تازه ترین مطالب

کد مطلب: 14149
تاریخ انتشار: ي, 1394/09/29 - 19:27
وبلاگ نوشته است:

 
 
 
 
 
اوباما ‫‏قانون محدودیت سفر به آمریكا را تأیید كرد. بر اساس این قانون، شهروندان سی و هشت كشور در صورت سفر به ‫‏ایران دیگر نمی‌توانند بدون ‫‏ویزا وارد ‫‏آمریكا شوند. همچنین ایرانیانی كه شهروند كشورهای معاف از ویزا هستند نیز باید برای سفر به آمریكا درخواست ویزا كنند.
 
‫‏ظریف می‌گوید این اقدامات در راستای ‫تعهدات آمریکا در چارچوب ‫‏برجام نیست. ‫‏علی لاریجانی هم چند روز پیش گفته بود این مصوبه بر خلاف بندهای بیست و هشت و بیست و نه برجام است. ‫‏عراقچی هم تأکید کرده بود که اگر این مصوبه خلاف مفاد برجام باشد، با آن برخورد خواهیم کرد!
 
با این حال اگر فکر می‌کنید این قانونِ خلاف برجام که به تعبیر کریستین ساینس مانیتور می‌تواند به چشم‌انداز اقتصادی ایران در دوران ‫‏پساتحریم آسیب وارد کند، موجب واکنش آنچنانی از سوی ‫‏دولت روحانی خواهد شد، به نظرم بهتر است در این اندیشه تجدیدنظر کنید!
 
به احتمال فراوان نهایتاً دولت ‫‏روحانی این قانون را به ‫روح برجام حواله داده و علیرغم این ‫نقض عهد آمریکا، به اجرای برجام ادامه می‌دهد! دقیقاً مثل ‫‏توافق ژنو که ‫‏دولت ایران عهدشکنی‌های ‫دولت آمریکا را صرفاً و تنها مخالف ‫‏روح توافق ژنو اعلام و آن توافق را تمام و کمال اجرا کرد!
 
پیامی هم که دولت آمریکا از این واکنش ‫دولت یازدهم دریافت خواهد کرد، این است که می‌تواند با خیال راحت و در موارد دیگر نیز برجام را نقض کند بدون اینکه خللی در اجرای ‫‏تعهدات ایران در برجام وارد شود!
 
مگر اینکه اتفاق دیگری بیفتد و شخص دیگری به این قضیه ورود کند!!!
 
 
انتهای پیام /
 
 

دیدگاه‌ها

سلام . آیا اجرای قاونو ارجح تر است یا اجرای نامه ؟ اقایان دیپلمات شما که کار کشته اید مگر با یک نامه می شود جلوی اجرای قانون را گرفت ؟ ولی باجرای قانون می توان جلوی اجرای هر گونه مکتوبات و اجرائیات را گرفت ؛ شما به این خوشبین هستید که کری نامه نوشته برای ما ! خوب اگه فردا آن کری برود و فرد دیگری بیاید چه تضمینی نامه آن دارد در حلیکه اجرای قانون حتمی و ضروری است و باید اجرا شود اگر اجرا نشود بایستی توسط قوه قانونگذار استیضاح وپاسخ بدهد . لذا به نظر می رسد ما داریم خون شهدایمان را به هدر می دهیم تورا به ولای علی مردم را نفریبد اگر شما می توانستید در همین روز اول اعتراض شدید الحنی می کردید . اما نکردید مطمئن باشید آمریکا یک شکلات هم مفتی به شما نخواهد داد . عزیران دیپلمات با حیثیت ایران عزیز که جان داده ایم خون داده ایم ، خون دل خورده ایم وبرای حفظ آن بازهم این عشق بازی را می کنیم در (سوریه و عراق) و ادامه خواهیم داد با بازی نکنید عملکرد شما در درحا دثه منا مشخص شد شما دست به دامن کویت شدید و خواستید عربستان با شما ها همکاری کند آنها هم الحمدا.. داغ بردلتان نهادند . نام دولت اقتدار است ولی جایی برای اقتدار نگذاشتید . به نظرمی رسد کمی به خودتان بیایید و عهدنامه ترکمنچای را تکرار نکنید . شما اگر می توانید تدبیری داشته باشید در مقابل مصوبه نهایی گنگره آنها هرروز ما را تحریم می کنند رئیس محترم جمهور اعلام می کند تحریم ها شکسته خواهد شد. آنها از یک دست چیزی را می دهند از دست دیگر با زرنگی و چالاکی از ما می گیرند . بخدا و به ولای علی در روز قیامت جوابگو پاسخ خواهید داد . در مقابل شهدا ی عزیز چه جوابی دارید بدهید . براحتی می گوئید که ما نتوانستیم . اگر علی زمان (رهبر بزرگوار ) نبود شما دودستی در مذاکره نیز می باختید .خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی ما رستگار.
ارسال نظر