگر باشیم؟! کم مانده جهانگیری را روی صندلی پلاستیکی بنشانند!
 
البته این اقدام اهانت‌آمیز ترکیه نتیجه ‫‏سیاست خارجی فشل ‫‏دولت روحانی است!
 
دولتی که سیاست خارجی به اصطلاح تنش‌زدا را برگزید اما در واقع کاری جز ‫انفعال و کوتاه آمدن نکرد و حسرت یک واکنش قاطعانه را به دل ‫ملت ایران گذاشت!
 
دولتی که قرار بود با این سیاست به اصطلاح تعاملی، ‫عزت را به ‫‏پاسپورت ایرانیان برگرداند اما نه‌تنها نتوانست برای نماینده رسمی کشور در ‫‏سازمان ملل از ‫‏آمریکا یک ‫ویزا بگیرد و نه‌تنها ‫عربستان هم از صدور ویزا برای نماینده رسمی دولت ایران سرباز زد بلکه امروز کار به جایی رسیده که آمریکا در صدد ایجاد محدودیت در زمینه صدور ویزا برای مسافران به ایران است! صنعت گردشگری پَر؟
 
دولتی که به امید پایین آمدن آمریکا از خر ‫‏شیطان، به عقب‌نشینی و ابراز دوستی با آمریکا روی آورد و حتی رئیس‌جمهور آمریکا را بسیار مؤدب و باهوش توصیف کرد اما نه‌تنها آمریکا را گستاخ‌تر و توهین‌ها و تهدیدهای آمریکا علیه ایران را بیشتر کرد بلکه کار به جایی رسید که علاوه‌بر کشورهایی مثل عربستان و ترکیه و حتی ‫امارات، یک کشور چندصد هزار نفری به اسم ‫‏جیبوتی هم لب به تهدید ایران باز کرد!
 
دولتی که قرار بود ‫‏سایه تهدید آمریکا را از سر ایران بر دارد اما نه‌تنها سایه ‫‏تهدید نظامی آمریکا را بر سر ایران سنگین‌تر کرد بلکه تهدیدات دیگری مثل تهدید عربستان به ‫حمله نظامی به ایران را هم به آن اضافه کرد!
 
دولتی که قرار بود با ‫‏مذاکره با آمریکا همه مشکلات را حل کند اما مجبور شد برای حل مشکل ناشی از ‫فاجعه منا جلوی پای ‫امیر کویت زانو بزند که سفارش ما را به عربستان بکند!
 
از این نمونه‌ها باز هم هست!
 
خلاصه اینکه سیاست خارجی مبتنی بر عقب‌نشینی و کوتاه‌آمدن دولت روحانی نه‌تنها نتوانسته دشمنی آمریکا و ‫غربی‌ها را کم کند بلکه کشورهایی مثل عربستان و ترکیه هم علیه ایران شوریده‌اند و رابطه با این کشورها علیرغم اتخاذ سیاست خارجی به اصطلاح تنش‌زدا و تعاملی از سوی دولت ایران به تیره‌ترین سطح رسیده است!
 
انتهای پیام /

دیدگاه‌ها

غ ی ر ت فر و ش ی دولت تدبیر امید تا کی ملت ایران تحقیر شوند عزت ملت ایران به دست نامردان حراج می شود
ارسال نظر